Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera, błędy w OCCT


Recommended Posts

Cześć! Mam problem z komputerem. Wczoraj grałem sobie normalnie w gierki i wszystko było ok. Dzisiaj rano odpaliłem Battlefield V i po zmianie mapy komputer mi się zawiesił. Jedyną opcją był restart. Trochę się przestraszyłem bo nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Odpaliłem test OCCT Linpack i po 30 minutach był jeden błąd, po godzinie już błędy 4. Test power supply zawsze nalicza mi bardzo dużo błędów. 2 dni temu testowałęm RAM memtestem i nie było żadnych błędów, dzisiaj zrobiłem to samo (dwie kości razem i osobno) dalej zero błędów. Wykonałem test pamięci narzędziem windowsa i po włączeniu komputera załapałem zawieszkę (czarny ekran). Zresetowałem komputer i włączyłem test zasilacza w OCCT, po chwili komputer się zaciął. Od dwóch godzin komputer działa bez zarzutów. Robiłem testy bez karty graficznej jak i z kartą i za każdym razem w teście OCCT Linpack po 30 minutach wyskakuje jeden błąd. Kilka dni temu testowałem 2 godziny komputer przy użyciu prime95 i nic się nie działo. Aktualnie robię test OCCT ale już zwykły large data i po 33 minutach nie ma żadnego błędu. W obecnej sytuacji nie wiem już czy te błędy mają jakikolwiek związek z tym zawieszaniem się komputera. 

 

Może to być wina mojego zasilacza, który ma już 5 lat i być może nie daje rady. Ma ktoś z Was może pomysł co może powodować te zawieszanie się komputera? Sprawdzałem SMART dysków i wszystko jest w porządku. 

 

Moja specyfikacja:

i5 8500

Gigabyte Z370 HD3 OP

Kingston HyperX Predator 2x8gb 3200mhz

MSI RTX 2060 Gaming Z

Thermaltake Smart SE 630W (5 letni)

Adata SU800 128gb + HDD WD Blue 1TB

 

Możliwe, że tani kabel DisplayPort z allegro mógł powodować takie zawieszanie się w połączeniu z Freesync na karcie Nvidii?

Link to post
Share on other sites

Bios mam zaktualizowany do najnowszej wersji. Zamówiłem nowy zasilacz i jutro będę miał do testów. 

 

80 minut testu w OCCT i jak na razie nie ma błędów. Możliwe, że te błędy w teście Linpack wyrzucało przez to, że ustawiłem użycie ram 100%?


Sprawa wygląda tak. Puściłem test OCCT large data na półtora godziny, zero błędów. W tym Linpacku ustawiłem 100% użycia ramu i może przez to za każdym razem po 30 minutach wyskakiwał pierwszy błąd. Czytałem też, że ten test linpack nie jest zbyt dobry.  Tak jak mówiłem sprawdzałem RAM w memteście i zero błędów. Podczas obciążania prime95 nie wysypuje, teraz odpaliłem realbench na 30 minut i również jest ok. W dodatku korzystałem z freesync na karcie nvidii przy użyciu wątpliwej jakości kabla displayport z allegro. Zmieniłem na HDMI, który był do monitora, zrestartowałem bios i podczas półtoragodzinnej rozgrywki w Battlefield V komputer mi się nie zawiesił i sama gra chodzi dużo płynniej, nie wyskakuje ikonka spadku wydajności z prawej strony i aż byłem w szoku jak gra płynnie chodzi. Wcześniej też gra mi się wysypywała podczas minimalizowania a teraz nie. Wydaje mi się, że już jest okej. W dodatku zauważyłem, że przed resetowaniem biosu miałem strasznie dziwne napięcia na procesorze  (ostatnio wyciągałem procesor z socketu bo strasznie mnie męczyło to, że mogłem wygiąć piny po ostatnim montażu ale wszystko było ok więc może od  tego wyciagania coś się przestawiło). Po zresetowaniu wszystko wróciło do normy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...