Skocz do zawartości

RX480/580 8GB- Które są warte polecenia, których należy unikać?


Recommended Posts

Cześć,

Rozglądam się za 480/580 8GB. Podczas koparkowego boomu było sporo gadki m.in. o pamięciach, że karta X jest wydajniejsza od Y dziękiu zastosowaniu pamięci XYZ.

 

Jakie modele możecie mi polecić? Fajnie by było, gdyby cewki nie piszczały i żeby przy mocnym obciążeniu nie było huraganu :D Kartę będę wybierał spośród dostępnych na alledrogo / olx.

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam,

Piotrek

Link to post
Share on other sites

@mufasa dobrze podsumowane  :D 

Generalnie RX 580 "świeższa" - więc tutaj bym zaczął poszukiwania. 
Co do cewek to loteria - czasem piszczą również z winy zasilacza. Najważniejsze, aby karta sprawna była a z używkami różnie bywa co dobitnie pokazał na paru filmach niejaki Pan Forest z YouTube - polecam zobaczyć. 
Szukaj jak kolega wyżej wspomniał z gwarancja i w miarę od "sprawdzonych" sprzedawców. 
Co do huraganu to odpalasz sobie testy poszczególnych niereferentów i wybierz parę egzemplarzy, które Ci pasują pod względem kultury pracy i takich szukaj. 

Link to post
Share on other sites

Najlepsze modele:

 

Rx 580 4/8GB Sapphire Nitro+,

Rx 580 8GB Aorus Xtr,

Rx 580 8GB MSI Gaming X+,

Rx 580 8GB MSI Mech3

 

Unikaj zdecydowanie (nawet w dobrych cenach):

 

XFX (prawie wszystkie modele), Asus Turbo, Asus Dual, MSI Aero.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do XFX to jest loteria. Sam mam model RX580 GTS XXX 8GB OC+, ale o symbolu RX-580P8DFD6. Jak na razie nie mam uwag. O dziwo cicha, nic nie piszczy, maksymalne temperatury około 72 st.C  Wiem, że jest identyczny model, z tym że o innym symbolu RX-580P826D6. Być może dlatego są tak różne opinie o tej karcie?

Link to post
Share on other sites

Mam 580kę od Gigabyte - kultura pracy przeciętna, przy ograniczeniu do 60 fps, a właściwie do 59 bo w takim zakresie działa FreeSync na moim monitorze, jest przyzwoicie, ale bez ograniczenia klatek karta jest wyraźnie słyszalna.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam unikaj MSI z chłodzeniem Armor karta z zerową kultura pracy, najgłośniejsza jaką miałem po przekroczeniu 60 stopni istny startujący boeing, jedynie zabawa z profilem wentylatorów ratuje ale temperatury wtedy wzrastają 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...