Skocz do zawartości

Monitor 30-35 cali, 1440p VA do gier - do 3000zł


Recommended Posts

Chcesz komuś zaimponować czy kupić dobry monitor? Weź pod uwagę odległość od monitora i policz PPI. UWQHD będzie miał duży impact na wydajność względem QHD, policz ilość pixeli przy max odś.
Chce kupic dobry monitor, a jednocześnie gram sporo w gry moba i fps wiec te dodatkowe pole widzenia na UWQHD sie przyda i to jest glowny czynnik przemawiający za kupnem takiego monitora. Inna sprawa to mam biurko 180x80cm wiec jest dużo miejsca na duży monitor i mogę odpowiednio dostosować odległość od oczu.

 

Ale ten koszt wydajnosci wyższej rozdzielczości może boleć :(

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

To ja spróbuję przeciągąć Cię na inną stronę mocy. Mroczną i całkowicie inną drogę. 

Chciałeś być Jedi? Proponuje zostać Sithem.  :->

 

https://www.x-kom.pl/p/491707-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-momentum-326m6vjrmb-00-4k-hdr.html

 

Zniszczy jakościowo (kolory, 10bit itp wszystkie 1440p AHVA 144-165Hz, wiem bo sam miałem).

 

Osobiście polecam.  ;)  :menda: Przy 2070S jak w paru grach zjedziesz z detalami (które i tak są niewidoczne na ekranie... :C)  i AA (który jest niepotrzebny przy takim PPI) to spokojnie pociągnie. Chyba że grasz w Total Wary, to tam 2080Ti po OC sie obsra.

 

Natywne 10bit
AdaptivSync - FreeSync + G-Sync (zawsze śpisz spokojnie), w CRU da się zjechać z zakresem działania do 35-60Hz/Fps.

Znośny Black Crush

4.5ms input laga przy tej rozdzielczości (na stronce podają 5ms co jest zawyżeniem)

Dobre g2g

HDR 600 z Local Dimming (16 stref), do filmików spoko. A i w resident evil fajnie się grało. Niestety tylko na Radeonach można miec FreeSync + HDR. U zretardziałej nvidii albo g-sync albo HDR... 

Przyzwoite głośniki (mogą du*e uratować)
DisplayPort 1.4

Ambiglow (jak siedzisz w nocy się przydaje, nie wypala oczu, ja miałem u siebie na czerwono jak rgb kompa)

Świetne kolory

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/655617c7

 

https://pcmonitors.info/reviews/philips-326m6vjrmb/

 

98.61% DCI P3

 

Tak. Lubie mieszać. Bo czasami człowiek wybiera inną drogę i nie żałuje.  :D

 

U mnie na biurko wyglądał on tak: 

 

bbjpg_qseeasa.jpg

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

I stał u Ciebie 1 dzień i poszedł na zwrot? Widzę naklejke energetyczną :D
Proszę Cię, w co ja niby bym grał przy tej rozdzielczości? Bo 2070s w cyberpunk się zesra w 4k :D

Coś takiego jeszcze mi wpadło w oko https://www.morele.net/monitor-aoc-agon-ag352ucg6-4567527/

Matryca AMVA to jakas ulepszona wersja VA?

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

I stał u Ciebie 1 dzień i poszedł na zwrot? Widzę naklejke energetyczną :D

Proszę Cię, w co ja niby bym grał przy tej rozdzielczości? Bo 2070s w cyberpunk się zesra w 4k :D

 

Coś takiego jeszcze mi wpadło w oko https://www.morele.net/monitor-aoc-agon-ag352ucg6-4567527/

 

Matryca AMVA to jakas ulepszona wersja VA?

