Skocz do zawartości

Dobór ramu do płyty głownej


Recommended Posts

Witam powoli przymierzam się do zakupu nowego pc i tak upatrzyłem sobie oto ta płytę https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-x470-aorus-gaming-7-wifi-980415/

 

Ale jedna rzecz mnie zastanawia na stronie producenta jest że 2933mhz bez oc a wyższe zegary w nawiasie jest oc do 3600mhz

 

I mam takie pytanie jakie ramy wybrać czy muszę wziąć niższe i je kręcić czy mogę od razu 3200 czy 3600 kupić i w profilu XMP ustawić ?

 

I jakie ramy polecacie 2x8gb ? Mogą być rgb ale bez też przeżyje xD

 

Co do ceny to jestem zdania że lepiej dopłacić jak trzeba ;)

Link to post
Share on other sites

 

5:30

 

tutaj troszkę taniej https://proline.pl/gigabyte-x470-aorus-gaming-7-wifi-am4-p1227522

 

i pamiętaj o ew. aktualizacji BIOS.

 

 

 

I mam takie pytanie jakie ramy wybrać czy muszę wziąć niższe i je kręcić czy mogę od razu 3200 czy 3600 kupić i w profilu XMP ustawić ?

Ryzen lubi szybki RAM

 

Ha ha Morele lekko przegina w opisie płyty Gigabyte mamy: Kup płytę główną MSI i zgarnij zniżkę na najnowszą obudowę MSI.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

 

5:30

 

tutaj troszkę taniej https://proline.pl/gigabyte-x470-aorus-gaming-7-wifi-am4-p1227522

 

i pamiętaj o ew. aktualizacji BIOS.

 

 

 

Ryzen lubi szybki RAM

 

Ha ha Morele lekko przegina w opisie płyty Gigabyte mamy: Kup płytę główną MSI i zgarnij zniżkę na najnowszą obudowę MSI.

Super dzięki za filmik. Ja tam czekam na 3800x ;) jestem ciekaw jak wypadnie względem 9900k i dla tego szukam szybkich dobrych pamiątek by OC lepiej szło

ok obejrzałem i widzę że płyta nie ma problemów tylko szkoda ze ramy o taktowaniu 3200mhz są tylko ja się zastanawiam nad 3600mhz a dokładnie https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-16-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gtzr-1118479/  

i mnie zastanawia czy będzie ok co jest śmieszne na stronie g skill są wymienione tylko płyty intela nie ma żadnej amd dziwne

Takie pytanie bo się zbytnio nie znam na ramach jaka jest różnica między tymi ramami po za ceną ?

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gtzr-1118488/

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gtzrx-1640258/

Link to post
Share on other sites

Końcówka nr producenta się różni więc są inne może te droższe są na lepszych kościach lub sprzedawca nie obniżył ceny bo stary zapas ma w magazynie lub nie wiem co jeszcze :D

Można jeszcze sprawdzić na stronie producenta po tych numerach.

Aha te droższe niby są dedykowane dla AMD dziwne bo te tańsze nie raz widywałem na testach gdzie działały na platformach hAM4

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to na stronie g skill jak wybieram F4-3200C14D-16GTZR) to specyfikacji kompatybilnych są tylko płyty z rodziny Intela a jak wybieram F4-3200C14D-16GTZRX to nawet w nawiasie jest (FOR AMD) i w specyfikacji są tylko kompatybilne z płytami AMD.

 

Ale mnie jedno zastanawia na filmiku wyżej są ramy g skill ale z CL 16 i w spisie na stronie producenta są one kompatybilne z płytami Intela . I teraz pytanie czy warto przepłacać czy po prostu trzeba przepłacić by było ok

 

 

 
Link to post
Share on other sites

3200cl14 to B-die nie ma co sprawdzać, będą działać. Jeśli chcesz ostro podkręcać pamięci zastanowiłbym się nad płytami z topologią pamięci Daisy Chain, co by łatwiej osiągać wyższe wartości. Ponoć x470 - prime pro jest dobra do oc ramu i względnie tania ;) Szkoda, że chłodzenie sekcji jest dużo gorsze niż w/w gigabyte.

Link to post
Share on other sites

3200cl14 to B-die nie ma co sprawdzać, będą działać. Jeśli chcesz ostro podkręcać pamięci zastanowiłbym się nad płytami z topologią pamięci Daisy Chain, co by łatwiej osiągać wyższe wartości. Ponoć x470 - prime pro jest dobra do oc ramu i względnie tania ;) Szkoda, że chłodzenie sekcji jest dużo gorsze niż w/w gigabyte.

Czytałem o tym. Ale jak i ram mi pójdzie na 3400mhz to będę zadowolony. Głównie tą płytę biorę ze względu na dobre sekcje bo zależny mi na oc procka .Jeszcze sam nie wiem który czy ryzne 3700x czy 3800x wszytko wyjdzie w praniu jak pierwsze testy się pojawią. Ale jak wyjdzie zachęcająco to w 4,8mhz będę celował a może i wyżej . I dzięki za info że ramy będą pasować

Link to post
Share on other sites

Imo będą po $150-200 te słabsze. Ale te słabsze są tak czy siak wporzo względem obecnych - podobne do z390 od gigabyte. Za 850 obecnie nie najlepsze vrm ale 12faz. MPG Gaming plus wygląda na vrm od B450 tomahawk tyle, że w 8fazach.

Poczekam aż wyjdą i pokażą się testy więc na razie skupiam się na x470 kompa i tak będę kupował w połowie sierpnia lub początek września więc mam trochę czasu

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz ramy 3200 cl 14 to zastanów się nad x570, na x470 staniesz w okolicach0  ~3400 gdzie pod intelem lub x570 zrobisz pewnie 4000 cl 16/17.

Czytałem trochę i wiem że na x470 kiepsko się kręci wszystko zależy od testów x570 i ich cen bo też nie ukrywam mam lekkie obawy co do tego chłodzenia na tej płycie że będzie głośno. Muszę poczekać na pierwsze testy i wtedy będę myślał jak na razie skupiam się na x470 wole mieć już jaką alternatywę

Link to post
Share on other sites

wszystko zależy od testów x570 i ich cen bo też nie ukrywam mam lekkie obawy co do tego chłodzenia na tej płycie że będzie głośno. Muszę poczekać na pierwsze testy i wtedy będę myślał

 

Nie dziwię Ci się, małe "pierdziawki" mogą być upierdliwe pod względem kultury pracy... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...