Skocz do zawartości

Logitach G600 vs Corsair Scimitar


Recommended Posts

Witam,

Planuje zakup którejś z tytułowych myszek. Ceny są porównywalne. Mam do wyboru nową Logitech G600 za około 200zł lub używaną miesięcna gwarancji Corsair Scimitar w podobnej cenie. Gram głównie w gry MMO/MMORPG. Na obecnej myszce mam ustawione 1200dpi i całkowicie mi to wystarcza. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tych myszek? Może ktoś posiadał? Jakie wrażenia? Solidniej wygląda Corsair, przyciski boczne wydają się lepsze jakościowo. Wpadła mi w oko jeszcze jedna mysz, mianowicie Lioncast LM30, aczkolwiek boję się o jej wytrzymałość. Nie ma super opinii.

 

§  Budżet: max 200 zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz:  SteelSeries Rival 100

§  Jaką masz obecnie podkładkę:  brak

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1000-1200

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Runescape3 MMORPG, TERA, okazjonalnie HoTS

§  Ile przycisków używasz w myszce: W obecnej myszce używam wszystkich przycisków dzięki programowi X-Mouse Button. Brakuje mi przycisków.

§  Chwyt: claw grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 13cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz:  Brakuje mi przycisków podczas grania( umiejętności bohaterów), a klawiatury używam tylko do WSADu

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Wymagane przyciski boczne. Wytrzymałość.


 

Edytowane przez Begawit
Link to post
Share on other sites

Sam kupowałem (nową) myszkę i wybrałem corsaira (g600 nie było dostępnych nowych). Ogólnie dobrze się go trzyma i nie ma specjalnie problemów z pracą nawet na bardzo nierównym podłożu (nadal polecam podkładkę). Minusem jest soft, nie jest aż taki intuicyjny i przynajmniej jak od roccata (razer to kupa i tona mułu) u mnie jest bug z możliwością wgrania nowego softu do myszki (informuje o dostępności, ale nie można zaktualizować) i czasem nie wczyta profilu z myszki, jeżeli idzie przez hub usb. Również szkoda że nie ma wychylania kółka na boki, ale to chyba tylko u razera dobrze działa.

Edytowane przez Tankersss
Link to post
Share on other sites

Wspomniane myszy są nieco ramolowate, okres ich rozkosznych lat przekwitnął.

 

Sensor G600, to laserowy Avago 9800, epoka tychże sensorów, minęła kilka lat temu.

Przede wszystkim, cechuje je akceleracja* i "smoothing"*, relatywnie dobry "max speed", polubowna praca z niemalże wszystkimi podkładkami i brak predykcji*, interpolacji* czy jitteringu*, ponadto przeklęte są charakternym, ostrym "feelingiem".

* - https://bit.ly/323LaOo.

Skazą A9800, jest ruch kursora po podniesieniu myszy - fortunnie, nie każdy zaimplementowany sensor jest nękany owym zjawiskiem.

 

Myszy oparte o sensory laserowe, dostarczały nade wszystko pokaźnych wartości DPI, wspomożonych świetnym "max speedem" i brakiem interpolacji tudzież predykcji, odwieczny adwersarz - sensory optyczne, piętnowały poprawną pracę wyłącznie przy niskich wartościach DPI.

Obecne czasy, to istna hegemonia PixArta, który wykupił Avago; PMW3310, PMW3330, PMW3360 - kapitalne sensory, o wartościach, dla których to człowiek jest ograniczeniem.

Niedawno zrodzone bliźnięta Logitecha - sensory Hero i Mercury, pyszną się nieprawdopodobną estymą.

Wirtuozeria aspektu bezprzewodowego, doprowadziła do wyjątkowo niskiego zapotrzebowania na energię, szczycąc się fenomenalnymi osiągami - sensor Hero, implementowany jest częstokroć, wykluczając rynkowego rywala - PixArta, z myszy szwajcarskiego przedsiębiorstwa.

Mercury, będąc według pryncypium uzupełnieniem budżetowej klasy, zdominował niszę modelem G102/G203.

 

Scimitar zaprojektowany został wokół optycznego sensora Avago S3988, poprzedzającego huczny pęd po wykupieniu przez PixArta.

S3988, będąc niegdyś sensorem nowej generacji, jest naprawdę udaną konstrukcją - brak "smoothingu", predykcji, akceleracji, interpolacji, "jittera" i niski LOD - jeżeli użytkujemy go w ludzkich wartościach, poniżej 5000DPI.

 

Przyciski główne obu myszy, to znamienne Omron D2FC-F-7N, o żywotności dwudziestu milionów kliknięć.

Pomimo chełpienia się każdej witryny sklepowej i producenta, mikro-przełączniki Omrona są niemiłosiernie niekonsystentne, również dotknięte chybkim procesem eksploatacji, szczególnie sztuki adoptowane przez Logitecha - dwuklik.

Jeżeli kiedykolwiek będziesz miał zamiar je wymienić, zalecę Huano "Blue shell", Kailh GM tudzież serię Zippy - DF3.

