Skocz do zawartości

Kierownica do pc za 700 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MariuszB35PL,

Recommended Posts

Witam. Szukam jakiejś fajnej kierownicy do pc by troszkę pojeździć w forzie i dircie. Wcześniej miałem kontakt jedynie jakimiś tanimi produktami. Chce przeznaczyć na to około 700 zł, jeśli jednak taniej znajdę coś lepszego to chętnie przygarnę.

Produkty, które mnie zaciekawiły to:

- logitech g29

- Logitech g27

- Thrustmaster T150FFB

- Thrustmaster T150RS PRO

- Thrustmaster TMX

Proszę o pomoc w wybraniu najlepszego produktu w tej cenie dla mnie. Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Bierz thrustmaster tmx lub T150 ale koniecznie z dopiskiem Pro są w nich lepsze pedalsy. Ja wiem że g27/29 w cenie oferują H shifter ale jest to badziewie , strasznie głośne pas używania ze względu że FFB oparty jest na zębatkach. Tmx i T150 maks FFB oparty na zębatkach i pasku przez co są cichsze a sam ffb jest bardziej dokładny i przenosi więcej informacji. G27/29 jest to przestarzała technologia ta sama ci była jeszcze w g25.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki  za informacje. Skieruje się więc ku sprzętowi Thrustmastera. Mam pytanie jeszcze jak ma się sprawa z używkami ewentualnie sprzęcie po 14 dniowym zwrocie? Można się zastanawiać czy lepiej dołożyć i wziąć nowe? Z tego co widzę t150 pro z tymi pedałami chodzi na olx/allegro za około 670 a nowe za 850 a jednak wolałbym zapłacić jak najmniej jeśli żadnej różnicy nie będzie. 

Link to post
Share on other sites

Używki jak chcesz kupić,tylko ostatnie modele.

Thrustmaster różnica jest od T300 natomiast kierownice z tej firmy dość często ulegają awarii.

Polecam tobie kupić G29 używaną czy nową obojętne,będziesz zadowolony dostajesz lepsze pedały + shifter wychodzi taniej.

Thrustmaster TMX Pro Lenkrad + T3PA [4460143] - nie odczujesz różnicy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam możliwość zakupu:

- g29 z 14 dniowego zwrotu za 729 zł lub używanego za 650 z półtoraroczną gwarancją

- thrustmastera t150rs pro używanego od 2018 z gwarancją do 2020 za 650 zł

 

Nie wiem w sumie na co się zdecydować, właśnie czytałem że te thrustmastery ulegają awarii ale skoro gwarancje mają jeszcze a oferują lepsze prowadzenie niż g29 to chyba skłonie się ku nim. Ciężka decyzja trochę. Raczej jak kupię już ten sprzęt to zostanie na dłużej. Nie wiem na co się zdecydować ;/

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Używki jak chcesz kupić,tylko ostatnie modele.

Thrustmaster różnica jest od T300 natomiast kierownice z tej firmy dość często ulegają awarii.

Polecam tobie kupić G29 używaną czy nową obojętne,będziesz zadowolony dostajesz lepsze pedały + shifter wychodzi taniej.

Thrustmaster TMX Pro Lenkrad + T3PA [4460143] - nie odczujesz różnicy.

Nie proponuj mu badziewia . G29 to szrot i nic w nim nie jest lepsze. T300 psuły się tylko na początku wszystkie już dawno naprawione i po naprawach się nie psują sam posiadam Tx który jest 3 lata po naprawie i działa jak trzeba. Tmx i T150 pro mają tak samo dobre pedały a nawet lepsze jak g29 bo w logim one mają 8 bitowa precyzję a w thrustach 12 bitową. Tak samo FFB. Jak kolega koniecznie chce g29 i wkur... Cała okolicę i współmieszkańców odgłosami młota pneumatycznego to niech kupuje g29 ale ostrzegałem. Ja miałem chyba wszystkie budżetowe kierownice nawet fanateca to logitech wypada strasznie marnie na tle konkurencji. I jeszcze jedno g29 wcale nie jest mniej awaryjne od produktów thrustmastra. Koledze polecam odwiedzić portale simracing.pl i simrace.pl to się więcej dowiesz niż tutaj mówi ci to simracer z wieloletnim doświadczeniem ;)

Ps. Jak kupisz t150 to pamiętaj żeby przełączyć ja na PS3 bo w tym trybie działa z pecetami. Jak będzie na PS4 to nie zadziała.