 

Cyberpunk jest klepany od tylu lat że nie ma bata by miał wyżyłowane wymagania bo prace nad nim zaczynano za czasów GTX'ów 900 albo i nawet 700. Jedyny nowoczesny bajer to będzie RayTracing, który będzie pewnie tylko do 1080p mając 2080Ti :rotfl: . Skoro Wiesiek chodzi na Ultra czy Battlefield, DMC5, RE2 to i Cyberpunk pójdzie na minimum Very High :P Przypominam że w 4K nie gra się z włączonym Antyalisingiem, który jest wł. we wszystkich testach GPU... bo używają gotowych presetów. :| A nie ma to jak mądra decyzja by rozmazać ekran (stracić ostrość) razem z FPS  ;)

 

Wymagania 4K od  3440x1440 nie są aż tak odstające. 

Ta sztuka poszła bo miałem zrypany fabrycznie BLB w jednym miejscu (ale za to idealne rozłożenie podśw. oraz zero zrypanych pixeli, ehh...).

 

Advanced MVA to MVA to Acera (AUO). MVA to lepsze VA jeżeli chodzi o kąty widzenia.

 

Ten AOC co podesłałeś to syf nie warty nawet 1200zł... overpriced crap.

- 8bit matryca (nawet FRC poskompili)

- mierna jasność

- bardzo słaby kontrast jak na VA 

- brak pokrycia palety DCI P3 (kolory)

- za tą cenę brak HDR to kupa

- zakrzywiony ekran = problemy z czytelnością czcionek... zawsze.

- Brak HDMI 2.0

- Brak Displayport 1.4

 

Co by nie mówić Philips Momentum wyciera nim podłogę jak ostatnim bobem. :| od input laga i response time po jakość obrazu, kolory, local dimming czy HDMI 2.0 i DP 1.4.

Bez DP 1.4 nie odpalisz 4K Netflixa (o HDR i Dolby nie wspominam). Tak samo HBO itp. HDCP. 

Za tą cenę nie ma lepszego monitora niż Momentum 32'. Za ten sam hajs jest też jego wersja 43 calowa. :) 

 

https://www.x-kom.pl/p/429928-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-momentum-436m6vbpab-00-4k-quantum-dot-hdr.html

 

43' mniej cierpi na bleeding i ma HDR1000 (uber jasność) oraz 32 strefy Local Dimming. Mniej też cierpi na bleeding narożny bo ma inaczej zbudowaną obudowę. Ma natomiast 8bit+FRC zamiast 10bit. 

 

Porównanie: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c03ea4a4a

 

Monitor powyżej 1440p, który nie ma HDMI 2.0 lub DP 1.4 to bubel i śmieć. A 4K bez tego to nawet nie warto kupować bo nie ma sensu, skoro nic w 4K nie obejrzysz...

Przy DP 1.2 lub HDMI 1.4 monitory potrafią kompresować sygnał i ucinać jakość... potwierdzone w recenzjach.

Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia.

Biurko 80cm na uwqhd czy jakikolwiek 32'34" może być zbyt płytkie, monitory z tej kategorii mają spore podstawy i dość mocno odstają od ściany, sam takie mam i muszę się trochę odsuwać albo stawiać monitor w rogu. Obecnie najsensowniejsza opcją wydaje sie odsunięcie biurka od  ściany i montaż monitora na dedykowanym stojaku z uchwytem biurkowym, wtedy jest pełna mozliwość konfiguracji takiego monitora, ważne więc przy wyborze większego ekranu, żeby monitor miał możliwość zamocowania vesa. Niedługo sam chyba zainwestuję w taki uchwyt, coś pokroju https://proline.pl/maclean-mc-775-uchwyt-biurkowy-monitor-ze-sprezyna-gazowa-8kg-17-cali-32-cali-p1359875.

