Skocz do zawartości

Windows "traci focus" w losowych momentach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bartek2202,

Recommended Posts

Witam, dzisiaj po powrocie z kilku dniowego urlopu włączyłem komputer i napotkałem bardzo dziwny problem, po kilku/kilunastu minutach korzystania z komputera blokują mi się wszystkie elementy na ekranie poza aktualnie używanym oknem, tzn. nie mogę kliknąć nic na pasku, gdy otworzę inny program za pomocą ALT+TAB to pasek nad nim podświetla się po czym od razu "gaśnie" tak jakby inna aplikacja była aktualnie na wierzchu. 

 

Pomaga kilkukrotne włączenie i wyłączenie procesu "explorer.exe" ale jest to rozwiązanie tylko na kolejne parę minut. 

 

Nie znalazłem na internecie podobnego problemu, przywracałem nawet komputer do ustawień fabrycznych z usunięciem wszystkich danych [podczas instalacji też nie mogłem używać myszki], jak się pewnie domyślacie, nie pomogło. 

 

Bardzo proszę o pomoc, nie mogę normalnie korzystać z komputera. ;/

Link to post
Share on other sites

Czy w tym czasie dysk pracuje? Sprawdź jeszcze jego stan. Pełny skan z HDTune i pokaż cały Smart z Crystal Disk Info.

Nie zaszkodziłoby, jakbyś podał całą konfigurację komputera przy okazji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
CPU: I7 8700k

Motherboard: ASRock Z370 Extreme 4

GPU: MSI RTX 2080 Gaming X Trio

CPU Cooling: NZXT Kraken x62

RAM: Corsair Vengeance LED DDR4 16GB (2x8GB) 3000 CL15

PSU: Corsair RM 750x

 

Co ciekawe, dzisiaj ten problem jeszcze nie wystąpił. Jedyne co się zmieniło od wczorajszego uruchomienia to myszka, czy to możliwe, że stwarza ona tak dziwne problemy?

 

HDTune i CDI:


oFu9kIs.png

KElltz6.pngJ09nFaf.png

fVpKXHO.png


Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W pośpiechu źle się wyraziłem, nie zmieniłem myszki na inną, była ona podpięta kablem a aktualnie jest w trybie bezprzewodowym, zauważyłem też, że wczoraj blokowały mi się niektóre przyciski tak jakbym cały czas trzymał je wciśnięte. 

 

Dziwna sprawa, nie podejrzewałbym myszki o powodowanie takich problemów, poużywam jej jeszcze trochę i jeżeli nic się nie będzie działo to po prostu zamkniemy temat. 

 

Jeszcze tak żeby się upewnić, czy jest to możliwe, żeby jakiś malware przetrwał skanowanie trzema programami i format komputera? 

 

#EDIT

Dzisiaj znowu wszystko zaczęło wariować gdy podłączyłem myszkę na kablu, jutro kupuję nową, raczej jest to pewne, że to ona jest wszystkiemu winna. 

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez bartek2202
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...