Skocz do zawartości

Przenoszenie dysku HDD z danymi bez systemu do innego PC


Recommended Posts

mam dysk SSD na system i HDD na dane
jak wyjmę HDD z danymi i podepnę go do innego PC który również ma SSD z systemem to czy ten komputer odczyta dysk normalnie jak pendrive? czyli bez żadnych problemów zachowując dane z których będzie można od razu korzystać?

i jak na tym dysku HDD mam partycje P to czy po przeniesieniu zachowa tą nazwę? jeśli nie to czy nadawanie literki partycji i nazwy nie wymaga formatowania dysku?

 

proszę o odpowiedz kogoś co tak robił

nie mogę stracić danych sprzedaje komputer a HDD z danymi zamierzam wsadzić do nowego i zastanawiam się czy taki plan zadziała

Link to post
Share on other sites

 

 

nie ma żadnych restrykcji, prócz tego, że litera nie może być już w użyciu

Litera może być w użyciu. Chcąc wybrać taką samą literę zauważymy, że... nie jest dostępna w wyborze, więc nie ma żadnego zagrożenia, że wybierzemy tą samą :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli dana litera np. P, jest w użyciu w danym pc. To dokładając: napęd, dysk, wolumin dysku, automatycznie przypisze następną wolną literę. Ewentualnie można zmienić literę na inną wolną. Raczej nie przypiszesz litery która jest już w użyciu w danym pc. Jeszcze z czasów starego XP, z tego co pamiętam miałem przypadek że mając dwa dyski dublowały się litery, ale szybko zaczęły się dziać dziwne zjawiska. Ten drugi dysk był tylko do sprawdzenia, więc nie musiałem nic zmieniać, kombinować, ponieważ był tylko na chwilę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast chciałbym zaznaczyć jeszcze jedną ważną rzecz (zważywszy na kontekst wypowiedzi autora/ki tematu).

 

Należy pamiętać, że jeśli na tym dysku HDD były zainstalowane jakiekolwiek programy (pliki tego oprogramowania znajdują się fizycznie na tym dysku), to nie koniecznie będą one chciały działać bez rejestru (może wystąpić konieczność ich reinstalacji).

 

Natomiast dane typu, filmy, muzyka, zdjęcia, dokumenty...  z dostępem do nich nie powinno być problemów.

Link to post
Share on other sites

Sprzedaje stary komputer, kupi nowy i włoży do niego dysk z danymi. Co tu więcej wiedzieć? Na starym komputerze ma Harmony OS (ten od Huawei) z własnym systemem partycjonowania i zapisu, a na nowym postawi Hong Meng i dlatego pyta czy to zadziała :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...