Skocz do zawartości

Freezy i ścinki w grach


Recommended Posts

Cześć, od jakiegoś czasu borykam się z problemem freezami i ścinkami w grach. Zaczęło się od momentu gdy zacząłem grać w GTA V. Gdy gram mam freeza co 5-10 sekund. W JUST CAUSE 3 to już totalna klapa, szczelam to ścinki co pół sekundy. Grając w wiedźmina 3 nie zdarzały mi się takie rzeczy, jednak zauważyłem że tekstury wolniej się ładują i też zaczyna ścinać, z czasem w większości gier tak się stało. Niestety nie wiem co mam zrobić, jestem zielony w te tematy :<

 

Moja specyfikacje:

 

GTX 1060 3GB Zotac

 

I5 8400

 

Dysk 1TB Toshiba

 

2x4GB 2666MHZ

 

Zasilacz 500w be quiet

 

Płyta główna ASRock H110M DVS R3.0

 

Komputer ma około 2 lata

 

Bardzo proszę o pomoc co może być przyczyną usterki 

Edytowane przez Dervi
Link to post
Share on other sites

Włącz HWiNFO zakładka Sensors, zminimalizuj i włącz najbardziej problematyczną grę.Pograj z 15 min. potem wrzuć screena z odczytu HWiNFO.

Zrobie zaraz screena, narazie nie mam możliwości.

Włącz HWiNFO zakładka Sensors, zminimalizuj i włącz najbardziej problematyczną grę.Pograj z 15 min. potem wrzuć screena z odczytu HWiNFO.

Boże ściny co 2 sekundy budynki ledwo się ładują, tekstury po 5 sekundach metr ode mnie

https://imgur.com/a/C0W4EEZ

Zrobie zaraz screena, narazie nie mam możliwości.

Boże ściny co 2 sekundy budynki ledwo się ładują, tekstury po 5 sekundach metr ode mnie

https://imgur.com/a/C0W4EEZ

Naprawdę przydałaby mi się pomoc, w planach mam format windowsa może troche da...

Zrobie zaraz screena, narazie nie mam możliwości.

Boże ściny co 2 sekundy budynki ledwo się ładują, tekstury po 5 sekundach metr ode mnie

https://imgur.com/a/C0W4EEZ

Naprawdę przydałaby mi się pomoc, w planach mam format windowsa może troche da...

Oczywiśćie to wszystko występuję po 20 minutach

Zrobie zaraz screena, narazie nie mam możliwości.

Boże ściny co 2 sekundy budynki ledwo się ładują, tekstury po 5 sekundach metr ode mnie

https://imgur.com/a/C0W4EEZ

Naprawdę przydałaby mi się pomoc, w planach mam format windowsa może troche da...

Oczywiśćie to wszystko występuję po 20 minutach

Cholera 4 screeny były te same, coś się zepsuło

Link to post
Share on other sites

Pokaż dalsze części odczytu parametrów. Ważne są napięcia  temperatury płyty gł. chipsetu i karty graficznej. System ma wszystkie aktualizacje? Jeżeli nie to może mielić po dysku wykorzystując zarówno dysk jak i CPU. Robiłeś jakąś optymalizację systemu pod kątem prywatności i aplikacji Microsoftu działających w tle? Widać też, że są braki w pojemności RAM.

Link to post
Share on other sites

100% obciążony dysk co robi system na nim?

Czekaj to mam źle zainstalowany windows? xD nie wiem co się dzieje

Pokaż dalsze części odczytu parametrów. Ważne są napięcia  temperatury płyty gł. chipsetu i karty graficznej. System ma wszystkie aktualizacje? Jeżeli nie to może mielić po dysku wykorzystując zarówno dysk jak i CPU. Robiłeś jakąś optymalizację systemu pod kątem prywatności i aplikacji Microsoftu działających w tle? Widać też, że są braki w pojemności RAM.

Zrobie, właśnie wysyłając linka uświadomiłem sobie że screeny się nie zrobiły, potem znowu zrobie i nic nie kombinowałem.

 

//edit jakie braki?

Prosze bardzo nowe screeny https://imgur.com/a/9NucwaT

Edytowane przez Dervi
Link to post
Share on other sites

bad sectory sprawdzałeś na dysku, daj też screen z S.M.A.R.T. dysku. Gdy nic nie robisz prze 10-30 min.(najlepiej po restarcie/ włączeniu kompa) to czy dysk jest 100% obciążony? czy dopiero jak coś uruchomisz to nadmiernie system z niego korzysta.

Link to post
Share on other sites

Wyłącz tego Kasperskiego i sprawdź czy Ci się zacznie odwieszać - ja u siebie miałem podobnie, tylko że z Avastem - same problemy z tymi antywirusami

To nic nie daje.

To nic nie daje.

Powinieniem od nowa zainstalowac windowsa? Nie mam waznych plikow.

bad sectory sprawdzałeś na dysku, daj też screen z S.M.A.R.T. dysku. Gdy nic nie robisz prze 10-30 min.(najlepiej po restarcie/ włączeniu kompa) to czy dysk jest 100% obciążony? czy dopiero jak coś uruchomisz to nadmiernie system z niego korzysta.

nie ma zadnych bad sectory, zaniedlugo dam. Zobacze

Link to post
Share on other sites

Pamięci RAM masz na płycie włożone tak żeby działały w dual Chanel? Zazwyczaj jest to że pamięć powinna być w 1 i 3 slocie lub 2 i 4 , jeśli masz w 1 i 2 to pamięć RAM będzie działać wolniej a to może powodować takie zawieszki w grach.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak z ciekawości zainstalowałem na Windows 10 starą grę Call of Duty 2 i co się okazuję, że gra która hula na 7-ce aż miło to na 10-ce mam to samo co Ty, co chwila jest mikro sekundowa przycinka. Także, jak dla mnie Windows 10 w dalszym ciągu jest nie dopracowany i jest, mimo upływu czasu w fazie testowej. Jak masz możliwości sprawdź poprawność działania gier na 7-ce.  

