Skocz do zawartości

Fractal Design Define R5 vs. Fractal Design Define R6


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kluczboy,

Recommended Posts

Panowie,

zastanawiam się nad wyborem obudowy bo w obecnej którą posiadam czyli Antec VSP 5000 mam zainstalowane 4x HDD 3,5 i  1x SSD, strasznie się to wszystko grzeje bo dyski są podpięte jeden pod drugim (innej opcji nie ma). Mam zainstalowane 2x wentylator 120mm z przodu obudowy a pomimo tego nadal mam za wysoką temperaturę.

Posiadam też napęd BluRay więc zatoka 5,25 jest obowiązkową pozycją.

 

R6 bardziej mi się podoba tylko mocowanie tych dysków mnie trochę martwi bo boję się że będzie czuć wibrację od tych dysków. Minusem jest to że jest tylko 6 zatok na HDD

R5 też jest OK i posiada możliwość zamontowania aż 8 dysków ale z drugiej strony to już trochę starsza produkcja.

 

 

Jakieś porady? Może są tutaj osoby które posiadają tą/te obudowy i coś podpowiedzą?

 

 


Pod linkiem zamieszczam jak to wygląda:

1o376y967sgo.jpg

Link to post
Share on other sites

W R6 możesz zamontować 11 dysków 3,5 cala tylko musisz dokupić sanki bo w komplecie z obudową jest tylko 6. Między sankami a dyskami są gumowe podkładki które moim zdaniem dobrze tłumią drgania. 

 

W R6 przy czterech dyskach będziesz mógł je rozsunąć pozwalając na lepszy przepływ powietrza.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

U mnie dużo zrobiło właśnie rozsunięcie HDD, aby była przerwa, pozycja też była ważna (gdzie był w stosunku do wentylatora, np za HUB-em wentylatora było goręcej o jakieś 3 stopnie, ale dopiero jak je rozsunąłem), ale tak na serio mojemu WD gold 8TB i WD green 2TB, jest prawie obojętne gdzie leży, co innego WD red pro 4TB, ten to potrafi kilka stopni zyskać.


R6 będzie lepsza, ale cudów się nie spodziewaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie dużo zrobiło właśnie rozsunięcie HDD, aby była przerwa, pozycja też była ważna (gdzie był w stosunku do wentylatora, np za HUB-em wentylatora było goręcej o jakieś 3 stopnie, ale dopiero jak je rozsunąłem), ale tak na serio mojemu WD gold 8TB i WD green 2TB, jest prawie obojętne gdzie leży, co innego WD red pro 4TB, ten to potrafi kilka stopni zyskać.

R6 będzie lepsza, ale cudów się nie spodziewaj.

 

Co masz na myśli pisząc "cudów się nie spodziewaj"? :)

Myślę że R5 czy R6 będzie o niebo lepsza od tego badziewia co teraz mam.

 

Jesteś zadowolony z swojej R5 ?

Link to post
Share on other sites

Ciasne i małe (brak filtra na górze to tez problem), do tego pozbyłem się dolnego koszyka, aby mieć miejsce na dodatkowy wentylator. 
Prócz tego, trochę mało miejsca za płytą główną.
Ogólnie jestem zadowolony (niebo a ziemia w porównaniu do innych obudów), ale wolałbym R6, niestety potrzebuje 2 zatok 5.25" (kontroler wentylatorów i power HUB HDD) więc nie zmienię jej nigdzie prędko. 

Są dyski, co nie ma znaczenia gdzie je ustawisz, to będą ciepłe, zależy od dysku. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...