Skocz do zawartości

Jaki procesor do nowego zestawu pod 1440p 144hz


Recommended Posts

Cześć,

 

Zakupiłem na promocji monitor Samsunga 1440p 144Hz. Składam pod niego kompa i myślę o zestawie pokroju 16GB Ram, MSI Tomahawk/odpowiednik, RTX 2060 (nie wiem jeszcze jaka wersja). Chciałem początkowo R7 2700 kupić, ale w grach te dwa rdzenie nic nie dają, a 6 do innych zastosowań mi wystarczy. Potem chciałem brać 3600 z proline, ale podrożał skubany, a w międzyczasie w rtv euro agd wskoczyła promka na 2600. Procka mogę podkręcić jeśli daje to wzrosty, mam zamiar kupić chłodzenie SilentiumPC Fortis.

 

2600 za 500zł vs 3600 za 900zł. Szczerze? 80% różnicy w cenie za 10/15% wydajności, słabo trochę to wygląda. Zastanawiam się tylko czy ten proc mnie nie ograniczy. Więcej fpsów chcę w cs:go mieć, ale to myślę że co nie wybiorę to da radę. W innych grach też mogę zjechać z jakimś ustawieniami, ja nie muszę grać na ultra, ważne żeby było w miarę ładnie i płynnie.

Link to post
Share on other sites

Czyli warto zaoszczędzić te 400zł? Mógłbym kiedyś 4600/4700 władować jeśli płyta ogarnie.

 

https://www.x-kom.pl/p/485405-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6-v2.html

https://www.x-kom.pl/p/492336-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce-2x-oc-6gb-gddr6-v20.html

 

A wie ktoś czy te karty różnią się chłodzeniem?


Jeszcze poprzeglądałem testy, na przykład które wrzuciłeś w innym temacie. Różnica się zamazuje w wyższej rozdzielczości tym bardziej tak będzie myślę przy słabszej karcie niż we wszystkich testach.

Link to post
Share on other sites
Mógłbym kiedyś 4600/4700 władować jeśli płyta ogarnie

nie wiemy co przyniesie przyszłość... teoretycznie na dzień dzisijeszy tak, ale co będzie za rok, tego nie wiemy

 

co do gigaszrotów... generalnie nie lubię gigabyte.. kombinatorzy...

 

 

 

A wie ktoś czy te karty różnią się chłodzeniem?

Tak. drugie ma chłodzenie windforce x2

 

Co to zmienia, tego nie wiem. Musiałbyś zobaczyć i przeczytać profesjonalne recenzje z omówieniem płytki i chłodzenia...

Ja drugi raz gigaszrota nie kupię, więc nawet nie patrzę na takie modele

 

 

 

 

 

 

 

2600 za 500zł vs 3600 za 900zł. Szczerze? 80% różnicy w cenie za 10/15% wydajności, słabo trochę to wygląda. Zastanawiam się tylko czy ten proc mnie nie ograniczy. Więcej fpsów chcę w cs:go mieć, ale to myślę że co nie wybiorę to da radę. W innych grach też mogę zjechać z jakimś ustawieniami, ja nie muszę grać na ultra, ważne żeby było w miarę ładnie i płynnie.

 

Odpowiedziałeś sam sobie... Cebule i Januszy coś popierdziało we łbach, że podnoszą ceny r5 3600, "bo mogą".

Kij im w buzie, zostaję na 3570k do unormowania cen.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Nad kartą się jeszcze zastanawiam czy nie brać superki.

 

Mam większy problem z płytą. Okazuje się, że MSI mają mało pamięci na bios i są ucinane różne opcje żeby najnowszą AGESE zastosować. Nie wiem co wybrać w zamian, myślałem nad "asrock b450 fatality gaming k4" ale nie ma nawet czujnika od temperatury vram. Gigabyte podobno ma sporo problemów z OC. Jakiś model Asusa jest sensowny?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...