Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Wszystkim, od dawna planowałem upgrade mojego blaszaka i w końcu po uzbieraniu wystarczających zielonych planuję wymienić w moim PC kartę graficzną jak i procesor. Mam już wybrane swoje faworyty, aczkolwiek i tak wolałbym usłyszeć finalną opinie od fachowców. Co do komputera to główne i jedyne zastosowanie to gry a tytuły które ogrywam to zazwyczaj strzelanki i gry akcji z bieżącego roku. Gram w 2560x1440 oraz posiadam monitor 165Hz więc celuję w jak największa wydajność. 

 

Mój obecny sprzęt to : 

Monitor : Dell s2417dg

Karta graficzna : GTX 1060 6GB Zotac

Procesor : Intel Core i3-8100 3.60GHz

Płyta : z370 HD3 Gigabyte

Ram : 16GB (4x4) Patriot Viper DDR4 3000MHz

Zasilacz : XFX Core Pro 450W

 

Karta graficzna jaką planuję kupić to RTX 2080 od Gigabyte model Gaming OC 8 GB 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2080-gaming-oc-8gb-gddr6-256-bit-hdmi-3xdp-usb-c-box-gv-n2080gaming-oc-8gc-4141837/

Procesor to Intel Core i7-9700k https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-9700k-3-6ghz-12mb-box-bx80684i79700k-4142642/

 

Pytanie teraz moje czy te wszystkie części razem będą pasować? Czy zasilacz da radę? Nie będzie żadnych problemów? 

Jeszcze jedno pytanie, czy mógłbym kupić ową kartę teraz i śmiało ją podłączyć do PC i pykać sobie w gierki a np. za tydzień dokupić procka? Czy mój procesor na obecną chwilę podoła RTX-owi? Chodzi mi tylko o tydzień góra 2. 

 

Dzięki za pomoc chłopaki i pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Kupować za grubą kasę odblokowanego procka i nie podkręcać-to głupota, imo to gorzej niż wywalenie kasy w błoto-będzie się marnować.., weź już lepiej i5 9400f.

8core w grach stock pewnie wytrzyma, ale oc prędzej czy później będzie degradował płytę. +100C na sekcji zasilania=degradacja.

I najgorsze niech płyta wytrzyma 2lata, zaczną się intensywniejsze gry, które siąda na cpu i w końcu wyzionie ducha. Przy okazji może jeszcze pociągnąć ze sobą cpu i inne podzespoły a już koniec gwarancji... Chcesz koniecznie 8core Intela, ogarnij przynajmniej ~500zł na Gigabyte Z390 UD, albo Gaming X, albo idź w Ryzeny. MSI B450 A-pro+3700x to cena 9700k.

 

 

Tutaj o sekcji zasilania gigabyte serii z370(k3 i Twoja to ta sama sekcja, tylko pewnie masz gorszy radiator) i to uwaga przy 6rdzeniowym procesorze!!! 100-110C przy OC, 8core pogorszy to o 50%.

 

Po tej wpadce, Gigabyte zrobił zwrot o 180stopnie i teraz jego płyty są naprawdę godne polecenia. Serie Z390 są najlepsze wg cena/wydajność a Aorus Master to top. Podobnie pod ryzen, X570 Master to 14fazowa bestia na najlepszych podzespołach a reszta trzyma wysoki poziom.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

W takim razie płytę mogę za 2-3 miechy wymienić 500zł uzbierać to łatwizna a 1700 to już inna bajka. Wole kupić porządnego procka i niewymieniań przez kilka lat niż bawić się w przekładanki co rok. Ale dziękuje bardzo za uwagę bo o takim czymś nie miałem pojęcia. Posłucham się twojej uwagi i wymienię płytę ale to dopiero za 2-3 miesiące. A co do podkręcania to oczywiście że będę to robił ale to dopiero po czasie jak nowe gry w przyszłości będą sprawiać problemy. Wracając do głównego tematu, masz jakąś wiedzę o dobrych zasilaczach i byłbyś w stanie mi coś polecić? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...