Skocz do zawartości

Czy zmienić monitor 144 hz na monitor 240 hz do cs go


Recommended Posts

Witam obecnie posiadam monitor LG 24GM77-B i zastanawiam się czy nie kupić czegoś lepszego do cs go

Cena : od 1000-2000 zł

Rozmiar : do 24 cal

Matryca. Bardziej liczy się dla mnie szybki czas reakcji więc pewnie matryca TN

 

 

Procesor i7-6700k 4.00 GHz 4.01 GHz , 16 gb ramu , karta graficzna : nvidia geforce gtx970

W cs go mam 290 fps ale spadaja mi do 240-190

Zależy mi przede wszystkim na szybkim czasie reakcji i 240 hz ale sam nie wiem czy warto zmieniac monitor do mojego komputera.

Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy 144 Hz a 240 Hz jest minimalna i prawie nie zauważalna. Jeżeli "idziesz" na wynik i jest to dla Ciebie najważniejsze i nawet każda milisekunda opóźnienia mniej jest dla Ciebie na wagę złota to możesz zmienić. Jeżeli traktujesz grę hobbystycznie tylko i wyłącznie to nie warto. 

Jeżeli się zdecydujesz to polecam ten monitor:

https://www.x-kom.pl/p/383087-monitor-led-24-dell-alienware-aw2518hf.html

Procesor podkręć do 4.4-4.5 GH/z Dlaczego tylko 4 Ghz ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor podkręć do 4.4-4.5 GH/z Dlaczego tylko 4 Ghz ?

 

Ja jestem zielony jeśli chodzi o komputery zakupiłem komputer ponad 2 lata temu i nigdy się nad tym nie zastanawiałem to po pierwsze.

A po drugie jeżeli można podkręcić to czy to coś da jeżeli chodzi o cs go.

A po trzecie nie wiem jak się w ogóle podkręca procesor i prawdopodobnie się nie będę w to bawił jeszcze coś zepsuje :) .

Link to post
Share on other sites

CS:GO w głównej mierze siedzi na procesorze. Najważniejszą sprawą w takim wypadku jest taktowanie procesora. Czym wyższe tym więcej klatek. Przy monitorze 240 na pewno byłoby warto się tym pobawić. Poradników masz tysiąc o ile nie masz dwóch lewych rąk to nie ma szans czegokolwiek zepsuć. Po podkręceniu monitorowanie stabilności/temperatur i basta. Chociaż procesor raczej zbyt chłodny po dwóch latach nie będzie - wysychająca pasta pod IHS'em. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze co do monitora obecnie posiadam monitor lg 24gm77 który nie posiada g-sync

Monitor dell-alienware-aw2518hf który mi zaproponowałeś nie posiada g-sync tylko free sync

Ja Posiadam karte graficzną nvidii i nie lepiej by było jakbym kupił droższy monitor za 2000zł dell alienware aw2518h który posiada g-sync

Link to post
Share on other sites

Dostałeś odpowiedź w pierwszym komentarzu do Twojego tematu.

Różnica pomiędzy 144 Hz a 240 Hz jest minimalna i prawie nie zauważalna. Jeżeli "idziesz" na wynik i jest to dla Ciebie najważniejsze i nawet każda milisekunda opóźnienia mniej jest dla Ciebie na wagę złota to możesz zmienić. 

 

Chyba, że chcesz aby ktoś za Ciebie decyzję podjął. To zmieniaj - w końcu fajnie jest mieć coś nowego. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...