Mimo tak konkretnej ujmy, przyciski główne Logitecha, uchodzą za ewenement; "responsywne", chrupkie i dostarczające bardzo przyjemnego "feelingu", choć dla niektórych wyjątkowo miękkie.

 

Scroll przytoczonego Logitecha, to komponent optyczny - cechuje się zdecydowanie lepszą, datowaną żywotnością, od mechanicznych enkoderów, nierzadko jest niestety ogromnie hałaśliwy - nie dotyczy to G600.

Zowie, jako świetne zobrazowanie - https://bit.ly/2MB7wTG.

Scimitar sprezentuje Ci najprawdopodobniej enkoder TTC "Black core", szacowany na pięć milionów przekręceń, do bólu poprawna rolka.

 

Martwi mnie kryterium wagi, obie wystosowane propozycje, są niemożebnie ciężkie - odpowiednio; 133 gramy Logitech G600 i 147 gramów Corsair Scimitar, paralela z Rivalem 100, jest ogromną dysproporcją - mysz waży niepokaźne 90 gramów.

W opinii internetowego forum, G600 uchodzi za mysz cenioną ergonomią.

Opisy sensorów i wytłuszczone wady, mogą być dla Ciebie nieodczuwalne.

 

Co więcej, ile tak naprawdę przycisków potrzebujesz?

Dodaj długość całej dłoni - naprawdę pożądane prawidło.

Powiedz proszę, że podmiotem jest Corsair Scimitar, w wersji RGB - podstawowej, która wypełzła kilka lat temu, a nie odświeżonej - Pro, inaczej opis staje się bezużyteczny, przynajmniej dla Ciebie;)

 

 

Również szkoda że nie ma wychylania kółka na boki, ale to chyba tylko u razera dobrze działa.

 

Autorska konstrukcja Razera, jest nieco niedopracowana, optowałbym za świetnymi rolkami Roccata, opartymi o enkoder TTC "Blue Core" i wspomożonymi mikro-przełącznikami TTC Red.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za profesjonalne objaśnienie tematu. Tak jak wspomniałeś, miałem na myśli mysz Corsair Scimitar RGB - wersja podstawowa. Ciężko jest znaleźć dobrą mysz w tej cenie. Wiem, że są to dwie leciwe propozycję. Kierowałem się opiniami użytkowników i dlatego wybrałem te dwa gryzonie.Wspominałem wyżej o Lioncast ML30 - mysz mieści się w budżecie, aczkolwiek nie wygląda ona solidnie, poza tym ma wiele negatywnych opinii. Długość całej dłoni 18cm. Znalazłem jeszcze mysz Roccat Nyth. Ciekawie wygląda opcja samodzielnego ułożenia klawiszy wedle uznania. Nie chciałbym bardzo naciągać budżetu. Mysz ta jest ciężko dostępna w Polsce, no i mało popularna.

 

Może są jeszcze inne modele o których nie miałem pojęcia ? Skupiałem się na popularnych i  "markowych" produktach. Co do klawiszy z boku myszy. Ciężko jest powiedzieć ile ich potrzebuje. Proponowane gryzonie mają 12 i zakładam, że wszystkie byłbym w stanie wykorzystać.

Edytowane przez Begawit
Link to post
Share on other sites

Roccat Nyth odpuść, tak samo jak Razer Naga. Pierwszą miałem na próbę i sensor czasem skakał na podkładce, tak samo jak u Razera, obie mają sensor laserowy. Czasem przyciski boczne reagowały z opóźnieniem, i jak dla mnie nawet przy własnym ustawieniu przycisków dało się kliknąć przycisk obok, który nie był włożony. Drugą miałem przez trochę ponad rok, padł MMB, oprogramowanie zamulało całego kompa i brak pamięci wewnętrznej zabiły ten produkt dla mnie.
Myszki MMO to straszna nisza na rynku, nikt ich nie robi, a jak już to cena jest wysoka, ale płacisz za dodatkowe możliwości których reszta myszek nie ma. I chyba rzeczywiście obecnie najlepszą dostępną jest Corsair Scimitar, choć są jeszcze opcje od myfriendów, ale to już trzeba szukać po yt, jakieś tek syndicate czy podobne kanały.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko zapytam dlaczego nie wolisz używać klawiatury, skoro potrzeba tylu przycisków? Używanie ich na myszy strasznie utrudnia celowanie i takie myszy są raczej mało popularne.

Rival 100 to wciąż dobra mysz i całkiem możliwe, że zmiana kształtu i większa waga to będzie raczej downgrade, szczególnie, że wybór takich myszek jest jeszcze mniejszy niż kilka lat temu. Jak będziesz chciał kupić kiedyś podobną to możesz mieć problem.

 

Dodam, że ja gram głównie w shootery i używam ESDF. Samych klawiszy pod lewą ręką mam więcej niż 12, a jeszcze mam funkcyjne z lewej pod które mogę przypisywać dowolne makra jakby mi brakowało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...