Skocz do zawartości

Zakup podkładki + pytanie odnośnie Rival 600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Witam. Używam myszki Rival 600. Chciałbym kupić sobie jakąś nową podkładkę tylko nie wiem jaką. Dotychczas używałem i dalej używam Tesoro Aegis X4. Problem jest taki, że nie mam żadnego osobistego odniesienia, bo z żadnej innej nie korzystałem (poza jakimś szmatławcem X7 500MP, ale to było jeszcze ze starą myszką Bloody A90). Musi być dosyć duża tzn. minimum 40x40 cm a jak będzie więcej to i lepiej.

 

Jeśli to potrzebne to powiem od razu, że gram tylko w Pubg i z tego co wiem to mam dosyć dużą czułość: 800 dpi z 50 sens in game, gdzie większość tych lepszych graczy to ma raczej między 30 a 40 sensitivity w grze i dpi 800 albo mniej. Zauważyłem, że często wybierane są Razer Goliathus Speed, HyperX Fury (zarówno speed edition jak i ta zwykła, cała czarna), Zowie G-SR, i jakaś tam Logitacha nie pamiętam jaka. Trochę tam czytałem, a nawet znalazłem takie cuś:

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/podkladki/zestawienie-podkladek/

http://www.test-gear.pl/polecane-podkladki/

 

I tak sobie pomyślałem, że kupiłbym DM Pad XL, bo ponoć to zamiennik dla Goliathus Speed, jest niedroga i ma akurat 45x80 cm to akurat byłoby ok. A takiego niby goliathusa to bym sobie sprawdził jak to chodzi. No i oprócz tego wziąłbym przy okazji jakąś drugą podkładkę (do +/-120 zł byłoby ok). Tylko nie chce wtopić, że kupię jakąś z bardzo podobną powierzchnią do Aegisa, albo DM Pad. No bo kupić 2x to samo to tak słabo dosyć. No i nie wiem jaką. Skłaniam się ku Zowie G-SR (czarna) albo którąś HyperX (albo speed albo tą czarną). Co o tym sądzicie? Ten Aegis to taka podkładka "jest bo jest". Jakoś źle mi się na niej nie gra, ale chciałbym spróbować czegoś innego.

 

Co do pytania odnośnie myszki: Mam ją już kilka miesięcy. Słyszałem o odklejających się gumach na boku i że poprawiali ten klej który je trzyma. U mnie jeden gumowy element ślizga się na tym kleju jak jest ciepło (nie odkleja się tylko ślizga). Słyszałem, że Steelseries może wysłać za darmo nowe panele boczne do tej myszki. Wie ktoś czy to prawda? I jak to się odbywa? Bo przecież myszki im nie będę wysyłał, żeby zobaczyli, że jest tak jak jest.  Pe3oq34.jpg

Edytowane przez maklerr
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zowie GS-R, zdaje się być naturalnie walną propozycją, oczywiście jest naprawdę wolną i nieżywotną podkładką.

DM Pada użytkuję osobiście, zdaje się być wyraźnie szybszy od X4, o relatywnie szorstkim splocie, kontrola jest w mojej opinii wysoce poprawna.

Optowałbym również za Corair MM200, która uchodzi za naprawdę gładką podkładkę, o wolnym ślizgu tudzież aprobowanego Roccat Taito 2017.

Osobiście, selekcjonując, wybrałbym DM Pada i GS-R/Taito 2017/MM200 (mogą posiadać wiele wspólnych walorów z X4, wszystkie są charakteryzowane, jako podkładki wolne), jeżeli poszukujesz czegoś odmiennego, oczywiście charakterystyka DM Pada, znacząco różni się od wspomnianych.

 

Z powodzeniem możesz zapytać supportu Steelseries, producenci skwapliwie odpowiadają, szczególnie w tak pospolitym przypadku.

Abstrahując, X4 to kapitalna podkładka pod sensory optyczne Avago, A3050 i A3090, czuły się na niej wybornie.

Czasami dotyka mnie niemała melancholia, epoka Avago była prężnym wyścigiem, a sensory optyczne dostarczały nieprawdopodobnie miękkiego "feelingu", tocząc batalię z ostrymi w odczuciu, sensorami laserowymi.

Steelseries; Ikari, Kinzu, Sensei, spektrum Logitecha bazujące na laserowych Avago 9500 czy nieudolna implementacja sensorów Philipsa w myszach Razera, która okazała się być ogromnym blamażem - bardzo ciekawy okres.

Tesoro niegdyś również dostarczało sporą witrynę produktów, niestety dotknęła ich ogromna stagnacja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem DM Pad i G-SR. DM Pad jest dobrą podkładką i mógłbym ją pewnie spokojnie używać, ale jednak Zowie G-SR jest jeszcze lepsza. Nie za szybka i nie za wolna, czuć tą myszkę. Po prostu jest w sam raz. Zakupu DM Pad'a też w sumie nie żałuję, bo akurat jest prawie na całe biurko, dobrze klawiaturę trzyma, i jest tania. Nie wspominając o tym, że jest czarna, a ja kolorowych pierdół nie lubię.

 

Co do Rival'a 600. Zapytałem, dostałem bardzo szybką odpowiedź z kuponem, który zbija cenę paneli bocznych i wysyłki do 0. Czyli w sumie panele za darmo dostałem, tak jak chciałem. Plus dla supportu SteelSeries. Problem rozwiązany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...