Skocz do zawartości

Dobre B450 pod Ryzena 7 3700X, a może lepiej X470?


Recommended Posts

szukam rady dot. płyty pod Ryzen 7 3700X

Przeczytałem masę postów na niniejszym forum ale dalej nie rozwiązały moich wątpliwości.

 

Komp nie do grania, no może sporadyczne, karta póki co leciwa zostanie tj. Geforce 950 GTX ale mi to wystarczy jak narazie.

Ryznena nie planuję kręcić, będzie chodził standardowo.

Mam 16GB ram corsaira 3000Mhz, w 2 kościach, i to też narazie zostanie.

 

Najpierw zacząłem rozważać płyty z X470 ale pytanie czy jest sens i czy odniosę jakąkolwiek korzyść? A te 2-3 stówkó można zaoszczędzić decydując się na B450.

Preferuję Gigabyte, ale nie upieram się, po prostu dotychczas stosowałem we wszystkich kompach które miałem Gigabytea i nigdy nie narzekałem - ot jedyny powód.

Interesuje mnie coś z lepszym kodekiem np. ALC1220-VB oraz sieciówką Intela.

Rozważam Gigabyte B450 AORUS PRO ale tak jak wspomniałem, nie upieram się na Gigabyte, czy warto? Czy lepiej zerknąć na Asusa czy Msi czy jeszcze coś innego ?

O Msi trochę się oczytałem i chyba nie chciałbym (chyba że była by to wersja MAX ale póki co nie ma sklepach).

Czy może jednak odżałować i szukać płyty na x470?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie planujesz kręcić czy bawić się z napięciami to nie ma totalnie żadnego powodu dopłacić do X470.

 

Ma MSI kreski nie stawiaj, bo B450 Tomahawk i B450m Bazooka Plus to całkiem solidne konstrukcje.

Link to post
Share on other sites

B450 Gigabyte to słabe konstrukcje. Zobacz na YT  test hardware unboxed VRM B450. MSI B450 nie mają sobie równych, oczywiście bierz pod uwagę tylko te powyżej 370zł tj A-Pro, Gaming Plus, Gaming Pro, Tomahawk-mają nawet BIOS Flashback(nie trzeba procka do aktualizacji). Wersje MAX nie mają problemu z miejcem na BIOS... mają wyjść niedługo, niby w USA już są lub mają być na na dniach.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

B450 Gigabyte to słabe konstrukcje. Zobacz na YT test hardware unboxed VRM B450. MSI B450 nie mają sobie równych, oczywiście bierz pod uwagę tylko te powyżej 370zł tj A-Pro, Gaming Plus, Gaming Pro, Tomahawk-mają nawet BIOS Flashback(nie trzeba procka do aktualizacji). Wersje MAX nie mają problemu z miejcem na BIOS... mają wyjść niedługo, niby w USA już są lub mają być na na dniach.

Podawanie cen nie ma żadnego sensu, but Tomahawka przykładowo da się znaleźć poniżej 350 jak się dobrze poszuka.

 

Asrock, MSI - czegoś nie weźmiesz od nich będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...