 

Osobiscie sporadycznie gram w fps typu battlefield, jakieś battle royale, ale monitor mi się sprawdza. Natomiast namiętnie gram w mmo wszelkiego rodzaju, moba, tutaj monitor uwqhd sprawdza się świetnie, pole widzenia jakie daje jest super i naprawdę można się wciągnąć w rozgrywkę. Jeśli oglądasz filmy na monitorze, to dodatkową zaletą będzie fakt iż format 21:9 to klasyczna kinówka, więc o ile przeglądając filmy na yt będziesz miał paski czarne, o tyle oglądając filmy będziesz miał pełny format kinowy bez pasków, dla mnie rewelacja, częściej oglądam teraz filmy na monitorze niż tv, chociaż pod pc podpięte mam oba. Rozdzielczość 3440 x 1440 też jest świetnym rozwiązaniem, ppi jest rewelacyjne i jakość obrazu żyleta, nie jest to jeszcze 4k więc dużo mniej daje w kość dla karty graficznej. Polecałbym jakis model z va/mva, jesli się boisz blb i ips glow, sam taki miałem kupić, ale nie mieli z dostawa do sklepu więc zaryzykowałem ips i nie żałuję.

 

Po 3 miesiącach użytkowania i monitora uwqhd spokojnie mogę stwierdzić 2 fakty, na pewno nie wrócę już na mniejszy monitor i na pewno nie wrócę do formatu 16:9, komfort pracy na tak dużym ekranie to bajka. Często w mmo gram na kilka ekranów, dotychczas potrzebowałem alt+tab żeby się przełączać między oknami, teraz spokojnie mogę 2 okna obok siebie ustawić. Są też bardzo fajne programy to dzielenia ekranu pod przeglądarki itp, niektóre firmy oferują nawet taki soft razem z monitorem, LG zdaje się ma chyba fajne rozwiązanie do swojego sprzętu. W dellu niestety jestem skazany na płatną alternatywe, ale nie są to duże pieniądze więc da się przeżyc jesli ktoś potrzebuje takiego softu a producent monitora nie oferuje swojego.

 

Skoro pracujesz w sklepie to chyba masz mozliwość przetestowania uwqhd czy innych modeli i sprawdzenia czy taki monitor będzie Ci pasował.

 

Coś ktoś wyżej wspominał o jakichś problemach z czcionkami na zakrzywionym ekranie? Bzdura, obraz żyleta i nigdy z niczym nie miałem problemów. Mało tego, mój model akurat ma dość sporą krzywiznę, bo tez zakrzywienie może być różne zależnie od modelu i już po kilku dniach tak się człowiek przyzwyczaj, że się tego nie widzi. I niech sobie ludzie mówią co chcą, do 60HZ tez już nie ma opcji powrotu. I już nawet nie chodzi o gry, bo nawet do normalnej pracy te minimum 100Hz robi robotę. Sam mam problemy ze wzrokiem -2,5 dioptrii i praca na takim sprzęcie zdecydowanie mniej męczy oczy, pomimo dużego formatu.

 

Gdyby ten Philips miał chociaż te 100Hz to brałbym w ciemno, brak regulacji góra/dół i pivot równie go skutecznie wykluczył z opcji, jako tv wybór świetny, jako monitor imo niekoniecznie, nie brałem go pod uwagę.

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia.

Biurko 80cm na uwqhd czy jakikolwiek 32'34" może być zbyt płytkie, monitory z tej kategorii mają spore podstawy i dość mocno odstają od ściany, sam takie mam i muszę się trochę odsuwać albo stawiać monitor w rogu. Obecnie najsensowniejsza opcją wydaje sie odsunięcie biurka od  ściany i montaż monitora na dedykowanym stojaku z uchwytem biurkowym, wtedy jest pełna mozliwość konfiguracji takiego monitora, ważne więc przy wyborze większego ekranu, żeby monitor miał możliwość zamocowania vesa. Niedługo sam chyba zainwestuję w taki uchwyt, coś pokroju https://proline.pl/maclean-mc-775-uchwyt-biurkowy-monitor-ze-sprezyna-gazowa-8kg-17-cali-32-cali-p1359875.

 

Polecałbym jakis model z va/mva, jesli się boisz blb i ips glow, sam taki miałem kupić, ale nie mieli z dostawa do sklepu więc zaryzykowałem ips i nie żałuję.

