Skocz do zawartości

Jaka płyta do Ryzena 3700x


Recommended Posts

Witam, jako iż szykuję się do zakupu Ryzena 3700x wypadałoby sparować go z godną płytą główną.
Z tej okazji mam kilka szybkich pytań:
1.Chipset B450 czy x470? W internecie widziałem pełno za i przeciw ale tak na prawdę nie znalazłem rzeczowego porównania .
2. Czy zamiast płyty B450 z wyższej półki cenowej opłaca się dopłacić do tańszej x470?
3. Prosiłbym również o opinie na temat poszczególnych płyt na tych chipsetach, ewentualne plusy i minusy lub propozycje w przedziale cenowym do ~600zł.

Dodam, że procesora nie zamierzam podkręcać, setup będzie śmigał z jedną kartą graficzną a jeśli chodzi o format płyty to interesuje mnie tylko ATX.
Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :)
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-3900x-tested-on-cheap-b350-motherboard/

 

Jeżeli nie robisz OC to nie ma żadnego sensu dopłacać do X470, że o X570 nie wspomnę. Solidne B450 wystarczą.

 

Polecanymi modelami są MSI B450 Tomahawk oraz B450m Bazooka Plus (przyzwoite wyposażenie, bardzo masywne radiatory na sekcjach zasilania) tyle że na chwilę obecną są problemy z biosami. Dosyć dobre opinie zbiera również Aorus B450 Ultra oraz większość Asrocków (poza tymi najtańszym).

 

Jeżeli nie planujesz zakupu bardzo szybkiego Ramu (3600 MHz i wyżej) możesz spokojnie zastanowić się nad X370/B350 - tyle że tutaj możliwe, że trzeba znowu trzeba będzie chwilę poczekać na stabilniejsze biosy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Podobnie jak autor planuję kupić Ryzena 7 3700X i chcę dobrać do niego płytę. Mam zasilacz Corsiar VS450. Aktualnie zastanawiam się nad MSI MPG X570 GAMING PLUS. Różnice między X470, a X570 to jakieś 200 zł, więc już przeboleję i mogę dopłacić, tym bardziej, że płytę główną modernizuję co 8-10 lat, a zakładam, że następna generacja Ryzenów będzie śmigać na X570. Czy wymieniona przeze mnie płyta ma sens i czy zasilacz to pociągnie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...