Skocz do zawartości

Ryzen 3600 + MSI B450 Tomahawk - problem przy bootowaniu


Recommended Posts

Witam, 

Po pięciu latach z i5 4690k nadszedł czas na zmianę i kupiłem sobie procek + mobasa takiego jak w temacie.

Na początek wszystko ładnie, podpiąłem płytę do zasilacza, zaktualizowałem bios bez wpinania procka ani ramu za pomocą guzika z tyłu płyty, złożyłem kompa, odpalam, idzie wszystko ok, restart kompa i tu zaczynają się schody. Czarny ekran, na płycie świeci się kontrolka z błędem CPU, wiatraki się kręcą. Wyłączam kompa, odpalam jeszcze raz, to samo, za którymś razem błąd CPU gaśnie, pojawia się błąd RAMu na pół sekundy, potem błąd GPU i komputer startuje jak gdyby nigdy nic. I tak jest cały czas, każde włączenie to jakieś 10% szansy na to, że pójdzie dalej. Macie jakieś pomysły co może być problemem? Bo mi się już kończą.

 

 

Co zrobiłem do tej pory:

- Reinstall biosa za pomocą M-flash,

- odpalałem komputer bez GPU,

- przekładałem RAM do innych socketów,

- sprawdzałem czy wszystkie wtyczki są dobrze dopięte,

- przeinstalowałem windowsa

- zmieniałem taktowanie RAMu,

- jestem w kontakcie ze wsparciem MSI, ale jak do tej pory nie wymyślili nic skutecznego,

 

Możliwe, że to kwestia Biosu, który po prostu potrzebuje apdejta. Z drugiej strony nie znalazłem nigdzie, żeby ktoś miał taki problem.

 

Jeszcze mój PC:

CPU: Ryzen 3600

MOBO: MSI B450 Tomahawk

RAM: Hyperx predator 16gb 3200

GPU: MSI GamingX RX480 8gb

PSU: Cooler Master g550m

SSD: Crucial  128gb + mx200 250gb

 

Edit:

Kurcze, przez przypadek kliknąłem utwórz temat nie w tym dziale. Jakby jakiś mod mógł przenieść temat do diagnostyki będę wdzięczny.

Edytowane przez Bobslayer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...