Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dziwne restarty, bluescreeny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 07:38

Jak któryś z kolegów zauważył podejrzenia skierowałbym na zasilacz, niektóre napięcia u Ciebie odbiegają od normy(+3,3V u ciebie 4,056V). Bateria na płycie do wymiany(VBAT 2,952V). Na początek wymień baterię na płycie głównej bios się zresetuje i może wszystko wróci do normy. 

Użytkownik gepardmak edytował ten post 14 lipiec 2019 - 07:38

• 0

#42 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 10:03

Jedynie co wymieniałem w tym komputerze to pasta na cpu, właściwie to czarnego ekranu nie ma, nie ma restartow, tylko te bsod co jakiś czas losowo. Nie wiem do końca gdzie jest ta bateria w moim komputerze i jaką w dodatku kupić? Dzisiaj zrobię skan dysku, skan sterownikow i metode w tej konsoli.
  • 0

#43 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 11:13

U Ciebie na płycie bateria CR2032 znajduje się poniżej slotu karty grafiki. Jeśli jej nie widać to karta zasłania baterie i żeby ją wymienić musisz zdemontować na chwile grafikę. Baterii nie wyciągamy na siłę, wystarczy lekko odgiąć na bok blaszkę podtrzymującą i bateria sama wyskoczy. Operację wymiany przeprowadzasz z całkowicie odłączonym zasilaniem 230V. Wyjęcie baterii spowoduje reset ustawień bios i trzeba będzie na nowo wprowadzić poprawną godzinę, datę i inne ustawienia np. konfigurację kontrolera SATA(AHCI), pamięci nie trzeba konfigurować ustawienia Auto wystarczą. 

• 0

#44 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 11:21

Czyli muszę odłaczyć kabel zasilacza ktory jest podłączony do komputera z tylnej strony? Wtedy kiedy wymienię to przy włączeniu komputera będę miał odrazu panel biosu? Nigdy się z tym nie obchodziłem, więc trochę się boję. Póki co mogę przeskanowac dysk i sterowniki.
  • 0

#45 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 11:48

Po wyjęci baterii zwykle bios prosi o ponowną konfigurację wyświetlając monit o wejściu do bios(klawisz F2,DEL) lub pominięciu ustawień F1. Jeśli nic takiego się nie pojawi to wchodzisz do bios samodzielnie wciskając któryś z klawiszy przy rozruchu komputera.  

• 0

#46 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 11:56

Dobrze, jeszcze bym był max wdzięczny, jakbyś mi podał jaką baterię kupić do wymiany i krok po kroku co zrobić, bo ja nie składałem komputera i jedynie co w nim odkrecalem to chłodzenie od cpu, więc trochę sie boje, że coś spartacze. Mogę na chwilę obecną się posłużyć sposobami podanymi do góry, zeskanowalbym te sterowniki, bo chyba tez przez nie jest coś nie tak, skoro zainstalowalem nowy sterownik do karty i po chwili mi wywaliło bsod
Będę musiał zamówić baterię z allegro i zamowie po niedzieli, bo nie mam dostepu do sklepow elektronicznych.

Użytkownik fuziaczek edytował ten post 14 lipiec 2019 - 11:58

• 0

#47 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 12:15

CR2032 taki symbol ma ta bateria, dostępna prawie wszędzie nawet w Biedronce. Koszt ok 4-5 zł. 

• 0

#48 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 13:13

A, mogę na chwilę obecną przeskanować sterowniki? Może z dwa, trzy dni temu było wszystko w porządku.

mam na myśli program w windowsie veriffer.

• 0

#49 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 13:37

Chodzi Ci o polecanie sfc /scannow ? 

• 0

#50 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 13:37

EDIT:

Włączyłem program do sprawdzania sterowników w komputerze, zobaczcie - to nie jest czasami wina tych nieznanych sterowników?

CWdIMPI.jpg

R6kq9tL.jpg

• 0

#51 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 13:43

Nie wiem czy coś da skanowanie tym programem mnie nigdy nic nie wykazał i sprzęt walił bsod daje z powodu źle działającego sterownika usb-wifi. Ale spróbować nie zaszkodzi.  

• 0

#52 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 13:52

w zasadzie to nie wiem czy jest sens wymiany baterii, skoro na innych forach piszą, że gdzieś poniżej 2,5v powinno się wymieniać.

• 0

#53 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 16:17

Jak Ci szkoda 5 zł to nie wymieniaj i kombinuj dalej. 

• 0

#54 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 19:21

w takim razie wymienię i zobaczę.

A format komputera by coś pomógł? Albo nie wiem, przejście z win 7 na 10? Komputer z systemem mam już sporo czasu 3 lata, nie reinstalowałem więc możliwe, że po prostu ma w sobie sporo błędów.

