Skocz do zawartości

Nowy monitor do pracy biurowej, przesiadka z HP ZR24w


Recommended Posts

Szukam pomysłu na przesiadkę z HP ZR24w, fajny monitor 24" fullHD, ale ma już za sobą dobre kilka lat i chcę się przesiąść na coś nowego. Póki co zasugerowano mi na innych forach dwa ciekawe monitory,

 

AOC Q2790PQU/BT

Dell P2418D,

 

27 i 24", 1440p

 

są to jednak stosunkowo różne monitory a chciałbym mieć ciut więcej opcji do wyboru. Wymóg dla mnie to minimum 24" oraz pivot. Praca w 98% biurowa, okazjonalnie film/gra choć nie FPS.

Link to post
Share on other sites

Z podanych w #1 poście monitorów wybrałbym AOC Q2790PQUze względu na to,że w pracy biurowej do jakiej potrzebny ci monitor to monitor AOC ma możliwość obrotu ekranu, regulację pochylenia oraz tryb pivot. Większy ekran jak 27 cali jest lepszy do pracy biurowej, bo więcej widać na ekranie i lepiej pracuje się na monitorze z takim ekranem.

Zastanów się nad monitorem: AOC2790PQU,tylko czy jego cena była by odpowiednia

Link to post
Share on other sites

Nie podałeś ile pieniędzy chcesz wydać ??? Podpowiem jedną rzecz jak chcesz mieć porządny monitor biurowy to do 2 tyś masz NEC EA275Wmi i nic tego nie przeskoczy.Dostajesz monitor biurowy, amatorski  graficzny ze sprzętową kalibracją.Tutaj masz w dobrej cenie https://www.fotoplus.pl/monitory/monitory-biurowe/Monitor-NEC-MultiSync-EA275WMi-EOL   .Te monitory które podałeś wyżej są to zwykłe masówki ,nie twierdzę że są złe ale przy tym necu to nie ta klasa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt nie podałem. Nie bez powodu, wolałem tego nie robić by poznać propozycje z różnych półek cenowych :) Dla mnie jednak chodzi o monitor do pracy z przeglądarką, pocztą, "notatnikiem". Grafika mnie zupełnie nie interesuje, ważne by monitor był funkcjonalny. Ostatecznie pozostałem jednak przy tym delu. Długa gwarancja, hub usb, pivot, 24" mi wystarczało i nie potrzebowałem więcej a tu i tak będzie nieco na plus dzięki rozdzielczości. To już z innej beczki, ale np dla mnie fakt, iż większość zaproponowanych monitorów miała głośniki była szokiem :] osobiście nigdy nie używałem głośników z moniora...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Co nie zmienia faktu że droższe modele EIZO/NEC to najlepsze monitory do ergonomicznej pracy biurowej bez zmęczenia oczu, dające obrazy świetnej jakości, oferujące najbogatszą regulację itd. A to ze się nadają do grafiki to zupełnie inna sprawa .Bardziej ergonomicznego monitora wysokiej jakości do biura niż średniopółkowy NEC, nie znajdziesz a podane przez ciebie dell i AOC, to zupełnie inna gorsza klasa monitorów, robiona głównie na ilość , a zupełnie nie na jakość. 

Edytowane przez lubiemonitory
Link to post
Share on other sites

Dokładnie nic dodać nic ująć  użytkownik lubiemonitory opisał to idealnie ,ludzie często nie mają pojęcia  i myślą że jak monitor amatorsko graficzny to służy tylko do tego a reszta się nie liczy :-)  są to oczywiście totalne błędy i bzdury.Nie wnikam kupiłeś jesteś zadowolony więc jest dobrze ale ten nec którego zaproponowałem  i to coraz czesciej można go nabyć za ok 1800pln jest nie do przebicia  nawet dla delli  to nie ta klasa jakości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...