Skocz do zawartości

modernizacja komputera- do 2 tysięcy złotych.Pomoc


Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się powoli do  upgrade mojego komputera. Zestaw którym aktualnie dysponuje złożyłem pod koniec 2017r. Specyfikacja przedstawia się następująco:

Procesor Intel Core i5-8600K Coffee Lake 3,6 GHz s. 1151 Box

Seasonic FOCUS Plus Gold 550 80Plus Gold 550W

ASRock Z370 Extreme4 DDR4 1151

ASUS ROG STRIX GTX 1080 8GB OC Gaming 256bit

Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

SSD Transcend SSD370 128GB

Toshiba P300 1TB

Corsair Hydro Series H150i Pro Rgb

Corsair HD120 6x120mm

Corsair Crystal 570X RGB Mirror

 

Do wydania mam 1,5-2 tyś. złotych plus pieniądze uzyskane ze sprzedaży niektórych podzespołów. Myślę że koniecznością będzie sprzedaż CPU i GPU, i dołożenie pieniędzy do czego mocniejszego. Dysk SSD na m2 również jest koniecznością. Talerzowy raczej wyrzucę. Obecny zestaw na luzie starcza mi do grania w HD, ale chciałbym się przesiąść na  płynne 2k. Komputer służyć mi również będzie do podstawowej pracy, czasem obróbka filmów i grafiki (ale raczej nic skomplikowanego).

Monitor mam póki co fhd (Asus MG248QR) . Idzie na sprzedaż. Celuję w coś Asusa (słabość do marki, ale jestem otwarty na propozycję) 1440p, 144hz i G-sync. Pieniądze na nowy monitor uzyskam ze sprzedaży starego. Resztę dołożę, ale nie z tej puli 2k. Chciałbym żeby nowy sprzęt wystarczył mi na 3-4 lata bezstresowego i komfortowego grania. Wiadomo że trudno przewidzieć co będzie za taki czas, ale zależy mi na jak najbardziej perspektywicznym i wydajnym zestawie. Chciałbym złożyć całość do końca roku. Podzespoły powinny być raczej nowe (GPU koniecznie)

Z góry dziękuję za pomoc i podsunięte pomysły na wzmocnienie mojego komputera.

PS: Czy jest wśród was użytkownik Corsair Crystal 570X? Mam pewien problem z tą obudową.

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez Blaviken84
Link to post
Share on other sites

Nie mam powodów do narzekania na tą swoją i5. Nie był kręcony, nie miałem takiej potrzeby. Pracuję w trybie turbo boost. Jeżeli chodzi o temperatury to też jest naprawdę spoko. W sumie to po części  zasługa wydajnego chłodzenia,ale wcześniej pod Scythe Mugen 5 Rev.B kultura też była ok.W zasadzie do gier w fhd niczego więcej absolutnie nie potrzeba, i szczerze go  polecam. Jeżeli chodzi o monitor to myślę że do 3000 złotych chciałbym się zmieścić. Monitor będzie pracował również z ps4 pro i kolejną generacją konsoli od Sony. Myślałem o Gigabyte Aorus AD27QD 27 https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html bo ma hdr, ale nie jestem przekonany do tego ekranu.O tym dysku od Samsunga poważnie myśłałem i raczej się zdecyduję na jego zakup

Edytowane przez Blaviken84
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...