Skocz do zawartości

B450 Tomahawk + silentiumpc armis ar5x tg rgb


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pitrek46,

Recommended Posts

Witam, 

 

wczoraj kupiłem i podłączyłem płytę z tematu posta. Wszystko pięknie śmiga, procek stabilny, ramy stabilne, responsywność USB cudowna, wszystko cacy. 

 

Mam problem natomiast ze współpracą obudowy z Mystic Light. Podłączyłem hub obudowy do płyty głównej aby obsługiwać zmiany kolorów z płyty zamiast manualnie na obudowie i.... po jakichkolwiek zmianach w aplikacji kolor i tryb zmienia się tylko na podświetleniu płyty. Na obudowie ustawiłem jeden kolor przed montażem i teraz nie mogę go zmienić nawet manualnie. 

 

Zgodnie z instrukcją płyty próbowałem przełączyć sterowanie na to za pomocą płyty przytrzymując dedykowany guzik przez 3 sekundy - zupełnie zero reakcji. 

 

Czy hub z obudowy i płytę powinienem połączyć w jakiś szczególny sposób? 

 

To moje pierwsze doświadczenie z takim systemem więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

 

Z góry dziękuję. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że ściągnąłeś najnowszą wersję mystic lighta, do tego zsynchronizowałeś wszystkie urządzenia w programie i odpowiednio podpiąłeś kabelki? tak jak na kartce z obudowy?

Bo jeśli tak to nie wiem, jeśli nie, to przeleć czy wszystko siedzi w odpowiednich slotach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że ściągnąłeś najnowszą wersję mystic lighta, do tego zsynchronizowałeś wszystkie urządzenia w programie i odpowiednio podpiąłeś kabelki? tak jak na kartce z obudowy?

 

Bo jeśli tak to nie wiem, jeśli nie, to przeleć czy wszystko siedzi w odpowiednich slotach.

Mystic light sciągniety ze strony Msi 3.0 - coś tam (nie pamietam a jestem teraz w pracy)

nie wiem jak synchronizuje się urządzenia, nie widziałem takiej opcji nigdzie w sofcie. Jedyne co mi wykryło to MB.

 

Kable według instrukcji podłączyłem kolejno kontroler z huba RGB do wyznaczonego 4 pinowego portu na płycie, wiatraki do sysfan2 bodajże. 

 

Zastanawiałem się, czy to ma znaczenie jak kabel od kontrolera RGB jest podłączony do płyty? Może podpiąłem go odwrotnie (do góry nogami)

Edytowane przez PadreToshi
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W zaleznosci od wejscia, moze miec znaczenie, tak jak mowie, pokombinuj z gniazdami. Jeśli się świeci, to znaczy, że działa.Może guzik jest skopany? Możliwości mimo wszystko tak wiele nie ma. Ja na zestawie w opisie, podpiąłem wszystko według instrukcji na obudowie i zadziałało od buta. Nie chcę ekspercić, ale w większości przypadków takich jak twój, wpięcie wtyczek w odpowiednie wejścia rozwiązuje problem. Popróbuj z Hub-em.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci za pomoc. faktycznie okazało się, że LED switch z front panelu miałem podłączony do mobo zamiast do Huba w obudowie. 

Z kolei kabel 4pin Aura do kontroli ledów podłączyłem do góry nogami, po odwróceniu i poprawnym podłączeniu LED switcha wszystko działa dokładnie tak jak powinno. 

Dziękuję za poświęcony czas i pomoc. 

 

Nauczka na przyszłość - czytać instrukcje dokładnie i dwa razy :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...