Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem pc, restarty


Recommended Posts

Witam. Do przedwczoraj komputer działał normalnie, normalnie zakończyłam na nim pracę, wyłączyłam. Wczoraj próbując uruchomic sprzęt, komputer się włącza ale monitory, klawiatura i myszka nie daja znaku ze komputer sie uruchamia. Po kilkunastu sekundach komputer sie wylacza i za ok 2 sekundy uruchamia ponownie. Taki cykl następuje nawet 5-7 razy i komputer w koncu sie uruchamia, lecz z defaultowymi ustawieniami, czyli brak OC procesora, tryb xmp mimo ze teoretycznie jest wlaczony, to ram dalej jest na 2133mhz i widzi tylko 8GB, ale wchodząc w jedną z opcji w biosie pokazuje mi ze mam załadowane dwa banki pamięci, kazdy po 8gb i nawet pokazuje ich markę. Komputer do tej pory był stabilny po OC, byly robione testy stabilnosci zarowno procesora jak i ramu i działał ładnych kilka miesięcy. Problem powstał nagle, bez wcześniejszych objawów. Moje podzespoly: Ryzen 1800X, MSI Tomahawk B450, 2x GSkill Ripjavs V po 8GB kazda, GTX 980, Zasilacz Cooler Master 550W 80+Gold ale dokladnego modelu za chiny nie pamiętam (jeden kabel od molexa sie urwal ale jest zaizolowany), 1x HDD 2x SSD, napęd dvd. Bardzo proszę o pomoc. Dodam, ze próbowałam uruchomić pc z roznymi konfiguracjami ramu, z jedna koscia, druga, obiema, rozne sloty - bezskutecznie. Dołączam jedno zdjęcie, bo niestety film mam w mp4 a tapatalk tego nie wspiera.1373ca7c5737075489b433cbf598faff.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez patryskaack
Link to post
Share on other sites

 

 

Da się wymienić ten urwany i izolowany kabel ?
Nie, musiałabym pozbyc się wszystkich molexow, a korzystam z nich do podlaczenia dwoch dyskow, bo kable zasilania sata sa na tyle krotkie i sztywne ze inaczej sie nie dało... Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

Dodam, że przeprowadziłam właśnie update biosu. Nie pomogło. Za pierwszym razem komputer wstał, ale po restarcie znowu zaczął robić to co przed update.

Edytowane przez patryskaack
Link to post
Share on other sites

Obstawiam źle podkręcony któryś komponent.

Dlatego się resetuje.

to jakim cudem komputer działał kilka miesięcy i przechodził wszystkie testy stabilności? stało się to nagle, najbardziej dziwi mnie to że teoretycznie bios widzi 8GB, w advanced dwie kości, ale za kazda proba uruchomienia nawet na defaultowych ustawieniach "wywala sie na twarz". gdyby byla to wina oc to wlaczylby sie przeciez na defaulcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...