Skocz do zawartości

Słuchawki + ewentualnie dźwiękówka (gry/muzyka do 550zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stach122,

Recommended Posts

Cześć, chciałbym sobie zakupić jakieś słuchawki nauszne (najlepiej zamknięte) jak w temacie do gier wszelkiego rodzaju i muzyki. na oku mam takie coś 

https://www.x-kom.pl/p/440731-sluchawki-przewodowe-snab-euphony-af-100.html

lekko idą w bas ale nie wiem czy wykorzystam ich możliwości przy zintegrowanej karcie ALC889, żeby grało jak najgłośniej bez zniekształceń, szumów itd. Na allegro widziałem używane Asusy Xonar AE za ~200zł. Jak myślicie to dobre połączenie czy może coś innego? Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Połączenie całkiem niezłe ale te słuchawki tak jak i inne klony Brainwavez HM5 nie są basowe. To są do bólu poprawne słuchawki do monitoringu. Tu masz ich recenzję:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-snab-euphony-af100/

A można wiedzieć dlaczego do gier i muzyki chcesz słuchawki zamknięte? Potrzebujesz izolacji od otoczenia czy nie chcesz przeszkadzać domownikom?

Link to post
Share on other sites

No jak mówisz, nie chce przeszkadzać no i jednak nie mam zamiaru nic słyszeć z zewnatrz.. Ewentualnie coś ciut bardziej basowego/muzycznego proponujecie do tych 350zł?

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Mówisz że te Takstary będą lepsze od tamtych snabow, a co sądzisz o isk9999?

A i co do kary dźwiękowej to ten Asus jest dobrym wyborem? Jeszcze widziałem za małe pieniądze używane xonary u5

Link to post
Share on other sites

Wypełnij wzór z przypiętego tematu, będzie łatwiej w doborze słuchawek i źródła ;)

-Budżet: słuchawki do 350zl (200 ewentualną karta dźwiękowa)

-Budowa słuchawek: zamknięte lub półotwarte wokółuszne

-Charakterystyka: neutralne albo idące lekko w bas

-Preferencje: muzyki słucham różnej więc dlatego chcę coś uniwersalnego co najwyżej sobie trochę w equalizerze podkrece, no i grało czysto i głośno, tak samo z grami, gram w różne gatunki, nie gram w multi.

Link to post
Share on other sites

W sumie też z przypiętych lista "polecanych" słuchawek od siebie polecę Somic V2 (tylko że to są otwarte słuchawki) mają czysty dźwięk, nawet przy podpięciu pod telefon (choć w niektórych przypadkach sterowniki mogą podbijać bass i wtedy on strasznie zagłusza resztę pasm, przynajmniej w moim odczuciu tak miałem z xperią XZ) i hd668b (półotwarte) choć w nich przy dłuższych włosach wnerwiają poduszeczki. 
Co do źródła tu link do poczytania, od siebie mogę polecić Audiotrak Prodigy Cube BE, korzystam z niego od jakoś 2-3 lat i jestem zadowolony, chociaż nie polecam podłączać w tym samym czasie z innymi urządzeniami jak głośniki BT czy słuchawki/mikrofon bezpośrednio do kompa (porty wbudowane) bo windows wtedy strasznie gubi się w obsłudze urządzeń. I nie ustawiaj maksymalnej jakości zarówno na wyjściu i wejściu bo przepełnisz dostępny transfer usb 2.0, jak i nie podłączaj przez huby USB tylko bezpośrednio (porty na płycie/boczne w lapku). 

Źródło teraz lepiej kupić lepsze, wydać te 200-300 i kolejne 150-200 na słuchawki, głównie z powodu iż dużo słuchawek nabiera skrzydeł przy dobrym źródle i dogania te wyższe cenowo (np. superluxy, iski) jak i same słuchawki często padną przez problemy z kablem i pójdą czy to na gwarancję czy śmietnik a źródło spokojnie przeżyje takie 2-3 parki :)

Link to post
Share on other sites

Chyba wezme FIIO E10K OLYMPUS2 a słuchawki chyba ISKI9999

Dobry zestaw na początek.. Tak z mojej strony Polecam przetestować Tidala premium na 30 dni za free.. W necie nie znajdziesz prostszego i lepszego jeśli chodzi o jakość Audio platformy.. Spotifaj pod względem jakości może mu co najwyżej serwery wyczyścić z kurzu :)

Link to post
Share on other sites

Dobry zestaw na początek.. Tak z mojej strony Polecam przetestować Tidala premium na 30 dni za free.. W necie nie znajdziesz prostszego i lepszego jeśli chodzi o jakość Audio platformy.. Spotifaj pod względem jakości może mu co najwyżej serwery wyczyścić z kurzu :)

