Skocz do zawartości

Problem z Windows Update w Windows 10 1903


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarrino,

Recommended Posts

31 maja zaktualizowałem system do wersji 1903 (ręcznie, poprzez dostępne na stronie Microsoftu narzędzie do aktualizacji systemu). Od tamtego czasu nie miałem żadnych problemów, ale od paru dni zmagam się z dużym problemem Windows Update. Mianowicie system przez bardzo długi czas wyszukuje aktualizacje, po czym wyrzuca poniższy błąd:

 


 

Dodam, że nie mogę wejść w historię aktualizacji, gdyż przycisk ten zamarza i nie mogę w ogóle korzystać z okna. Nie mogę również zaktualizować aplikacji w Microsoft Store, gdyż przy każdej wyskakuje komunikat "Błąd" (wcześniej mogłem normalnie aktualizować aplikacje).

 

Co dziwniejsze nie mogę również zaktualizować sterowników go karty graficznej. Gdy ściągam ręcznie sterowniki poprzez strone GeForce, proces aktualizacji zatrzymuje się na komunikacie "Sprawdzanie zgodności systemu" i trwa to w nieskończoność.

 

Bardzo prosiłbym o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź system programem mylwarebytes. Co do sterowników ściągnij program DDU usuń sterowniki w trybie awaryjnym i w tym trybie zainstaluj nowe sterowniki NVIDIA, przy okazji w programie DDU zaznacz by windows update nie aktualizował sterowników.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś w necie ten numer błędu ?

 

Po sprawdzeniu numeru błędu i zastosowaniu się do instrukcji poniżej:

 

https://www.download.net.pl/jak-naprawic-blad-0x80080005-w-windows-update-przy-wyszukiwaniu-aktualizacji/n/14026/

 

Wszelkie wyżej wymienione problemy zniknęły  :D Że też wcześniej nie pomyślałem, aby najpierw zapytać wujka Google o pomoc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...