Skocz do zawartości

Czy kierować się kartą AMD free-sync w zestawie przy monitorze 75hz?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Orientowałem się dość dobrze w PCtach w czasach Quake'a i pierwszych Need For Speed ale od tego czasu trochę się zmieniło :)

Próbuję dobrać komponenty, zestaw ma służyć jako komputer domowy by skompresować nagrane filmiki, przechowywać zdjęcia (większy dysk dokupię później), ale i by czasem pograć w tytuły typu Rage 2, Forza Horizon 4. Planuję zestaw:

CPU AMD Ryzen 7 2700X

MOB MSI X470 Gaming Plus

RAM Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red CL16 (2x8GB)

Dysk Corsair MP510 480GB NVMe M.2, 3480/2000 MB/s

Zasilacz SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

Nagrywarka Blue-Ray Hitachi LG BH16NS55 SATA.

 

Mam problem z kartą graficzną, początkowo kierowałem się Free-sync/G-sync, a ponieważ monitory z G-sync są bardzo drogie to myślę o grafice AMD. Na monitor z Free-sync chcę przeznaczyć ok 600zł (iiyama G-Master G2530HSU  75Hz 1920x1080p). Czytam jednak że Free-sync przy 75Hz jest mało ważne. Karta grafiki myślę o Radeon RX 570 4GB ponieważ jest bardzo opłacalna (stosunek jakość/cena), ale przeraża mnie jej apetyt na prąd i godzę się z tym że za dwa lata ją wymienię. Jeśli miałbym nie patrzeć na free-sync/g-sync to wyrzucając nagrywarkę blue-ray i dopłacając 200zł decydowałbym się na Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5 nie myśląc już o wymianie.

 

Czy możecie coś doradzić ?

 

Link to post
Share on other sites

Każda nowa karta obsługuje freesync. AMD ciut lepiej ale nie ma co aż tak się tego trzymać.

 

Poza tym żebyś wiedział to nie musisz brać X470, chyba że potrzebujesz dodatkowych ficzerów. B450 od MSI Gaming plus, A-pro, tomahawk są równie dobre jeśli chodzi o sekcje zasilania.

 

Wydajność/cena to bierz 2700 tańszy a resztę podkręcisz, jeśli będzie taka potrzeba, lub poczekaj tydzień na premierę 3rd gen Ryzena. W tej cenie to jedynie Cię stać na R5 3600-jego pojedynczy rdzeń chyba będzie te 20% mocniejszy od 2nd.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

pierwsze primo ile chcesz wydac na zestaw? drugie primo ultimo czy rozwazasz rzeczy uzywane czy tylko nowe. trzecie primo zajebistimo - freesync jest super

 

a tak na powaznie jak wybrales r7 2700x i chcesz do tego dolozyc rx570, to balans pomiedzy wydajnoscia gpu a cpu jest cienki jak sik pajaka.

 

patzre na to co wkleiles i widze, ze masz pare grubych tysi do wydania. imo mozna kombinowac pod granie w 1440p na monitorze 32 cale z freesync

Link to post
Share on other sites

Bardzo dzięki, faktycznie teraz widzę że nvidia rozpoczęła współpracę z monitorami  freesync, oficjalna lista modeli na razie krótka, dotarłem gdzieś do niezależnej listy w xls gdzie Iiyamy działają choć mój model jeszcze nie był sprawdzany.

Budżet na całość to 5000zł, i tylko nowe części.

CPU myślę przyszłościowo więc raczej wielordzeniowy i wielowątkowy, pozostanę przy R 7 2700X.

Chyba faktycznie odpuszczę X470, nie rzutuje on na wyniki w grze a "jedynie" na możliwość SLI i lepszego OC ?? Nie zamierzam bawić się w drogie chłodzenie i podkręcanie. Zależało mi na dwóch złączach M2 do dysku, ale drugi dysk w przyszłości mogę kupić na PCI-E, też jest pewnie szybsze niż S-ATA.

Monitor musi mieć 24", ewentualnie 26", większy odpada bo będzie blisko oczu.

Podsumowując zejdę z X470 i bez nagrywarki blue-ray, ją łatwo dokupić później a teraz rozejrzę się za nvidią, chyba GTX1660 od MSI lub Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

Zabawa w Freesync przy 75 Hz wcale taka miła nie jest. 

Żeby to dobrze działało, to trzeba trzymać klatki w zakresie działania FreeSync. 

W większości monitorów jest to zakres 45-75 Hz, tak więc klatki w zakresie 45-75.

AOC chyba puścił szkło z dolnym zakresem tak jak w przypadku G-Sync, czyli od 30 klatek. 

Wychodzenie z klatkami poza zakres działania FreeSync, który w tym przypadku jest dość wąski powoduje odwrotne działanie. Szarpanie na ekranie. 

 

W jakim sofcie będziesz obrabiał video? Użytek tylko domowy czy coś większego? Ile jest do wydania na całość? 

Link to post
Share on other sites

Zatem zmieniam MOB na MSI B450 TOMAHAWK a wybór grafiki padł na Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC.

Użytek domowy, kompresja filmów z aparatu jeszcze nie wiem w jakim programie, tanim albo wychomikowanym. Tylko monitor do 600zł i 75Hz... nie wiem już czy w ogóle patrzeć na te free-sync.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...