Skocz do zawartości

Dziwne restarty, bluescreeny


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś tygodnia miałem problemy z restartami komputera podczas grania w gry. Zamówiłem pastę termoprzewodzącą nt-h1 (była top 3, 40zł zapłaciłem) wymieniłem pastę na cpu i odrazu pod obciążeniem poczułem różnicę, duża różnica temperatur. Ale po gdzieś tygodniu dobrej pracy, zero zacinek, restartów; nagle zaczeły się restarty i bluescreeny, mimo to są rzadzej; raz się zdarzy, że przez jeden dzień nie wywali nic, a w następnym wywali. 

 

Procesor AMD FX-8320E 20 °C - do 31 - w stanie spoczynku. Zaś temperatura 40-50 przy obciążeniu

 

RAM
8,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)
 
Płyta Główna
Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-78LMT-USB3 6.0 (Socket M2)

 

LG FULL HD (1920x1080@60Hz)
2047MBNVIDIA GeForce GTX 1050 (ASUStek Computer Inc) 52 °C - 53
 
zasilacz - silentiumpc vero l1
Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

Zrób test pamięci(Memtest) i testy dysku twardego(Health i Error scan w HD Tune).  Zajrzyj do Podglądu zdarzeń i zobacz jakie błędy zarejestrował. Tu masz soft do analizy BSOD z plików mini.dump tworzonych przez system https://www.dobreprogramy.pl/BlueScreenView,Program,Windows,82405.html

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

dobra, od momentu napisania tego tematu komputer nie napotykał żadnych problemów; nie przytrafiają się, żadne restarty. Jedynie wczoraj po jakiś dwóch godzinach gry w csgo, po wyłączeniu gry dostałem bluescreena z kodem - IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Odrazu po automatycznym zrestartowaniu dalej grałem, nie było żadnych problemów. Ściągnąłem program hwinfo64. Temperatura procesora bez obciążenia jest gdzieś w granicach 22 stopni do 36. Pod obciążeniem (grając np. w gry) 44 stopnie, nie dochodzi nawet do 50 (procersor mam amd) Poczytałem chwilę i zrobiłem update systemu; miałem jedną ważną aktulizacje i 55 jakiś opcjonalnych dla procesorów x64, zrobiłem je wszystkie, póki co komputer działa bez problemu, jeżeli będzie się trzymać przez tydzień to uważam problem za rozwiązany. W dodatku program pokazuje mi 0 błędów przy pamięci. Pozdrawiam

 

Zrób test pamięci(Memtest) i testy dysku twardego(Health i Error scan w HD Tune).  Zajrzyj do Podglądu zdarzeń i zobacz jakie błędy zarejestrował. Tu masz soft do analizy BSOD z plików mini.dump tworzonych przez system https://www.dobreprogramy.pl/BlueScreenView,Program,Windows,82405.html

 

Jakie kody miały bluscreeny? Jakby co to możesz przetestować pamięć ram bootowalnym programem memtest86.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nic się nie będzie działo resetu robić nie musisz, chyba że zobaczysz kolejne BSOD, bo od tej czynności się powinieneś zacząć zabawę z diagnozowaniem komputera. 

znaczy te resety były takie, że nagle obraz monitora się zaciął w jednym miejscu i po prostu myszka i klawiatura się odłączyła (mam podświetlane i po prostu gasną światła) na słuchawkach słychać tylko charakterystyczne ''pyk'' komputer jest ciągle na chodzie, po prostu albo trzeba odczekać jakiś czas i sam się włączy, ale dla czasu po prostu wystarczył reset.

 

Póki co nie mam żadnych bsod i nagłych resetów, od momentu update'u windows dla procesorów x64

Link to post
Share on other sites

cześć, od trzech dni nic się nie dzieje wystarczyło, że zrobiłem update windowsa. Dziś po wyłączeniu gry i kilku minutowym sprawdzeniu internetu wyskoczył mi bsod SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Nie wiem, od momentu zrobienia aktulizacji wszystko super działało.

 

Miejmy nadzieję że dalej tak będzie i nic więcej nie będzie się działo. 

 

 
Link to post
Share on other sites

Zaglądnij do podglądu zdarzeń i zobacz błędy krytyczne. Na stronie, którą podałem, poczytaj na temat tego błędu...

dziś z rana przeskanowałem komputer z wirusów i nic nie mam złego + opcjonalny update windows dla procków. No i zajrzałem do poglądu zdarzeń tak jak sugerowałeś, w ciągu tygodnia ten błąd krytyczny pojawiał się 3 razy i 2 razy w ciągu 24h. Jest to Kernel-power.

Link to post
Share on other sites

Jak długo posiadasz zasilacz ?

2-3 lata, tyle mam cały komputer (zasilacz to silentiumpc vero l1)

 

zrobiłem update, nie wiem czy to mi coś da. Byłbym wdzięczny gdyby dał mi ktoś jakiś hotfix. Szukałem sporo i większość linków od microsoftu wygasła albo nie można go pobrać.

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

Jeżeli system ma ustawienia zapisywania bluescrinów to powinny być w lokalizacji C:/Windows/minidump. Wrzuć pliki Mini Dump na jakiś hosting np. megawrzuta.pl Może da się zweryfikować winowajcę. Błąd Kernel Power zapisywany jest przez system przy każdym nieczystym zamknięciu systemu np. utrata zasilania, reset czy awaria sterownika.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli system ma ustawienia zapisywania bluescrinów to powinny być w lokalizacji C:/Windows/minidump. Wrzuć pliki Mini Dump na jakiś hosting np. megawrzuta.pl Może da się zweryfikować winowajcę. Błąd Kernel Power zapisywany jest przez system przy każdym nieczystym zamknięciu systemu np. utrata zasilania, reset czy awaria sterownika.

czym otworzyć minidump? Bo nie mam uprawnień.

Link to post
Share on other sites

już mam; które i czym mam otworzyć?

 

serio, już nie wiem co z tym komputerem jest. Od momentu update windowsa przez 3 dni śmigał jak powinien, nie wywalało żadnych bsod. Wczoraj znowu to robił, masakra.WKquPpn.jpg

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

więc z czego mam ci podać informacje. Mam odnotowane siedem bsod są dwa bez kodu, a reszta to SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED i DRIVER_IRQL_NOT_LESS_EQUAL.

 

EDIT:

w każdym crashu jest zaznaczony plik ntoskrln.exe - chodzi o niego?

Edytowane przez fuziaczek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...