Skocz do zawartości

Sprzedam komputer


Recommended Posts

Witam mam na sprzedaż komputer stacjonarny. Komputer byl składany rok temu w sierpniu

 

Specyfikacja:

-Procesor Intel Core i5-7400 3 GHz takowanie bazowe , 3.5 GHz w trybie TURBO

- Płyta główna Gigabyte GA-B250M-DS3H

- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 GAMING 4GB GDDR5

- 4x4GB RAM DDR4 Ballistix Sport LT 2400 MHz / CL16

- Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

- Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3

- Napęd optyczny ASUS

- Dysk HDD 1TB WESTERN DIGITAL PURPLE 1TB WD10PURX

- Obudowa Genesis Titan 550 z oknem - USB 3.0 x1, USB 2.0 x2 , posiada także regulatory mocy wentylatorów

- System Windows 10 Home

 

Link:

https://m.olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-pc-CID99-IDzZQbS.html?backUrl=%2Fmojolx%2Fdetails%2F531910392%2F

Link to post
Share on other sites

Oferta sprzedaży / zamiany musi zawierać cenę oraz zdjęcie produktu (bez opakowania) z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Zdjęcie z kartką musi być umieszczone w temacie (wszelkiego rodzaju linki do hostingów nie będą akceptowane). Poradnik, jak wstawiać zdjęcia do postów. Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających trwającą/aktualną aukcję w serwisie Allegro.pl. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odpakować sprzedawanego przedmiotu (jest nowy, plomby na pudełku), wystaw go na Allegro a w temacie podaj link do aukcji.
W przypadku podania linku do Allegro wymagany jest krótki opis przedmiotu, lub podanie jego dokładniej nazwy, oraz informacji o cenie (kwoty "kup teraz", "licytuj").

Link to post
Share on other sites

Chcesz może sama kartę graficzną sprzedać ? Ma jakaś gwarancję ? Masz do niej papiery pudełko ?

Komputer sprzedaje tylko w całości, pudełko i papiery mam, tylko chyba gwarancji nie mam,chociaż na stronie ktorej kupowałem rok temu kartę pisze ze jest 36 miesiecy gwarancji ale katry gwarancyjnej w pudelku nie posiadm. :/

Link to post
Share on other sites

A twój niby jest nowy skoro ma rok?

Na praktycznie samych nowych częściach niż te można zrobić dwa razy lepszy PC za 2500.

Pomijając Windowsa to za reszte nie dałbym 1500.

No ale jak już ktoś wyżej napisał, szukaj frajera, może się jakiś trafi, na allegro za ponad 2 tys sprzedają się ulepy z intelami 2. generacji jako "nowe" to i tego może ktoś weźmie. Tylko nie wciskaj bajek że warte to 2500 bo za 1500 można mieć dużo lepszą wydajność.

Link to post
Share on other sites

Ryzen 5 1500X plus płyta A320 - 450 zł w xkomie

2x8GB 3000 ram - 300 zł (co chwilę Ballistix, HyperX albo Adata na promocjach)

RX570 4GB - koło 600 zł max, promocje z kodami dają 500 zł

SSD 120 gb - 70 zł, chyba każdy będzie lepszy niż Adata su800 która po zapełnieniu ponad 50% przestaje działać

Buda Modecom - 100 zł

PSU Gigabyte 500W - 120 zł

 

1540 zł łącznie, jeszcze taniej by znalazł ale liczę tak żeby złożyć w 2 tygodnie.

 

1500X 4c/8t, ten twój i5 4/4, więc Ryzen zmiecie go w każdej nowej grze i zastosowaniach roboczych.

 

RX 570 jest w praktycznie każdej grze z 50% szybszy niż 1050 TI

https://www.youtube.com/watch?v=qxDfO9ukvf8

 

I to są wszystko NOWE części, nie używane rok jak twój.

Brakuje systemu, zakładając że twój jest oryginalny, ale na darmowym windowsie można spokojnie siedzieć.

 

Wciskaj dalej że to warte 2400, frajerów nie brakuje.

Link to post
Share on other sites

Co do procesora to właśnie mój Intel 4/4 będzie miał lepsza wydajność niż 4/8 i to jeszcze AMD także trzeba się liczyć z utratą kilku fpsow.

Z 2x8GB ram bedziesz miał gorsza wydajność w grach niż 4x4GB. Karta graficzna rzeczywiście trochę lepsza.

A co do ssd to nie mam zdania, ale niewiem skąd masz taką informację że przestaje działać po przekroczeniu 50% pojemności

Edytowane przez dekster113
Link to post
Share on other sites

Co do procesora to właśnie mój Intel 4/4 będzie miał lepsza wydajność niż 4/8 i to jeszcze AMD także trzeba się liczyć z utratą kilku fpsow.

Z 2x8GB ram bedziesz miał gorsza wydajność w grach niż 4x4GB. Karta graficzna rzeczywiście trochę lepsza.

A co do ssd to nie mam zdania, ale niewiem skąd masz taką informację że przestaje działać po przekroczeniu 50% pojemności

 

Miałem nie komentować w ogóle tego tematu, uważam że rynek dyktuje ceny i jak chcesz to sprzedawaj za 20 tys, jak ktoś kupi to jego problem.

Ale piszesz tu takie brednie, pokazujesz tak kompletny brak pojęcia o temacie, że ciężko to zignorować.

 

Nie tylko nie będzie miał twój intel większej wydajności, będzie też miał duuużo większe spadki w każdej grze 2017+

https://www.youtube.com/watch?v=6HZRmgJDmHs

Tutaj i5 7500 przegrywa z 1500X a jest szybszy niż twój.

Dodatkowo ciągle idzie na 95% podczas gdy Ryzen ledwo 60, właśnie przez 4 wątki mniej. I gdy dobija 100, czyli co kilka sekund, fpsy lecą przez pół. Ryzen trzyma równiutkie.

 

4x4 byłoby lepsze niż 2x8 w quad channel. Ale ani b250, ani twój i5, ani całe 1151 nie obsługuje quad channel, w obu wariantach idzie dual, zresztą nie wiem czy u ciebie w ogóle jest dual skoro dokupowałeś pamięć póżniej.

A do tego 4x4 jest tańsze niż 2x8.

 

Mam stąd że miałem su800. Wystarczy zresztą poczytać testy, a poniżej 20% wolnego miejsca budżetowe Adaty mają szybkośc starego hdd. Przy nędznych 120 gb, gdzie 240 teraz sa po 99 zł nowe (SP ostatnio w xkom), to zapełniony będzie ciągle.

 

Skończ już naprawdę bo sie tylko pogrążasz.

Link to post
Share on other sites

Patrząc jaki złom schodzi na allegro to może faktycznie ktoś to kupi, mógłbyś podnieść atrakcyjność oferty zaczynając choćby od poprawienia kabli bo wygląda to fatalnie, po dołożenie i wymianę paru rzeczy.

Ale to już nie moja sprawa ani problem, jeśli ktoś mając dostęp do google, youtuba itp kupi takie coś za ponad 2 tys to sam jest sobie winny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...