• 0

#55 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 4062 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 21:12

Kiedy stosowałeś jakieś czyszczenie rejestru np. w CCleaner i jakim programem skanowałeś wirusy ? Miałeś sprawdzić smart dysku systemowego. Jak masz czas to świeży system na pewno jest najlepszym rozwiązaniem, ale myślę że powinieneś być w 100% pewny niezawodności podzespołów więc na początek sprawdź zasilacz. Przez podmianę na inny lub chociaż pomiar napięć.

Znajdź poradnik do weryfikatora sterowników i zastosuj, a nuż coś wyłapie.

Użytkownik lonialomax edytował ten post 14 lipiec 2019 - 21:13

• 0

Mobo:  Z370 Aorus Gaming 7 - CPU: i5 9600k@4.8GHz - RAM:16GB  G Skill SniperX F4-3600 C19-8GSXKB - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#56 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 13:19

Kiedy stosowałeś jakieś czyszczenie rejestru np. w CCleaner i jakim programem skanowałeś wirusy ? Miałeś sprawdzić smart dysku systemowego. Jak masz czas to świeży system na pewno jest najlepszym rozwiązaniem, ale myślę że powinieneś być w 100% pewny niezawodności podzespołów więc na początek sprawdź zasilacz. Przez podmianę na inny lub chociaż pomiar napięć.

Znajdź poradnik do weryfikatora sterowników i zastosuj, a nuż coś wyłapie.

Dzisiaj skontaktowałem się z informatykiem, który składał mi komputer w 2016 (bo od tego momentu mam komputer) Nie reinstalowałem mojego obecnego systemu, bo nie sprawiało mi nic problemu. Dowiedziałem się, że przez ten okres czasu system nałapał sporo błędów i się po prostu w nim od nich roi. Polecił mi, żebym formatował komputer na czysto i wgrał z usb win 10 z oficjalnej strony. W dodatku przeczyściłem rejestr ccleanerem. Może coś pomoże, zobaczę jutro przy grach.

Kiedy stosowałeś jakieś czyszczenie rejestru np. w CCleaner i jakim programem skanowałeś wirusy ?

Pełne skanowanie 5h+ fabrycznym microsoft security essentials, malwaresbyte i jeszcze cclearner

Dodatkowe pytanie, podczas instalacji win 10 z usb; jest wybór partycji na której chcemy wgrać system. Można w tamtym etapie zrobić format wszystkich partycji dysku, żeby system i dysk był świeży i czysty?

EDIT:

Dołączam zrzuty z testu dysku.

9KzereI.png

rTVZJkP.png

• 0

#57 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 14:18

Bad sektorów nie ma to dobrze, SMART zarejestrował problemy z rozruchem HDD. Przyczyna może leżeć w uszkodzonym kablu SATA albo z zasilaczem coś się dzieje niedobrego. 

• 0

#58 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 15:59

uszkodzony kabel? Serio? To możliwe, że po jakimś czasie sam się uszkodził?

metoda /scannow w konsoli coś da?

EDIT: 

pograłem z 30min w csgo po wyczyszczeniu rejestru ccleanerem i póki co nie wywaliło mi bsod podczas gry albo po wyłączonej grze.

Jednak nie, wywaliło bsod po kilku minutach od wyłączenia gry. W dodatku przy ponownym uruchomieniu miałem takie coś na dole - Writing bios image i w dodatku przy już wejściu na pulpit antywirus microsofta został wyłączony.

kod błędu: 0x0000004a IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE.

Użytkownik fuziaczek edytował ten post 15 lipiec 2019 - 16:08

• 0

#59 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 16:49

Kable sata tak mają. Koszt ich też nie wielki tymczasowo możesz podmienić na taśme od napędu. Bsod w końcu doprowadzą do całkowitej awarii systemu. Jak szybko nie usuniesz przyczyn to czeka Cię format tak czy siak.  

• 0

#60 fuziaczek

fuziaczek
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 16:59

Kable sata tak mają. Koszt ich też nie wielki tymczasowo możesz podmienić na taśme od napędu. Bsod w końcu doprowadzą do całkowitej awarii systemu. Jak szybko nie usuniesz przyczyn to czeka Cię format tak czy siak.  

A, jak mogę zrobić całkowity format komputera, żeby mieć cały czysty bez płyty instalacyjnej? Czy mogę wyczyścić cały dysk przy instalacji win 10?

Na chwilę obecną co mogę zrobić? Z wymianą będzie bardzo ciężko, nie znam się na tym i boję się, ze coś uszkodzę.

Użytkownik fuziaczek edytował ten post 15 lipiec 2019 - 17:00

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych