Skocz do zawartości

Pamięć RAM do MSI Tomahawk B450


Recommended Posts

Płyta główna - MSI Tomahawk B450. Na pewno zestaw 2x8 GB 

 

Pamięci, które zebrałem to tej chwili (nad którymi się zastanawiam): 

- G.SKILL 3000 MHz https://www.x-kom.pl/p/340079-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3000mhz-aegis-cl16-2x8gb-oem.html - tanie, bez radiatora 

- Patriot 3200 MHz https://www.x-kom.pl/p/265068-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3200mhz-viper-4-cl16-2x8gb.html - tanie, radiator i taktowanie 3200 MHz 

- HyperX 3200 MHz https://www.x-kom.pl/p/309457-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3200mhz-predator-black-cl16-2x8gb.html - droższe, sporo osób poleca 

 

Opłaca się dokładać 50 zł do tych HyperX, czy wystarczy te Patriot? 

 

Komputer będzie służyć do montażu wideo(FullHD, 2.7K 5-10 minut), obrabianie zdjęć, gry. 

 

Budżet przyznam, że mam ok. 400 zł na RAM. Możecie też polecić jakieś swoje, jeśli używacie i są dobre na tej płycie. 

Link to post
Share on other sites
- tanie, bez radiatora 

 

na komputroniku 299, bez radiatora ? tak, bo jest tam do niczego nie potrzebny,

 

a tomahawku z Ryzenem 7 1700 pójdą na 3333@Cl16 lub 3200@CL14 (przynjmniej u mnie tak to wygląda - mam b450-a pro to bliźniacza konstrukcja 

 

 

 

Opłaca się dokładać 50 zł do tych HyperX,

 

nie

 

ew. to co Ci podrzucił @@Igoruss,

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Z tymi Patriot'ami (Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16) należy uważać.

Czytając wiele pozytywnych opinii na temat działania tych pamięci z płytą B450 Tomahawk zainwestowałem w nie.

Problem pojawił się już przy pierwszym odpaleniu sprzętu, dopiero aktualizacja biosu poprawiła sytuacje.

Obecnie pracują stabilnie na 2933MHz z profilu XMP.

Przy ręcznych zmianach parametrów zawsze pojawiał się jakiś problem, przy 3200MHz podnosiłem napięcie, timingi CL 17 i lipa - system co prawda wstawał jednak pojawiały się sporadyczne restarty, wywalanie z gier do windy.

Moje sztuki są na kościach Nanya Technology.

Lecą na zwrot, kolejne które wezmę na warsztat to G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

@VegSSJ3 Możliwe, że masz lipny kontroler pamięci. Co jak co, ale 3200 od Patriot są w qvl płyty - wersja Samsung SR.

 

Kości badałes thaiphoon'em?

Owszem są na liście QVL na kościach Samsunga, jak widać loteria - producent ładuje do tego modelu wszystko

 

 

Kości badałes thaiphoon'em?

Zarówno cpu-z jak i Thaiphoon Burner wskazuje na Nanya Technology

Od siebie mogę polecić pamięci G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (F4-3000C16D-16GISB).

Na pokładzie MSI B450 Tomahawk + Ryzen 2600.

Na starcie ustawiłem pamięci na 3200MHz, Cl - 16, U - 1.35V i jak dotąd wszystko pięknie śmiga.

Ramy na kościach SK Hynix

Edytowane przez VegoSSJ3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...