 

Coś ktoś wyżej wspominał o jakichś problemach z czcionkami na zakrzywionym ekranie? Bzdura, obraz żyleta i nigdy z niczym nie miałem problemów. Mało tego, mój model akurat ma dość sporą krzywiznę, bo tez zakrzywienie może być różne zależnie od modelu i już po kilku dniach tak się człowiek przyzwyczaj, że się tego nie widzi. I niech sobie ludzie mówią co chcą, do 60HZ tez już nie ma opcji powrotu. I już nawet nie chodzi o gry, bo nawet do normalnej pracy te minimum 100Hz robi robotę. Sam mam problemy ze wzrokiem -2,5 dioptrii i praca na takim sprzęcie zdecydowanie mniej męczy oczy, pomimo dużego formatu.

 

Gdyby ten Philips miał chociaż te 100Hz to brałbym w ciemno, brak regulacji góra/dół i pivot równie go skutecznie wykluczył z opcji, jako tv wybór świetny, jako monitor imo niekoniecznie, nie brałem go pod uwagę.

 

1) 100% zgadzam się z tym że standy są głębokie. Duży i cięższy ekran wymaga lepszej stabilizacji. U mnie Philips zachodził na podkładkę.

 

2) Weź pod uwagę że większość/wszystkie MVA/VA przy 32' i więcej ma VA Glow + Black Crush mniej lub bardziej widoczny niezależnie od rozdzielczości. 

 

3) Zależy od zakrzywionego ekranu, tylko raz widziałem curved, który nie dewastował czytelności czcionek. Wielu producentów oszczędza na monitorach curved. Curved są przede wszystkim to by wybaczały matryce o niskich kątach widzenia, gdzie od razu byłoby widać ogromne przekłamania na rogach (przede wszystkim TN, które były pierwszymi curved). Reszta to bełkot marketingowy. Próbowałem się do nich przekonać ale ostatecznie jestem przeciwny stanowczo tym wynalazkom. 

 

4) Sam miałem nie jeden ekran 120Hz (15'6 w Clevo G-Sync), 165Hz 24' TN (S2417DG) czy 165Hz AHVA [iPS] (w PG279Q). I jakoś mogę sobie wyobrazić powrót. :P "mów sobie co chcesz" bo pewnie miałeś monitor 60Hz ze słabym response time i dużym input lagiem i dla tego przeskok na high-refresh rate (które z zasady mają niski g2g i input lag) poczułeś taką różnicę. W dodatku brzmi jakbyś miał monitor PWM (wcześniej). 60Hz bez PWM nie będzie męczył oczu... pracuję przed kompem często od 6 do 10 godzin dziennie jak nie muszę jeździć autem i wiem co mówię pod tym względem... 

 

5) Powodzenia z zasileniem ekranu 4K 100Hz, RTX 2070S/2080S SLI po OC.  :D

Ma regulacje góra dół...  Ma też reg. nachylenie. Więc nie gadaj głupot.  ;)

Pivot przy 32'? Głupota  :) Pivot stosuje się zazwyczaj do max 27' cali. W dodatku po co to komu? To nie jest monitor dedykowany dla grafika tylko do grania...

Link to post
Share on other sites

5) Powodzenia z zasileniem ekranu 4K 100Hz, RTX 2070S/2080S SLI po OC.  :D

Ma regulacje góra dół...  Ma też reg. nachylenie. Więc nie gadaj głupot.  ;)

Pivot przy 32'? Głupota  :) Pivot stosuje się zazwyczaj do max 27' cali. W dodatku po co to komu? To nie jest monitor dedykowany dla grafika tylko do grania...

 

Mówię o wersji 43", bo ten traktuję jako model referencyjny, kiedy swój kupowałem 3 miesiące temu tego mniejszego modelu jeszcze na rynku nie było i musisz tez sam przyznać, że parametry ma lekko gorsze od tego 43".

