Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Zastanawiam się co było by lepsze do gier na chwilę obecną,

Gdybym tak w przyszłości wrzucił lepszą karte grafiki z "wyższej półki" to która opcja da mi więcej "fpsów" do gier. Wiem, że Ryzen 2600 ma 6 rdzeni, a Ryzen 3400 tylko 4 lecz z wyższym taktowaniem chciałbym do tego kupić płytę Tomahawk i ewentualnie podkręcić jedno i drugie, tylko co bardziej pasuje do gier? cenowo 2600 za sam procek można za 500 zł nabyć w promocji za to  ten 3400G jest za 650 zł więc będzie 100 zł drożej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za rady i pomoc pozdrawiam

Zabrakło najważniejszego. Ryzen 2600 nie ma zintegrowanej karty graficznej. 3400g posiada Vega 11. Ma 4 rdzenie oraz 8 wątków, czyli coś w stronę starszych intel i7.

Przy 2600 musisz mieć cały czas GPU dedykowane. W momencie awarii karty robi się problem. Przy 3400G tego problemu nie ma. Fizycznie mamy jednak mniej rdzeniów. Jeśli nie inwestujesz w bardzo drogie karty high-end, wybór 3400G może być korzystniejszy. Możesz w dowolnym momencie sprzedać, zareklamowac kartę dedykowaną i grać na całkiem wydajnym iGPU Vega 11. Polecam takie rozwiązanie dla osób które nie mają zasobnego portfela, a dość często zmieniają karty w średnim segmencie. Czy 4/8 to za mało do dzisiejszych gier? Powinno w zupełności wystarczyć. Kiedy Intelowskie i5 4/4 powoli już nie domaga, ludzie ludzie przesiadają się na i7 4/8 by dalej cieszyć się dobra wydajnością.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up2

3400 jest droższy od 2600 więc zostaje Ci na używaną kartę graficzną jak by Ci jej bardzo brakowało, a proc masz dalej sporo mocniejszy.

Za 20 zł kupujesz coś z hdmi, lub za różnicę w cenie procesorów jakiegoś hd7850 itp który pewnie jest wydajniejszy od vegi 11.

Link to post
Share on other sites

 

 

W momencie awarii karty robi się problem.
 

 

Niestety ten argument nie jest jak dla mnie przekonywujący... jakakolwiek używane "awaryjne" GPU na PCI-E to koszt 30-40zł....

 

APU ma sens jeśli rzeczywiście chce się z korzystać z integry.. bo jak sam wspominałeś Vega 11 ostatnia nie jest do starszych lub mniej wymagających gierek w 1080p wystarczy.

 

Nie wiemy jakie GPU autor ma w tech chwili ale jeśli nie jest to jakiś przedpotop to na miejscu autora wybrałbym zdecydowanie 2600.

Link to post
Share on other sites

Vega 11 to poziom lekko wyższy niż GT 1030. Taki GT 1030 kosztuje około 200-250zl. Na awaryjnym GPU za 30zl można sobie co najwyżej w przesuwanie ikon na pulpicie pograć.

 

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Brać procesor z iGPU, którego i tak nie będzie się używać kosztem wydajniejszego procesora? Tu nie ma logiki.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up

uparłeś się na tą integrę jak...

 

667zł za 4 rdzeniowy 3400g, który jest 10 - 15 % wolniejszy od 2600 za 525 zł

 

Gdzie tu logika?

 

 

@Edit

przecież to ta sama architektura jest (Zen+)

 

To APU ma tylko i wyłącznie sens jeśli ktoś buduje miniITX pod telewizor żeby... no nawet nie wiem co, bo smart tv mają już sporo opcji...

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy aż tak bardzo w grach ten 2600 góruje. https://www.techspot.com/review/1878-amd-ryzen-3400g/ W zastosowaniu profesjonalnym owszem. W grach mając monitor 60/75hz i dedykowaną kartę różnica to kilka klatek.

 

Owszem góruje i jest bardziej przyszłościowy, a autor kupuje z zamiarem na dłużej tym bardziej, że zamierza włożyć mocne GPU.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Vega 11 to poziom lekko wyższy niż GT 1030. Taki GT 1030 kosztuje około 200-250zl. Na awaryjnym GPU za 30zl można sobie co najwyżej w przesuwanie ikon na pulpicie pograć.

 

No ale po co kupować tą beznadziejną kartę jeśli chodzi o koszt zakupu w stosunku do oferowanych osiągów . Za 250 to masz gtxa 950/960 

Link to post
Share on other sites

Nie namawiam nikogo do zakupu czegokolwiek. Przedstawiłem jedynie sytuację w której iGPU moze okazać się zbawienne. Bywają różne sytuacje. Padnie nam karta, złącze PCI-e , linia od zasilacza.

 

Kto nigdy nie został bez grafiki w komputerze, raczej tego nie zrozumie.

 

Ok 2600 jest lepszy i tańszy,nawet sam taki mam.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

APU od AMD to naprawdę fajne i opłacalne procki ale do biurowego/multimedialnego sprzętu.. 

na plus  można również zaliczyć lut zamiast glutu w serii 3000... 

 

Niestety 4/8 to lada moment będzie za mało do gier AAA i z takim przeznaczeniem nie ma się co w nie pchać.

Link to post
Share on other sites

Nie namawiam nikogo do zakupu czegokolwiek. Przedstawiłem jedynie sytuację w której iGPU moze okazać się zbawienne. Bywają różne sytuacje. Padnie nam karta, złącze PCI-e , linia od zasilacza. Kto nigdy nie został bez grafiki w komputerze, raczej tego nie zrozumie. Ok 2600 jest lepszy i tańszy,nawet sam taki mam.

Obecnie siedzę na igpu i co z tego? najtańsze gpu kupisz za grosze...

 

Argument o wyrwanym slocie pci-e to jakiś żart, tak samo jak z linią od zasilacza. Bądźmy poważni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...