Skocz do zawartości

Chłodzenie vrm i vram ek thermosphere


Recommended Posts

Cześć !

Przymierzam się do zwodowania mojego gtx1080ti, chcę użyć bloku ek thermosphere(Na tą przeklętą grafę nie ma fullcovera w europie). Pozostaje kwestia chłodzenia vrm i pamiątek. Myślałem,żeby na vrm użyć czegoś takiego :https://allegro.pl/oferta/radiator-a4291-005-5cm-7532861056 (5cm x 3.5cm x 16(to dotnę na długość pcb) a na ram dociąć coś z tego: https://allegro.pl/oferta/radiator-aluminiowy-163-85-24-mm-8268761113 tak by radiatorem otoczyć blok. Ma to sens, czy muszę kombinować dalej ?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez jfxpompa
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

GTX1080Ti jest to najwydajniejszy model z rodziny Pascal ma TDP na poziomie 250W, tymi małymi radiatorami spalisz grafikę.

 

podaj dokładny model karty, znajdę Ci porządny blok na aliexpress

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Szczerze, ten układ działa od kilku dni i z lekkim nawiewem daje radę. Radiatory są lekko ciepłe podczas gry. Chce się pozbyć nawiewu, więc skombinowałem blok,który mogę dostosować na sekcję zasilania. Projekt jest rozwojowy, kontroluje podczas obciążenia gpu jej temperaturę i wprowadzam ewentualne zmiany. Nie wierzę, że teraz grafika ma gorsze warunki niż miała na oryginalnym coolerze,szczególnie,że rdzeń nie dogrzewa radiatora i na vrmy i ram trafia zimne powietrze. Podobne rozwiązanie z hybrydowym chłodzeniem było stosowane na karcie z dwukrotnie większym tdp - r9 295x i dawało radę. 

Edytowane przez mabrothrax
Wyłącz proszę podpis w tapatalk.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...