Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu moją kartę graficzną (Asus GeForce GTX670 DirectCu II 2GB ) zaczęły trapić problemy.

mianowicie przy grze w Civ 6 przesuwał się interfejs, a sama mapa stała w miejscu oraz od czasu do czasu gra crashowała się z komunikatem iż nastąpiła awaria urządzenia wyświetlającego DirectX12 lub coś w tym stylu.

Z racji na zwiększające się temperatury na zewnątrz postanowiłem wymienić pastę termoprzewodzącą na GPU I CPU (Arctic MX2)

Następnie po próbie zainstalowania War Thunder przy odpaleniu gry w DirectX objawił mi się komunikat, iż nie znaleziono urządzenia obsługującego DirectX, przy uruchomieniu w trybie OpenGl menu gry zacinało i po chwili crash.

Zaktualizowałem sterowniki GPU oraz sflashowałem najnowszy bios GPU co w niczym nie pomogło.

Następnie postanowiłem sformatować system i sprawa wygląda następująco. Do momentu w którym Windows nie znajdzie i nie zainstaluje domyślnych sterowników wszystko wydaje się działać normalnie, jednak w momencie zainstalowania owych sterowników (dźwięk jak przy podpięciu nowego urządzenia) ekran staje się czarny, a system po chwili się resetuje, przy czym ekran biosu wygląda ok, ładowania windowsa ok i po załadowaniu się systemu czarny ekran.

W momencie gdy komputer po formacie odłączy się od sieci i zainstaluje z pendriva najnowsze stery Nvidii po ich instalacji obraz jest nieostry oraz pojawiają się zielono-różowe pionowe artefakty, czasem po restarcie chwilę wyświetla obraz normalnie, a w menadżerze urządzeń widnieje przy GPU komunikat błędu "system Windows zatrzymał to urządzenie kod 43".

Kartę testowałem również u kumpla na Windowsie 7 i tam karta wyświetla system normalnie, jednakże w menadżerze również widnieje kod 43, a przykładowo próba odpalenia Fortnita kończy się komunikatem, iż nie znaleziono stosownego urządzenia wyświetlającego grafikę.

Przeczyszczenie styków na karcie również nie pomogło

Mój spec:

beQuiet purePower 630W

Asus Maximus V Gene

Asus GeForce GTX670 DirectCu II 2GB

I5 2500K

Komp nigdy nie był podkręcany

Jest jakaś szansa iż np wypiek w piekarniku może coś pomóc, czy karta śmietnik?

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc

 

Link to post
Share on other sites

Żaden piekarnik, uszkodzone są moduły pamięci. GPU działa, bo wykrywa, ale nie ma do czego zapisać. Karta do kosza koszt naprawy przewyższa wartość karty.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...