 

Osobiście nie wziąłbym na chwile obecną żadnego ekranu 4k pod PC. No chyba, że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi i stać go na sprzęt za minimum 8k, a potem na wymianę grafiki co rok, żeby sprostać wymaganiom nowych gierek wchodzących na rynek.

 

O 60Hz mówię w kwestii użytkowania poza graniem, jestem informatykiem z zawodu i pracuję minimum 8h dziennie na różnego rodzaju monitorach i przejście z domu do pracy odczuwam bardzo boleśnie.

 

Co do zakrzywienia, to nie pojmuję jego stosowania w zwykłych ekranach o przekątnej 24-27", sa po prostu za krótkie, czy też w tv od których siedzi się zazwyczaj w dość sporej odległości i marketingowe "uczucie otaczania obrazem" nie ma z rzeczywistością wiele wspólnego, o tyle w monitorze uwqhd od którego siedzimy w niewielkiej odległości muszę przyznać, że efekt jest fajny i "wynalazkiem" bym tego nie nazwał. Wydaje mi się też, że zakrzywienie pomaga zredukować w matrycach ips efekt ips glow. I na pewno lepszym rozwiązaniem wydaje się jeden ultra wide niż 2 płaskie monitory obok siebie. Nie wiem w co grasz, ale w gierkach mmo przyjemność z gry na takim monitorze jest o wiele większa. Gierki z ładna grafiką jak na przykład Black Desert naprawdę nie zamieniłbym tego uwqhd na żaden inny. Battlefield 1 też zrobił na mnie ogromne wrażenie w takiej panoramie, przeszedłem niektóre misje jeszcze raz. Jednemu się to podoba, drugiemu nie. Mi np nie podoba się hdr, dla mnie daje on efekt odwrotny do zamierzonego, wszystko wydaje się sztuczne, przejaskrawione.

 

Monitor z złożenia ma służyć do PC, a na PC robię różne rzeczy, począwszy od grania, po przeglądanie netu, oglądanie filmów, amatorską edycję i obróbkę zdjęć, więc oczekuję od monitora, że będzie sprawiał się dobrze we wszystkich kierunkach.

 

Swoją drogą bardzo mnie zastanawia dość nawet bym powiedział agresywne promowanie tych modeli Philipsa. Na konkurencyjnych forach nawet dorobił się ten model przyklejonych tematów, a te same osoby miejscami wręcz nachalnie starają się przedstawiać go w jak najlepszym świetle, co wygląda wręcz jak sponsorowana reklama...

 

Ja tutaj nikogo do niczego nie chce przekonać na dodatek niewybrednymi słowami jadąc po innych monitorach i użytkownikach. Podaję swoje doświadczenia z uwqhd, zarówno pozytywne jak i negatywne, a co sobie wybierze autor tematu to jego sprawa. :) A na Philipsa słodzą jakby to cud techniki był, a reszta jak to mówisz "kupa"... :)

Link to post
Share on other sites

Ja tutaj nikogo do niczego nie chce przekonać na dodatek niewybrednymi słowami jadąc po innych monitorach i użytkownikach. Podaję swoje doświadczenia z uwqhd, zarówno pozytywne jak i negatywne, a co sobie wybierze autor tematu to jego sprawa. :) A na Philipsa słodzą jakby to cud techniki był, a reszta jak to mówisz "kupa"... :)

 

Może dla tego że za 2300zł nie ma nic lepszego? Pokaż mi coś innego o tym pokryciu DCI P3, natywnej matrycy 10bit, HDR 600 z Local Dimming oraz niskim input lagiem (max 5ms) i g2g <10ms. Musi też mieć Adaptiv Sync z obsługą FreeSync i G-Sync w zakresie 35-60Hz. Może dla tego? Nic lepszego nie ma, żadnej konkurencji... 

 

I 32' ma swoje zalety tak jak 43'. 43' ma dziwny układ pixeli i trzeba się przyzwyczaić. 