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No tak nie mam, jeżdżę na nich tylko 20 lat fakt za krótko żeby sobie wyrobić opinie ;)

Gdybyś miał to byś takich bzdur nie wypisywał aż mi się nie chce tego komentować,niech autor kupi sobie co chce a jak padło na TH to niech się modli żeby się spier. jeszcze na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dotarła do mnie kierownica z pedałami. Wszystko jest sprawne, jednak jest pewna sprawa.

Pedały są obrócone, w sensie na sprzęgle mam gaz a na gazie sprzęgło. Można to jakoś zamienić? Lepiej by mi było wciskać gaz prawą nogą.

I jeszcze taka sprawa, po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników, przy konfiguracji ustawia się według mnie, trochę krzywo. Przy korekcji na prosto, wyskakuje mi że jest na 50,04% czyli ciut przechylona. Można to jakoś skonfigurować lub skorygować programowo albo ręcznie? Czy po prostu tak zwykle jest i nic się nie dzieje? Pograłem trochę w F1 i nie przeszkadza to jakoś ale jak już pisze to się zapytam.

Link to post
Share on other sites

Ale jak pedały przedstawione ??

Jakie tu masz t3pa czy t3pa pro takie w większości plastikowe czy takie metalowe prawie w całości

No jeśli masz pro to mogą być przedstawione na opcję GT czyli odwrotnie to wtedy w sterowniki trzeba zmienić im zakres działania. Chyba że ktoś grzebał i przestawił je w obudowie.

Lub w grze źle zaznaczyłeś który ma być gaz a który hamulec. Zobacz w sterowniku kierownicy czy jak naciskasz gaz to rusza się potencjometr gazu itd.

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

No to masz plastikowe tylko nakładki metalowe. A sprawdź czy pewnie wtyczki w pedalsach i w bazie czy masz włożone, może zamień końcówki te z pedałów do bazy i odwrotnie. Sprawdź też czy nie ma od spodu oznak odkręcania. Szczere to pierwszy raz się z czymś takim spotykam ;)

Może końcówki ktoś zarabiał na nowo.

Przełącznik na bazie masz ustawiony na PS3?

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Dociśnięte jak się da tylko. Jutro spróbuję pozamieniać i sprawdzić. Jak patrzyłem od spodu to nie widziałem żadnych rys na plastiku i śrubach że było odkręcane. Na PS3 ustawione.

 

----------

Edit

 

Czytam na zagranicznych forach by sprawdzić diode, że na zielono to tryb odwrotny. Jutro sprawdzę czy to przez to i dam znać.

Edytowane przez Ghost_PL
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem i po zmianie wszystko jest dobrze już. Mógłbyś mi doradzić jeszcze jak ustawić ffb by efekt był jak najbardziej realistyczny?  Czytałem że wiele osób po prostu ustawia na 100% wszystko ale nie wydaje mi się żeby to były dobre ustawienia. 

Link to post
Share on other sites
Sprawdziłem i po zmianie wszystko jest dobrze już. Mógłbyś mi doradzić jeszcze jak ustawić ffb by efekt był jak najbardziej realistyczny? Czytałem że wiele osób po prostu ustawia na 100% wszystko ale nie wydaje mi się żeby to były dobre ustawienia.
W sterowniku do niektórych gier sugeruje się ustawienie spring i damper na 0% , siła FFB powinna zostać na domyślna. Resztę już ustawisz w grze. Na pewno nie ma maksa bo będziesz mieć clipping czyli mało efektów płynących z gry za to tylko będzie siłowanie się z mechanizmem FFB . Trzeba znaleźć złoty środek.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...