Skocz do zawartości

Dziwne restarty, bluescreeny


Recommended Posts

Zmierz napięcia to dolna półka tego zasilacza.

-jak nie podkręcałeś podzespołów w  kompie to nie powinny się dziać takie rzeczy.

nie przypominam sobie, żebym coś podkręcał - przez cały okres posiadania komputera nigdy nie przystwarzał mi problemów, może rok temu miał bsod ten sam co mam teraz, ale później i śmigał, a teraz świruje pawiana, nie mam już siły na ten komputer. Zwykle bsod przytrafia mi się podczas grania w gry (co wczoraj zrobił) albo po wyłączeniu gry (to najczęściej się przytrafiło)

nawet nie mogę spakować dump file przez winrara, mam odmowe dostępu

Link to post
Share on other sites

Skopiuj te pliki na pulpit, co najwyżej poprosi o prawa administratora i dopiero wstawiaj z pulpitu, anie z lokalizacji Windows..

https://megawrzuta.pl/download/a38719431c67f6024bcf6407ee4edabc.html

 

EDIT:

 

Dostałem kolejnego bsod, gdy tylko zaktulizowałem sterownik nvidia geforce game ready, pokazało mi możliwość zmiany audio na discord (bo też mi zrobiło update audio) no i dostałem bsod powodem crashu był sterownik USBPORT.sys + ntoskrnl.exe. Poza tym, przed tym wszystko śmigało. Po automatycznym zrestartowaniu komputera wszystko działa.

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

W tych dwóch blue screenach: w jednym bierze udział proces  dwm.exe, a w drugim gta_sa.exe. Obydwa blue screeny pośrednio odnoszą się do błędnego wykorzystania pamięci wirtualnej. Uruchom narzędzie https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker Możesz też wykonać test RAM-u za pomocą MemTest. Sprawdź SMART dysku systemowego. Do przetestowania te porady w/g  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.thewindowsclub.com/fix-ntkrnlmp-exe-bsod-on-windows-10&prev=search

Link to post
Share on other sites

Te 11% to w spoczynku i jaki proces zużywa zasobu CPU. Proces ntkrnlmp.exe który bierze udział w problemie może powodować blue screena chociażby po aktualizacjach systemu. Zmienne przyczyny blue screenów mogą świadczyć o problemie ze sterownikami nie koniecznie w 100%. Jeżeli masz pewność sprawnych podzespołów PC, to należy szukać przyczyny w systemie.

Pokaż jeszcze odczyt z parametrów podzespołów w HWiNFO zakładka Sensors.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

te bsod są losowe, raz podczas grania w różne gry nic się nie dzieje, a nie wiem na następny dzień wywali. Dzisiaj coś tam pograłem i nie wywaliło, tylko podczas aktulizacji sterownika do karty graficznej. W internecie wyczytałem, że właśnie te problemy co mam to albo update sterowników, albo metoda wierszu poleceń. Zrobię to i przeskanuje dysk, to chyba powinno coś pomóc, mam rację?


 

Pokaż jeszcze odczyt z parametrów podzespołów w HWiNFO zakładka Sensors.

5Z11Gtx.jpg

zkJYpCE.jpg

rWBBI1W.jpg

Ad6a556.jpg

 

oCATrq0.jpg


zrobiłem z telefonu, bo nie mogę zrobić prntsc gdy mam włączony program

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

Jak któryś z kolegów zauważył podejrzenia skierowałbym na zasilacz, niektóre napięcia u Ciebie odbiegają od normy(+3,3V u ciebie 4,056V). Bateria na płycie do wymiany(VBAT 2,952V). Na początek wymień baterię na płycie głównej bios się zresetuje i może wszystko wróci do normy. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Jedynie co wymieniałem w tym komputerze to pasta na cpu, właściwie to czarnego ekranu nie ma, nie ma restartow, tylko te bsod co jakiś czas losowo. Nie wiem do końca gdzie jest ta bateria w moim komputerze i jaką w dodatku kupić? Dzisiaj zrobię skan dysku, skan sterownikow i metode w tej konsoli.

Link to post
Share on other sites

U Ciebie na płycie bateria CR2032 znajduje się poniżej slotu karty grafiki. Jeśli jej nie widać to karta zasłania baterie i żeby ją wymienić musisz zdemontować na chwile grafikę. Baterii nie wyciągamy na siłę, wystarczy lekko odgiąć na bok blaszkę podtrzymującą i bateria sama wyskoczy. Operację wymiany przeprowadzasz z całkowicie odłączonym zasilaniem 230V. Wyjęcie baterii spowoduje reset ustawień bios i trzeba będzie na nowo wprowadzić poprawną godzinę, datę i inne ustawienia np. konfigurację kontrolera SATA(AHCI), pamięci nie trzeba konfigurować ustawienia Auto wystarczą. 

Link to post
Share on other sites

Czyli muszę odłaczyć kabel zasilacza ktory jest podłączony do komputera z tylnej strony? Wtedy kiedy wymienię to przy włączeniu komputera będę miał odrazu panel biosu? Nigdy się z tym nie obchodziłem, więc trochę się boję. Póki co mogę przeskanowac dysk i sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Po wyjęci baterii zwykle bios prosi o ponowną konfigurację wyświetlając monit o wejściu do bios(klawisz F2,DEL) lub pominięciu ustawień F1. Jeśli nic takiego się nie pojawi to wchodzisz do bios samodzielnie wciskając któryś z klawiszy przy rozruchu komputera.  

Link to post
Share on other sites

Dobrze, jeszcze bym był max wdzięczny, jakbyś mi podał jaką baterię kupić do wymiany i krok po kroku co zrobić, bo ja nie składałem komputera i jedynie co w nim odkrecalem to chłodzenie od cpu, więc trochę sie boje, że coś spartacze. Mogę na chwilę obecną się posłużyć sposobami podanymi do góry, zeskanowalbym te sterowniki, bo chyba tez przez nie jest coś nie tak, skoro zainstalowalem nowy sterownik do karty i po chwili mi wywaliło bsod

Będę musiał zamówić baterię z allegro i zamowie po niedzieli, bo nie mam dostepu do sklepow elektronicznych.

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...