Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Windows "traci focus" w losowych momentach

Windows focus problem okna pasek

Najlepsza odpowiedź bartek2202, 29 lipiec 2019 - 12:30

W pośpiechu źle się wyraziłem, nie zmieniłem myszki na inną, była ona podpięta kablem a aktualnie jest w trybie bezprzewodowym, zauważyłem też, że wczoraj blokowały mi się niektóre przyciski tak jakbym cały czas trzymał je wciśnięte. 

Dziwna sprawa, nie podejrzewałbym myszki o powodowanie takich problemów, poużywam jej jeszcze trochę i jeżeli nic się nie będzie działo to po prostu zamkniemy temat. 

Jeszcze tak żeby się upewnić, czy jest to możliwe, żeby jakiś malware przetrwał skanowanie trzema programami i format komputera? 

#EDIT

Dzisiaj znowu wszystko zaczęło wariować gdy podłączyłem myszkę na kablu, jutro kupuję nową, raczej jest to pewne, że to ona jest wszystkiemu winna. 

Dzięki za pomoc.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek2202

bartek2202
  • Dyskutant

• 170 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 21:20

Witam, dzisiaj po powrocie z kilku dniowego urlopu włączyłem komputer i napotkałem bardzo dziwny problem, po kilku/kilunastu minutach korzystania z komputera blokują mi się wszystkie elementy na ekranie poza aktualnie używanym oknem, tzn. nie mogę kliknąć nic na pasku, gdy otworzę inny program za pomocą ALT+TAB to pasek nad nim podświetla się po czym od razu "gaśnie" tak jakby inna aplikacja była aktualnie na wierzchu. 

Pomaga kilkukrotne włączenie i wyłączenie procesu "explorer.exe" ale jest to rozwiązanie tylko na kolejne parę minut. 

Nie znalazłem na internecie podobnego problemu, przywracałem nawet komputer do ustawień fabrycznych z usunięciem wszystkich danych [podczas instalacji też nie mogłem używać myszki], jak się pewnie domyślacie, nie pomogło. 

Bardzo proszę o pomoc, nie mogę normalnie korzystać z komputera. ;/

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10291 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 25 lipiec 2019 - 21:56

Ten komputer to laptop czy buda ?

edit. zmień ten awatar bo przeszkadza w czytaniu....I to jest niezdrowe dla oczu.

Użytkownik jarrino edytował ten post 25 lipiec 2019 - 21:57

• 1

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 bartek2202

bartek2202
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 170 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 21:59

Uh, ustawiłem go 6 lat temu no ale dobra. 

Komputer to stacjonarka.

• 0

#4 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3773 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 09:53

Pełny skan antywirusowy zacznij od Adwcleaner później Hitman Pro i na koniec Malwarebytes Ant-Malware. 

Użytkownik gepardmak edytował ten post 26 lipiec 2019 - 09:53

• 1

#5 bartek2202

bartek2202
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 170 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 11:12

Posiadam Malwarebytes w wersji premium, skany robię w zasadzie co parę dni, Adwcleaner też nic nie znalazł. Jak już wcześniej pisałem, robiłem format komputera więc są znikome szanse, że to jakieś niepożądane oprogramowanie.
  • 0

#6 worm

worm
  • π

• 10762 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 11:20

Czy w tym czasie dysk pracuje? Sprawdź jeszcze jego stan. Pełny skan z HDTune i pokaż cały Smart z Crystal Disk Info.

Nie zaszkodziłoby, jakbyś podał całą konfigurację komputera przy okazji.

• 1

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 bartek2202

bartek2202
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 170 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 12:50

CPU: I7 8700k
Motherboard: ASRock Z370 Extreme 4
GPU: MSI RTX 2080 Gaming X Trio
CPU Cooling: NZXT Kraken x62
RAM: Corsair Vengeance LED DDR4 16GB (2x8GB) 3000 CL15
PSU: Corsair RM 750x

Co ciekawe, dzisiaj ten problem jeszcze nie wystąpił. Jedyne co się zmieniło od wczorajszego uruchomienia to myszka, czy to możliwe, że stwarza ona tak dziwne problemy?

HDTune i CDI:
Spoiler

• 0

#8 worm

worm
  • π

• 10762 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 13:30

czy to możliwe, że stwarza

Spróbuj przepiąć ją do innego portu i sprawdź czy problem nadal występuje.

• 1

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#9 bartek2202

bartek2202
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 170 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 12:30   Najlepsza odpowiedź

W pośpiechu źle się wyraziłem, nie zmieniłem myszki na inną, była ona podpięta kablem a aktualnie jest w trybie bezprzewodowym, zauważyłem też, że wczoraj blokowały mi się niektóre przyciski tak jakbym cały czas trzymał je wciśnięte. 

Dziwna sprawa, nie podejrzewałbym myszki o powodowanie takich problemów, poużywam jej jeszcze trochę i jeżeli nic się nie będzie działo to po prostu zamkniemy temat. 

Jeszcze tak żeby się upewnić, czy jest to możliwe, żeby jakiś malware przetrwał skanowanie trzema programami i format komputera? 

#EDIT

Dzisiaj znowu wszystko zaczęło wariować gdy podłączyłem myszkę na kablu, jutro kupuję nową, raczej jest to pewne, że to ona jest wszystkiemu winna. 

Dzięki za pomoc.

Użytkownik bartek2202 edytował ten post 29 lipiec 2019 - 12:31

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows, focus, problem, okna, pasek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych