Skocz do zawartości

Możliwie najcichszy zasilacz SFX / SFX-L


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję możliwie najcichszego zasilacza SFX / SFX-L. Budżet nie jest jakiś ograniczony, lecz raczej bym się wolał zamknąć w granicach ~500zł. Priorytet cisza.

 

Będzie użytkowany w obudowie itx i łapał ciepłe powietrze z gpu. Na ten moment używam 8700k + 1070/1080Ti (nie wiem którą zostawię)

 

Obecnie patrzyłem na Corsair SF600 Platinum ze względu na wysoką sprawność, podobno bardzo cichą pracę oraz na plus przewody w oplocie. Długa gwarancja. Cena też w granicach ~530 zł. Zastanawiam się jednak który model jest w praktyce cichszy przy obciążeniu typowym dla gier, a mam na myśli 600W vs 750W. Ten drugi jednak kosztuje 680 zł.

 

Ciekawy jest też BeQuiet SFX-L, lecz opinie na jego temat są różne, szczególnie w kwestii awaryjności, ale to chyba tyczyło się początkowych modeli. Jednak 3 lata gwarancji i cena też nie wiele niższa. Posiada ten 120mm wentylator typu slim.

 

Proszę o porady :)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie może mieć i 100 lat gwarancji, lecz będzie bezużyteczny jeśli będzie głośny. SFX-L od seasonic jest cichy do około ~250W, ale trzeba brać poprawkę na kiepskie warunki pracy dla zasilacza, więc będzie nadrabiał obrotami. Ogólnie bardzo agresywny profil, aby własnie przetrwał ten okres gwarancyjny. Cena nie zachęca, bo 580 zł.

 

Jest jeszcze EVGA za 405 zł i ona wydaje się być cicha do około ~400W. Nie jestem jednak fanem łożyska kulkowego wentylatora. Gwara 7 lat

 

Zamówiłem Corsair SF600 Platinum za 533 zł. Kable w oplocie, 7 lat gwary. Chyba najcichsza propozycja ogólnie rzecz biorąc. Może wersja 750W by była lepsza, ale nie uśmiecha mi się bulić 680 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...