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości zainstalowałem na Windows 10 starą grę Call of Duty 2 i co się okazuję, że gra która hula na 7-ce aż miło to na 10-ce mam to samo co Ty, co chwila jest mikro sekundowa przycinka. Także, jak dla mnie Windows 10 w dalszym ciągu jest nie dopracowany i jest, mimo upływu czasu w fazie testowej. Jak masz możliwości sprawdź poprawność działania gier na 7-ce.  

Nie mam możliwości :/ 

Nie mam możliwości :/

Może ktoś pomóc? // btw planuje zaniedlugo zakupic dysk SSD 512 gb może to coś pomoże :/

Link to post
Share on other sites

Ale to się dzieje w grach typu RUST, GTA 5, Just Cause 3 :/ myśle to nie jest związane z zgodnością... chyba musze wywalic komputer przez okno i wrocic do starego gdzie minecraft chodzi mi w 60 fps... już wole mieć 20 fps niż 60 i ścine co 2 sekundy. Śmieszne jest to że kolega z prawie takimi samymi podzespolami ale z gtx 1050 2GB nie ma takiego czegoś..

 

 

//edit: przeczytałem że HDD może nie nadążać za ładowaniem tekstur, rozwiazaniem jest przerzucenie sie na SSD, jak myślicie, kupno SSD pomoże? może poprostu HDD nie wyrabia z ładowaniem tekstur, bo jak widze to tak jest 

Edytowane przez Dervi
Link to post
Share on other sites

Ale gta v i just cause 3 to nie są stare gry. Na przykładzie MOH:airborne mogę potwierdzić bo po którejś aktualizacji win10 stał się niegrywalny i go nie dokończyłem ale to gra z 2008 roku chyba. Pobierz userbechmark, odpal go w międzyczasie nie używając komputera i wklej tu wyniki. Jeśli to coś sprzętowego to może podsunie rozwiązanie.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Ale gta v i just cause 3 to nie są stare gry. Na przykładzie MOH:airborne mogę potwierdzić bo po którejś aktualizacji win10 stał się niegrywalny i go nie dokończyłem ale to gra z 2008 roku chyba. Pobierz userbechmark, odpal go w międzyczasie nie używając komputera i wklej tu wyniki. Jeśli to coś sprzętowego to może podsunie rozwiązanie.

ok tak zrobie, moge miec poprostu wlaczona przegladarke ? bo to chyba nie problem

 

cos takiego?

 

UserBenchmarks: Game 60%, Desk 59%, Work 38%
CPU: Intel Core i5-8400 - 80.3%
GPU: Nvidia GTX 1060-3GB - 64.6%
HDD: Toshiba P300 1TB - 82.8%
RAM: Crucial BLS4G4D26BFSB.8FBD2 2x4GB - 82.8%
MBD: Asrock B360M Pro4
Edytowane przez Dervi
Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak z dyskiem lub win10(aktualizację są)?

 

Sprawdź pod kątem błędów dysk - PowerShell(administrator)-najłatwiej dojść tam przez PPM na ikonce menu start.

 

Tam wpisujesz chkdsk /r C: po restarcie systemu, przed logowaniem windowsa będzie testować/naprawiać dysk - może to zająć np 2-4h zależy ile masz zajętych GB na dysku.

 

Po tym dopiero aktualizuj win10.

Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak z dyskiem lub win10(aktualizację są)?

 

Sprawdź pod kątem błędów dysk - PowerShell(administrator)-najłatwiej dojść tam przez PPM na ikonce menu start.

 

Tam wpisujesz chkdsk /r C: po restarcie systemu, przed logowaniem windowsa będzie testować/naprawiać dysk - może to zająć np 2-4h zależy ile masz zajętych GB na dysku.

 

Po tym dopiero aktualizuj win10.

Okej zrobie tak, tylko troszke się pogubiłem. Mam zresetować komputer i dopiero wtedy wpisać to chkdsk /r C: ?

 

nieważne xDD

Eh dopiero 11 % od godziny

Okej juz mam 100 %

Zrobiło się 

jak cos to nic to nie dalo, dalej lagi, gta 5 trzymam na dysku D

Nie wiem może mam dać screena z HWInfo jak gram w gta 5?

 

sprawdzilem ten benchmark:

 

UserBenchmarks: Game 60%, Desk 58%, Work 39%
CPU: Intel Core i5-8400 - 78.7%
GPU: Nvidia GTX 1060-3GB - 64.3%
HDD: Toshiba P300 1TB - 89.8%
RAM: Crucial BLS4G4D26BFSB.8FBD2 2x4GB - 78.4%
MBD: Asrock B360M Pro4

Sory ale mam pytanie bo na forum pisze że lepiej przelaczyc dysk z IDE na AHCI bo to moze powodowac stuttering xD nie wiem czy to cos da jestem zielony

Prosze bardzo jeszcze screeny dam z HWiNFO podczas stutteringu.

 

https://imgur.com/a/kIgQBAw

Edytowane przez Dervi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...