Przecież nie ma specjalnie różnicy między jednym a drugim. Nie siej fermentu :)

Link to post
Share on other sites

Przecież nie ma specjalnie różnicy między jednym a drugim. Nie siej fermentu :)

Oj oczywiście że jest różnica :) Wystarczy wypróbować abonament HiFi.. ok 1400 k/b bitrat czysty FLAC A po HiFi jest jeszcze Master które brzmi jeszcze lepiej...(ale nie jest dostępna w wszystkich utworach) 

 

Jak ktoś nie słysz różnicy to polecam wizytę u laryngologa 

Link to post
Share on other sites

Ale po co mi to, Spotify mi starcza tylko teraz chciałbym móc sobie posłuchać albo torche głośniej pograć po godzinie 21:00 a tutaj przydadzą mi się słuchawki ;)

Iski zamówione, w następnym tygodniu kupi się tego wzmacniacza.

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Do elektroniki, czegoś mocniejszego ISKi będą spoko. Trochę można w EQ podziałać i nieco wyrównać ich V-kowe brzmienie.

 

A po HiFi jest jeszcze Master które brzmi jeszcze lepiej...

 

Tutaj już przestałem czytać...

Link to post
Share on other sites

Oj oczywiście że jest różnica :) Wystarczy wypróbować abonament HiFi.. ok 1400 k/b bitrat czysty FLAC A po HiFi jest jeszcze Master które brzmi jeszcze lepiej...(ale nie jest dostępna w wszystkich utworach)

 

Jak ktoś nie słysz różnicy to polecam wizytę u laryngologa

Jemu raczej chodziło o to ze Tidal Premium i Spotify Premium używają plików MP3. Tutaj fakczynie nie ma różnicy. Dopiero abonament Tidal HiFi daje dostęp do FLAC jak jakosci MQA.

Link to post
Share on other sites

Przecież wyraźnie napisał, że na master jest jeszcze lepiej, więc chciałbym te różnicę poznać, bo może rzeczywiście muszę iść do laryngologa :D

 

Nie chodzi mi o sam fakt, że wyższy bitrate jest lepszy, bo pliki bezstratne są po prostu lepsze od plików z kompresją stratną, a obecnie każdy ma dostęp do szybkich łącz, co zabiera plikom mp3 ich główny atut, czyli łatwość przesyłu/strumieniowania.

 

Tidal ma małą bazę utworów w porównaniu do Spotify, więc jeśli ktoś jest nastawiony na słuchanie różnorakiej muzyki, a nie kontemplowanie jej jakości wiele nie straci, a może jedynie zyskać.

 

Wiele zależy też od samego utworu, bo nie każdy w pakiecie HiFi Tidala jest flaczkiem.

 

Po prostu nie widzę sensu w twierdzeniu, że Tidal jest dobry, a Spotify nie, bo wszystko zależy od potrzeb. Sam mam obydwa serwisy i problem się rozwiązuje.

 

A czy w ogóle wiecie, że MQA jest właśnie stratną technologią kodowania?

 

Jeszcze jest Deezer, który oferuje bezstratny streaming ;)

Link to post
Share on other sites

A tak poza tym to Spotifie Premium ma 320 kbps i zanim nam tu ktoś zaleci wizyty u laryngologa to niech udowodni że w ślepym teście potrafi odróżnić 10 razy na 10 MP3 320 kbps skompresowane z pliku FLAC (tak żeby nie było różnic w wykonaniu utworu). Ja nie potrafię. 

Ja jestem w stanie odróżnić (choć też nie zawsze) wersję DSD 64 od FLAC tego samego utworu ale to wynika z kompletnie odmiennego sposobu kodowania dźwięku. Apropo kodowania z samej natury przetwarzania dźwięku z analogowego na cyfrowy nie ma czegoś takiego jak format bezstratny bo zawsze informacje są tracone na etapie konwersji więc rzeczony FLAC to też żaden cud. Po prostu FLAC nie usuwa nic przy kompresji dźwięku a MP3 został stworzony po dość długich i dogłębnych badaniach z udziałem lekarzy fizjologów, psychologów i inżynierów tak żeby usuwać to czego ludzie nie słyszą lub nie zwracają uwagi. Przy kompresji do 128 kbps można usłyszeć drobne różnice w górze pasma. Ale dobra MPtrójka 320 kbps nie odstaje jakością.

Także ten jak kolega porównywał Spitify Free z jakością 128 kbps (96kbps w wersji na telefon) to mógł wychwycić różnice.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Dobra, ISKi mam już w domu i grają nawet na inegrze fajnie jednakże brakuje troche basu (podłączone pośrednio przez głośniki, grają wtedy głośniej), Fiio M10K zamówiony i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...