 

Jedyny problem 32' to że trafiają się sztuki z mocno spasowanymi ramkami na rogach (łącznie 8 punktów) przez co jest bleeding. Niektóre szt nie mają tego problemu, innym przechodzi po wygrzaniu a niektórym pozostaje i najlepiej wymieniać. Nie oczekiwałbym za takie grosze cudownego ekranu. A już na pewno nie oczekiwałbym OLED'a za 1/5 ceny. 

Link to post
Share on other sites

Aż boli, że nie zrobili >60Hz, albo może dzieki temu, że nie zrobili, to ma pozostałe takie parametry jakie ma. ;) To jest właśnie obecna chora sytuacja na rynku, każdy z tych monitorów ma jakąś "wadę" z która trzeba żyć, nie ma modelu który by miał wszystko ok. :( XXI wiek, taka technologia, a taki problem z wyprodukowaniem dobrego "wszystkomającego" modelu.

Link to post
Share on other sites

Yup, wszystko ma jakieś wady i zalety. 
Ale nadal proponuję patrzeć przez pryzmat tego, co oferuje dany model względem ceny. Tutaj Philips'y Momentum błyszczą i nie można im tego odmówić - nie jestem fanem VA ani 32' (27' 4K to dla mnie max) ale... no co zrobić, kłaniam się bo lepszego nic nikt nie znajdzie w tym budżecie. 

 

Przy 4K max refresh rate rozsądny to byłby 90Hz ze względu na ograniczenie portów by nie podnosić dramatycznie kosztów produkcji. Ale wymagania tak rosną co do samego panelu (np. Innoluxa w 32') że no god damn way.

 

Średnio jak już monitor free-sync to w zakresie 48-60. W Momentumie mamy 40-60, które można ustawić na 35-60 (w przypadku kart nvidii przez dobrze wszystkim znany program CRU - korzystam z niego od wielu lat). 

 

Np. kocham matryce AHVA od AUO co by nie mówić. Pomimo iż jakościowo są gorsze od klasycznych IPS (kolory, kąty widzenia)... ale input lag i g2g... Ale nienawidzę je za jakość produkcji, Acer (AUO) ma tak tragiczne QC że ponad 50% sztuk ma bad pixele i jakieś 30% paranormalny bleeding - to samo tyczy się ich paneli TN 1440p 144-165Hz. Taka dziwna miłość. 

Link to post
Share on other sites

Dzis w pracy sprawdzilem LG 34uc89g i mimo 34" i rozdzielczosci zaledwie 2560x1080 czyli takie lepsze Full HD to patrzac na strony w przegladarce nie zauwazylem jakichs pixeli o których tu mowa. Fakt ze strona otwierala sie z paskami po bokach, moze w grach na pelnym ekranie bez paskow byloby to widoczne.

Krzywizna jest delikatna wedlug mnie i w czytaniu nie przeszkadza.

 

Kolory ips wiadomo bajka, teraz mam TN i widac wieksze nasycenie na IPS

 

Musialbym wziac takiego na testy do domu:)

 

W sumie to pracujac w media, znam przedstawiciela LG i pewnie daloby rade taniej zalatwic taki monitor. Nowe nano ips zapewne tez :)

Link to post
Share on other sites

nie zauwazylem jakichs pixeli o których tu mowa. Fakt ze strona otwierala sie z paskami po bokach, moze w grach na pelnym ekranie bez paskow byloby to widoczne. Krzywizna jest delikatna wedlug mnie i w czytaniu nie przeszkadza. Kolory ips wiadomo bajka, teraz mam TN i widac wieksze nasycenie na IPS Musialbym wziac takiego na testy do domu:) W sumie to pracujac w media, znam przedstawiciela LG i pewnie daloby rade taniej zalatwic taki monitor. Nowe nano ips zapewne tez :)

 

Żartujesz z tymi pixelami, prawda? :P 

No to czekaj na 27GL850 i łap go po taniości :) 

