Skocz do zawartości

Freezy i ścinki w grach


Recommended Posts

Maksymalne użycie pamięci wirtualnej jest na poziomie 85% a minimum dostępne jest 2651 MB. Mało pamięci RAM której maksymalne użycie to prawie 90% i cały czas dochodzi 100% użycia dysku.

 

lepiej przelaczyc dysk z IDE na AHCI
Na tym sprzęcie i Windows 10 raczej nie było możliwości aby system zainstalował się w trybie IDE. Włącz CrystalDiskInfo będziesz miał opis jaki jest tryb transferu i przy okazji sprawdzisz SMART dysku.
Link to post
Share on other sites

Maksymalne użycie pamięci wirtualnej jest na poziomie 85% a minimum dostępne jest 2651 MB. Mało pamięci RAM której maksymalne użycie to prawie 90% i cały czas dochodzi 100% użycia dysku. Na tym sprzęcie i Windows 10 raczej nie było możliwości aby system zainstalował się w trybie IDE. Włącz CrystalDiskInfo będziesz miał opis jaki jest tryb transferu i przy okazji sprawdzisz SMART dysku.

2651 to zapewne ustawienia systemu.

Ustaw na sztywno 9000mb i zrób restart.

Mała ilość pamięci nie zrekompensuje mocny sprzęt ani pamięć wirtualna choć można próbować.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Mariusz pisze, zużycie VRAM dochodzi do 99% (https://imgur.com/a/kIgQBAw 1.screen) i pewnie to powoduje spadki fps. Nie trzeba obniżać wszystkich ustawień, na początek proponuje obciąć tekstury i zasięg widoczności. W GTA w ustawieniach wyświetla chyba przewidywane zużycie VRAM, trzeba zjechać poniżej 3GB i potestować.

Link to post
Share on other sites

Szkoda :/ bo klega ma gtx 1050 2gb i tak nie ma :| no cóż, może nowa karte graficzna kupie ? może ją sprzedam :?


szkoda że w just cause 3 też tak się dzieje, myślałem że moja karta graficzna nie będzie miała problemu z grami jak ją kupywałem 2-3 lata temu... :<


Szkoda :/ bo klega ma gtx 1050 2gb i tak nie ma :| no cóż, może nowa karte graficzna kupie ? może ją sprzedam :?


szkoda że w just cause 3 też tak się dzieje, myślałem że moja karta graficzna nie będzie miała problemu z grami jak ją kupywałem 2-3 lata temu... :<

ale dziwne jest to że wiedźminie 3 tak nie mam


Zmienilem tekstury na srednie i zroznicowanie pieszych, gra chodzi lepiej. Czyli winowajca jest karta graficzna ? Mam sprzedac ja i kupic nowa ? nie wiem, doradzcie


może pozbieram na gtx 1660


 trzeba zjechać poniżej 3GB i potestować.

ja mam rozdane 2711 około więc :/ 


A po drugie dziwne, bo moj kolega ma gtx 1050 2gb ustawienia na fantastic w rust i nie ma scinek, a ja jak wlaczam to po dolaczeniu na serwer mam straszny stuttering. 


2651 to zapewne ustawienia systemu.
Ustaw na sztywno 9000mb i zrób restart.
Mała ilość pamięci nie zrekompensuje mocny sprzęt ani pamięć wirtualna choć można próbować.


Czyli co mam zrobic
Link to post
Share on other sites

Start -> Informacje o systemie -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Wydajność -> Zaawansowane -> Pamięć wirtualna Zmień...

Tam wybierasz swój najszybszy dysk (przeważnie C) i rozmiar niestandardowy np min: 16000 max: 16000

Spróbować można ale wątpię żeby to rozwiązało problem

 

 

moj kolega ma gtx 1050 2gb ustawienia na fantastic w rust i nie ma scinek, a ja jak wlaczam to po dolaczeniu na serwer mam straszny stuttering

Chyba nie było jeszcze o tym mowy ale łącze internetowe jest ok? Ping niski i stabilny bez utraty pakietów? Bo jak masz LTE i kompa podpiętego przez Wifi to Ci żaden sprzęt nie pomoże

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam przez wifi podpiete


Nie mam przez wifi podpiete

mam dac 16000?


Nie mam przez wifi podpiete


mam dac 16000?

czekaj nie widze tego zaawansowane ustawienia systemu


A co to mi da ? to 9000 mb bo nie wiem 


Nie mam przez wifi podpiete


mam dac 16000?


czekaj nie widze tego zaawansowane ustawienia systemu


A co to mi da ? to 9000 mb bo nie wiem 

jak  cos to zmienilem na 9000


To nic nie daje :|


Nie mam przez wifi podpiete


mam dac 16000?


czekaj nie widze tego zaawansowane ustawienia systemu


A co to mi da ? to 9000 mb bo nie wiem 


jak  cos to zmienilem na 9000


To nic nie daje :|

Mam polowe v ram uzytego ze pasek jest na zielono i dale jest scina ale co 5 sekund lub 10 nie wiem xD


Oczywiscie na nie ktorych serwerach, a na online to w nie ktorych momentach. W Rust nadal tak samo

Link to post
Share on other sites

Weź może po prostu odpal MSI afterburner, i HWinfo. W Hwinfo dołącz do RTSS takie rzeczy jak Użycie dysku i inne wcześniej wymieniane sprawy. Daj odświeżanie czytników do 100ms. I sprawdź, ew nagraj co się dokładnie dzieje podczas tych ścinek. Jeśli dysk peakuje 100% akurat przy ścinkach.

Możesz też sprawdzić jak użycie dysku wygląda w monitorze zasobów(przez menedżer zadań), co i jaka aplikacja/usługa kombinuje

Link to post
Share on other sites

Kiedy masz afterburnera+rtss w tle, w HWInfo(sensors) klikasz na interesującą Cie linijkę. np: Toshiba Read/Write/Total activity, klikasz prawym myszki >>> OSD (RTSS) settings... >>> zaznaczasz Show value in OSD. W tym menu od razu możesz to samo zrobić z innymi danymi.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Nie mam możliwości :/ 

Może ktoś pomóc? // btw planuje zaniedlugo zakupic dysk SSD 512 gb może to coś pomoże :/

Kolego i to będzie powodem ścinek.

Brak szybkiego SSD.

 

Ja w swoim komputerze pozbyłem się już kilka lat temu HDD.

Też miałem z tym problem.

Po przejściu na SSD, obecnie M2 nie mam tego typu problemów.

 

Poleciałem za daleko bo kupiłem najszybszy i najdroższy na rynku, tylko po to żeby pozbyć się ścinek.

 

Na 1000% to wina wolnego dysku.

Jako że lata miałem otwartą budę i dysk blisko ucha, co ścinka słyszałem cyknięcie dysku :)

Dlatego wymyśliłem że to jest przyczyną.

 

Na szczęście obecnie są dostępne w normalnych piniondzach szybkie dyski.

 

Jakieś dwa miesiące temu faworytem jakości do ceny był dysk ADATA 1tb.

 

Na bardzo wymagające gry w zupełności wystarczy.

Wymagające to te w których dynamicznie zmienia się scena.

 

Taki ASSASIN ODYSEY nie potrzebuje szybkiego dostępu do danych, GTA,BF1,BF5,ARMA już tak.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...