Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens przesiadać się z mojej i5 6600k na i7?

Czy lepszym wyborem będzie sprzedanie całego zestawu (proc+płyta+chłodzenie+ewentualnie ram) i przesiadkę na AM4 kupując np. Ryzena 5 2600.

Mogę wydać na tą przesiadkę 500 zł + kasa z sprzedaży. Która z opcji będzie bardziej opłacalna. Komp służy głównie do grania i codziennej pracy.

W przyszłość planuje sprzedać go całego i kupić zestaw na ddr5 jak wyjdzie ale te 4 rdzenie i 4 wątki często mnie po prostu męczą już. Po pewnym czasie mógłbym przejść na Ryzena z serii 3 lub 4 jeśli będzie wsparcie chyba że zmieszczę się w budżecie od razu ale wątpię.

Która z opcji biorąc pod uwagę użytkowanie moje oraz przyszłą rozbudowę, sprzedaż będzie najbardziej opłacalna? Czy może przemęczec jeszcze te kilka lat do premiery ddr5?

Wszystkim, którzy doradzą z góry dzięki :)

 

 

Dodam że w grę wchodzą używane podzespoły.

Edytowane przez Ghost_PL
Link to post
Share on other sites

Możliwe jest wsadzenie na płytę z170 8 gen?

 

Nie drogą oficjalną wiem tylko, że moderzy bawili się w coś takiego i było to możliwe. Cóż pazerny intel :)

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż na to pytanie ci nie odpowiem, bo raczej podałem to jako ciekawostkę niż rozwiązanie.

 

Patrząc po cenach tego i7 7700 na tą płytę to nie byłbym skłonny tak łatwo stwierdzić jak @krzyhox by iść w i7.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Poluje raczej w używkę na gwarancji, ceny tego i7 są praktycznie bliźniacze modelowi 8700, dlatego szczerze się nad tym zastanawiam, jeśli byłoby to wykonalne i nie byłoby żadnych ograniczeń typu, mniej wątków, rdzeni, czy też niższe taktowania.

Link to post
Share on other sites

Czemu tak się uparłeś na to ddr5?

Ponieważ po 3 latach ten komputer, który mam, nawet po wymianie procka na i7 i tak będzie wymagał całkowitej wymiany, a o ile się nie myle w tym okresie jakoś ma wyjść ddr5, więc czemu niby miałbym się nie przenieść na nową pamięć? 

Link to post
Share on other sites

DDR5 w płytach zobaczysz najwcześniej za dwa lata, bo zapowiedziany na przyszły rok Zen3 - by utrzymać zgodność z AM4 - musi pozostać na DDR4.

Stąd prawdopodobnie Zen4 będzie na nową podstawkę, aczkolwiek nie wykluczone że pojawia się jakieś płyty ze wsparciem DDR4 równolegle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...