Link to post
Share on other sites

Kilka miesięcy temu, gdy szukałem monitora dla siebie to znalazłem:
                                         Alienware AW3418HW --> wersja w rozdzielczosci WHD,    2800 nowy w amazon z darmową dostawą
                                         Alienware AW3418DW --> wersja w rozdzielczosci WQHD, 4200 nowy

na allegro widziałem wersje refurbished za jakieś 3500 ponad twój budżet ale jak czytałem opinię to nie ma takiego problemu BLB jak z jakimś tam ASUSem a mi osobiście nie przeszkadzały by 2 ryski za 700 zł taniej. Nie wiem jak to będzie z "pikselozą" w mniejszej rozdzielczosci, ale ekrany prezentują się fajnie.

Link to post
Share on other sites

Gorsze ? wcale nie .Jeszcze masz  kontrast oraz czerń.

 

Że co proszę? Chyba pomyliłeś AHVA z VA... bo AHVA to jest wariant IPS od AUO... Może VA w nazwie cię zmyliło...

Advanced Hyper-Viewing Angle to nie jest czysty IPS tylko IPS'o-podobna matryca. Z założenia ma gorsze kąty widzenia (i proszę mi nie zmawiać miałem kilka monitorów z tymi matrycami i jeden z nich został ze mną na ponad rok) oraz troszkę gorsze kolory od czystego IPS. Inną charakterystyką jest przyzwoity g2g i mniejsze wymagania co do hardware by uzyskać przyzwroity input lag.

Czerń? Dokładnie taka sama jak na IPS, nie lepsza i nie gorsza. Kontrast? Od 1:000 do 700:1 zależnie od matrycy nazwiesz dobrym kontrastem? ... Dobre IPS'y od LG mają 1300:1.  Błagam, przeczytaj zanim coś napiszesz bo nie wypada pisać takich rzeczy moderatorowi. :| 

Link to post
Share on other sites

Kilka miesięcy temu, gdy szukałem monitora dla siebie to znalazłem:

                                         Alienware AW3418HW --> wersja w rozdzielczosci WHD,    2800 nowy w amazon z darmową dostawą

                                         Alienware AW3418DW --> wersja w rozdzielczosci WQHD, 4200 nowy

 

na allegro widziałem wersje refurbished za jakieś 3500 ponad twój budżet ale jak czytałem opinię to nie ma takiego problemu BLB jak z jakimś tam ASUSem a mi osobiście nie przeszkadzały by 2 ryski za 700 zł taniej. Nie wiem jak to będzie z "pikselozą" w mniejszej rozdzielczosci, ale ekrany prezentują się fajnie.

 

Kiedy poszukiwałem monitora dla siebie, to dość aktywnie tutaj rozmawiałem z kilkoma osobami które również poszukiwąły dobrego monitora minimum 27" z matryca ips. Większość posiadała koszmarny blb i ludzie masowo odsyłali, aż trafili dobrą sztukę, nie wszystkim się udało. Ja zaryzykowałem własnie dell'a i nie żałuję, blb ma minimalny, jest ips glow niestety w dolnym rogu, ale widoczny przy zbliżaniu się do ekranu, kiedy siedzimy optymalnie tj minimum 80-90cm to jest wszystko ok i prawie tego nie widać. Jeśli ktoś siedzi z nosem w monitorze to na pewno nie dałoby się z tym glow wytrzymać niestety, ale tez nie wyobrazam sobie, że ktoś mógłby tak blisko siedzieć bo po prostu nie ma opcji garnięcia ekranu wzrokiem, te 80cm to jest minimum do komfortowej pracy  tak szerokim ekranem, szczególnie w grach. Della moge polecic bo mam, nawet świezo po jego otrzymaniu nakręciłem komórką filmik jak to blb/glow wygląda u mnei w praktyce, aparatem dobrej jakości nei udało mi się tego nagrac, komórka pomimo słabej jakości praktycznie w 90% oddaje efekt jaki jest w rzeczywistości: https://www.youtube.com/watch?v=DOTT6NWtUHQ

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...