Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zwracam się do Was o radę jak naprawić zepsutą myszkę.

Mianowicie: Jakiś czas temu myszka spadła mi na podłogę scrollem do dołu i ten "wcisnął" się na amen, tzn. jest w stanie permanentnego wciśnięcia i nie da się go klikać, a co za tym idzie używać MOUSE3, co jest sporą niedogodnością. Samo scrollowanie działa poprawnie i z tym nie ma problemu. Model myszki to Zowie FK1. Planuję ją samemu naprawić, tylko w sumie nie wiem jak się za to zaprać i czy sprawa jest w ogóle naprawialna, ponieważ nigdy czegoś takiego nie robiłem. Póki co jeszcze jej nie rozkręcałem, bo czekam aż przyjdą mi zamówione ślizgacze, bo z tego co wyczytałem gdzieś w internecie, jak zdejmę ślizgacze, żeby dostać się do śrubek, to już się nie nadają do ponownego założenia. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i doradzi mi jak naprawić taką usterkę? Czy może lepiej się samodzielnie w to nie bawić i oddać do jakiegoś serwisu. Myszka jest względnie nowa, więc wolałbym nie kupować nowej.

Dziękuję z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Stare ślizgacze dalej się kleją po ściągnieciu, nie musiałem nigdy kupować nowych. Jak by co, to można zastosować jakiś silikon do podklejenia. Co do przycisku na scrollu, odpowiada za to mikrostycznik - bez problemu dostępny. Jednak przypuszczam, że ułamał się plastik dociskający nad mikrostycznikiem i jest to już konkretna część od danej myszki - tego nie dostaniesz. Jeśli w środku coś "lata", to jest nadzieja, że da się skleić. Pozostaje jeszcze inwencja twórcza i łatanie uszkodzonej plastykowej części.

 

Ale dokładnie dowiesz się dopiero po rozebraniu.

 

Oddać do serwisu? Tu na forum jedna osoba pytała się o wymianę mikrostyczników i zaśpiewali 50zł za sztukę, gdzie mikrostycznik to 2zł i 15 minut roboty.

Link to post
Share on other sites

Stare ślizgacze dalej się kleją po ściągnieciu, nie musiałem nigdy kupować nowych. Jak by co, to można zastosować jakiś silikon do podklejenia. Co do przycisku na scrollu, odpowiada za to mikrostycznik - bez problemu dostępny. Jednak przypuszczam, że ułamał się plastik dociskający nad mikrostycznikiem i jest to już konkretna część od danej myszki - tego nie dostaniesz. Jeśli w środku coś "lata", to jest nadzieja, że da się skleić. Pozostaje jeszcze inwencja twórcza i łatanie uszkodzonej plastykowej części.

 

Ale dokładnie dowiesz się dopiero po rozebraniu.

 

Oddać do serwisu? Tu na forum jedna osoba pytała się o wymianę mikrostyczników i zaśpiewali 50zł za sztukę, gdzie mikrostycznik to 2zł i 15 minut roboty.

Rozkręciłem i samo coś odskoczyło i działa. Nie wiem nawet co było zepsute, coś musiało uwierać/dociskać. Niemniej dzięki za radę z mikrostycznikami, bo w drugiej myszce (SS Sensei) mi przestała też rolka działać i myślałem, że to już do wyrzucenia, a tu jednak da się coś zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...