Skocz do zawartości

Dziwne restarty, bluescreeny


Recommended Posts

Kiedy stosowałeś jakieś czyszczenie rejestru np. w CCleaner i jakim programem skanowałeś wirusy ? Miałeś sprawdzić smart dysku systemowego. Jak masz czas to świeży system na pewno jest najlepszym rozwiązaniem, ale myślę że powinieneś być w 100% pewny niezawodności podzespołów więc na początek sprawdź zasilacz. Przez podmianę na inny lub chociaż pomiar napięć.

Znajdź poradnik do weryfikatora sterowników i zastosuj, a nuż coś wyłapie.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Kiedy stosowałeś jakieś czyszczenie rejestru np. w CCleaner i jakim programem skanowałeś wirusy ? Miałeś sprawdzić smart dysku systemowego. Jak masz czas to świeży system na pewno jest najlepszym rozwiązaniem, ale myślę że powinieneś być w 100% pewny niezawodności podzespołów więc na początek sprawdź zasilacz. Przez podmianę na inny lub chociaż pomiar napięć.

Znajdź poradnik do weryfikatora sterowników i zastosuj, a nuż coś wyłapie.

Dzisiaj skontaktowałem się z informatykiem, który składał mi komputer w 2016 (bo od tego momentu mam komputer) Nie reinstalowałem mojego obecnego systemu, bo nie sprawiało mi nic problemu. Dowiedziałem się, że przez ten okres czasu system nałapał sporo błędów i się po prostu w nim od nich roi. Polecił mi, żebym formatował komputer na czysto i wgrał z usb win 10 z oficjalnej strony. W dodatku przeczyściłem rejestr ccleanerem. Może coś pomoże, zobaczę jutro przy grach.

Kiedy stosowałeś jakieś czyszczenie rejestru np. w CCleaner i jakim programem skanowałeś wirusy ?

Pełne skanowanie 5h+ fabrycznym microsoft security essentials, malwaresbyte i jeszcze cclearner

Dodatkowe pytanie, podczas instalacji win 10 z usb; jest wybór partycji na której chcemy wgrać system. Można w tamtym etapie zrobić format wszystkich partycji dysku, żeby system i dysk był świeży i czysty?

EDIT:

Dołączam zrzuty z testu dysku.

9KzereI.png

rTVZJkP.png

Link to post
Share on other sites

uszkodzony kabel? Serio? To możliwe, że po jakimś czasie sam się uszkodził?


metoda /scannow w konsoli coś da?


EDIT: 

pograłem z 30min w csgo po wyczyszczeniu rejestru ccleanerem i póki co nie wywaliło mi bsod podczas gry albo po wyłączonej grze.


Jednak nie, wywaliło bsod po kilku minutach od wyłączenia gry. W dodatku przy ponownym uruchomieniu miałem takie coś na dole - Writing bios image i w dodatku przy już wejściu na pulpit antywirus microsofta został wyłączony.

 

kod błędu: 0x0000004a IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE.

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

Kable sata tak mają. Koszt ich też nie wielki tymczasowo możesz podmienić na taśme od napędu. Bsod w końcu doprowadzą do całkowitej awarii systemu. Jak szybko nie usuniesz przyczyn to czeka Cię format tak czy siak.  

A, jak mogę zrobić całkowity format komputera, żeby mieć cały czysty bez płyty instalacyjnej? Czy mogę wyczyścić cały dysk przy instalacji win 10?

 

Na chwilę obecną co mogę zrobić? Z wymianą będzie bardzo ciężko, nie znam się na tym i boję się, ze coś uszkodzę.

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

System można przywrócić do jakiegoś punktu w czasie za pomocą przywracania system. Windows 10 oferuje dodatkowo przywracanie do stanu początkowego(jak zaraz po zainstalowaniu). Instalator systemu czy to z płyty czy USB pozwala usunąć całkowicie partycje, założyć nowe i formatować dowolne z nich.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

System można przywrócić do jakiegoś punktu w czasie za pomocą przywracania system. Windows 10 oferuje dodatkowo przywracanie do stanu początkowego(jak zaraz po zainstalowaniu). Instalator systemu czy to z płyty czy USB pozwala usunąć całkowicie partycje, założyć nowe i formatować dowolne z nich.  

