Skocz do zawartości

Macbook do nauki programowania i na studia


Recommended Posts

Siemanko, mam takie pytanie, wybieram się na studia na programowanie i zastanawiam się jaki laptop kupić, żeby pisać na nim pracę, uczyć się programować i ogólnie mieć przenośny komputer. Wybór padł na Apple z racji tego, że używam iPhone i interesuje mnie cały ten ekosystem Apple. I męczy mnie pytanie czy zakupić Macbooka Air 2019, czy będzie on wystarczający do moich wymagań, czy może lepiej dopłacić i kupić Macbooka Pro 2019? Czy to coś zmieni? A myślę, że w przyszłości i tak przesiądę się na Macbooka Pro, czy to po studiach czy po 3-4 latach. Macbook Air jest bardzo mały i lekki i to mnie do niego przyciąga, a w domu mogę podłączyć sobie monitor i dyski zewnętrzne, ale czy poradzi sobie z tym programowaniem, czy to programowanie webowe, czy jakieś C++. C# itd? 


Dzięki z góry

Link to post
Share on other sites

Aira bym odrzucił z uwagi na dwa rdzenie, co skutecznie odstrasza od tego modelu. Zobacz na nowy bazowy model Pro 13'tki - skok wydajnościowy względem poprzednich jest spory i nawet zupełnie podstawowej konfiguracji jest to nawet mocny komputer. Różnica wagowa i grubościowa między Airem a Pro nie jest już taka duża więc dla mnie Air po prostu nie ma prawa bytu.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to ma być sprzęt do nauki, nie wydawaj 6-7-8 tysięcy złotych na laptop. 

 

Ogólnie można kupić laptop poleasingowy - dobry Dell, Lenovo, za który zapłacisz 1500 zł. Na takim sprzęcie spokojnie przejdziesz całe studia. 

 

Jeśli ma być mac, zrozumiałe. Można, ale kupiłbym używany Macbook Pro z 13" z 2015 za kwotę 2800-4000 PLN: 

- ekran Retina 

- wszystkie potrzebne porty (HDMI na dodatkowy monitor, porty USB, spoko bateria, świecące serduszko :)

- specyfikacja minimum 8 GB RAM + 128 GB SSD 

- specyfikacja optimum 16 GB RAM + 256 GB SSD 

Link to post
Share on other sites

Programowanie w C# na macbooku mija się z celem, no chyba, że chcesz obok tego postawić windowsa. Jeśli zależy Ci na stricte .NET'owych technologiach to nie wiem czy macOS będzie najlepszym wyborem. Nooo chyba, że interesuje Cie tylko MVC i masz zamiar korzystać tylko z bibliotek Core. No ale nadal.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się, nie jestem programistą. Ale podejrzewam, że jak się zaczniesz tego uczyć, to będziesz próbował różnych kompilatorów, różnych systemów operacyjnych, będziesz instalował masę różnych bibliotek do różnych języków. Sprawdź, czy to się da na tym macu zainstalować. Kupując Maca może się skończyć na tym iż odpalisz jakiegoś notatnika i będziesz programował pliczki css i tyle.

 

Najlepiej jednak wybrać Latitude lub jakiegoś Thinkpada, nawet poleasingowego i mieć święty spokój

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...