Czyli mogę tak po prostu pobrać narzędzie win 10 na usb i wgrać go wchodząc do boota. Już wolę zrobić całkowity format komputera i wgrać 10 i instalować wszystko od nowa. Tak mi polecił zrobić informatyk który składał mi komputer. Co do sprzętu to nie wiem, przecież jeszcze kilka dni wcześniej mogłem grać dowoli na przemian w gry i nie było żadnego bsod, dopiero teraz.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to, że coś wykombinowałeś tylko o to, że nie masz woli do sprawdzenia zasilacz lub jego podmiany.Chcesz próbować to Windowsa 10 do sprawdzenia możesz postawić obok 7-ki. Wcześniej zmniejsz którąś z partycji tak abyś miał miejsce nie przydzielone. W instalatorze 10-tkii wskazujesz to miejsce do zainstalowania systemu.

Link to post
Share on other sites

Gdybym miał coś ze sprzętem, to komputer by w ogóle się nie uruchamiał, tak samo jak miałem czarne ekrany podczas gry i wymagało to restartu.  Każdy mi pisał, że to coś z zasilaczem, zasilacz i jeszcze raz zasilacz, a wyszło na to, że wystarczyło wymienić pastę na cpu, bo za bardzo się grzał i wszystko wróciło do normy do czasu no właśnie do tego czasu, aż zaczęło wywalać bsod podczas grania w gry. Wgram win 10 przez boota i zrobię format każdej partycji, update sterowników po zainstalowaniu.

Link to post
Share on other sites

Sorki, ale co ma system jaki by nie był do utraty ustawień biosu. Właśnie utrata ustawień bios prawdopodobnie powoduje awarię systemu. Awaria biosu może być spowodowana niewłaściwymi napięciami lub przepięciami na płycie gł. Stąd propozycja sparwdzenia tego na innym zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

Nie masz zgrać narzędzie tylko utworzyć tym narzędziem obraz instalatora Windows 10 na USB. Najlepiej jak pobierzesz narzędziem obraz ISO i potem utworzysz bootowalny pendrive za pomocą programu Rufus. 

już udało mi się pobrać obraz iso ze strony microsoftu. Okazało się, że w biosie jest wszystko w porządku, zmieniłem pierwszy priorytet boota na usb-hdd. Odrazu po zbootowaniu iso na usb restartuje kompa i wchodzę w boot menu i odpalam pendrive, tak?

Link to post
Share on other sites

Po co instalujesz nowy system jak jeszcze nie zrobiłeś wszystkich czynności, które polecili Ci wcześniej koledzy. Bios to podstawa, od zresetowania bios zaczyna się każdą poważną diagnostykę komputera. Wymiana baterii to profilaktyczna sprawa nic więcej. Ty nawet tego nie zrobiłeś. Podmiana zasilacza grubsza rzecz ale ten problem też można obejść, kupujesz zasilacz przez Internet a potem go zwracasz albo korzystasz z usług jakiegoś serwisu i oni sprawdzają Twój zasilacz. Nie wszystkie problemy tkwią w systemie. 

Link to post
Share on other sites

Nie musisz ustawiać w biosie żadnych priorytetów. Przy uruchamianiu PC klikasz ciągle w klawisz F12 i powinna pojawić się plansza wyboru z czego ma być uruchomiony. Wybierasz swój pendrive i powinno rozpocząć się ładowanie instalatora Windowsa.

mojego pendrive nie ma w ogóle w boot menu.

Link to post
Share on other sites

Masz obraz ISO na dysku, wkładasz pendrive do portu USB, uruchamiasz program Rufus. W oknie programu klikasz na ikonkę dysku CD i w oknie, które się  pokaże wskazujesz na pobrany obraz ISO. Czekasz aż program zakończy tworzenie bootowalnego USB. Uruchamiasz PC ponownie i realizujesz procedurę jak wyżej.

Link to post
Share on other sites

Ale ja już to zrobiłem, zgrałem obraz iso rufusem. W biosie mam ustawiony jako boot 1 - usb-hdd. Ale wchodząc do boota nie mam pendrive; no po prostu go nie widać, mam jedynie + przy hard disk ale tam mogę wybrać tylko dysk ST1000DM003-1SB102. A w menu nad hard diskiem jest L120 czy coś takiego główny dysk.

 

płyta jak coś to - gigabyte ga-78lmt


Pamiętam, że wciskając f2 przy uruchamianiu komputera mogłem włączyć menadżer rozruchu, ale tam miałem tylko do wyboru windows 7.

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...