Skocz do zawartości

Zasilacz do RTX 2080 Ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mutissj,

Recommended Posts

Powoli planuje przezbroić sobie platformę i między innymi GPU. Niestety na jaki bym nie chciał zmienić ogranicza mnie zasilacz XFX BE XTR 550w. Do RTX'a muszę mieć według Nvidii co najmniej 650w i tu pytanie myślę o Corsair RM750x ale ciągle nie jestem pewien czy nie lepiej wziąć w zapas 850w. Więc potrzebowałbym porady :)

 

Obecnie mój zestaw to:

i7-8700k @4.7

ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6

2x 8Gb G.Skill Trident Z 3000Mhz

GTX 1080

Kraken X62

2x HDD + 1x SSD M.2

Sound Blaster AE-5

 

Także z tym musiałby współpracować RTX.

Ewentualnie może i ten Corsair to za dużo i wystarczy inny zasilacz. Jestem otwarty na sugestie.

Link to post
Share on other sites

Kręcić więcej raczej nie mam zamiaru jak na razie. Jedynie boje się, że dojdzie obciążenie i już zacznie jej brakować plus to, że zasilacz ma już 4 lata i głupio byłoby uwalić taką kartę przez zasilacz.

Już sam nie wiem na pewno lepiej byłoby przyoszczędzić te 600zł na razie.

 

Z ciekawości znalazłem tą stronę https://outervision.com/power-supply-calculator

Pisze, że potrzebuje co najmniej 600w :)

Edytowane przez krzych29
Link to post
Share on other sites

 

 

że zasilacz ma już 4 lata i głupio byłoby uwalić taką kartę przez zasilacz. Już sam nie wiem na pewno lepiej byłoby przyoszczędzić te 600zł na razie.
 

 

Chcesz zjeść cukierka i mieć cukierka?  :P  

 

1. kalkulatory tego typu nie są dokładne - przeważnie zawyżają, 

2. twój zasilacz to nie jakiś chiński noname - ma zabezpieczenia.

 

Zaopatrz się w miernik [W] puść to na stocku i zobaczysz jak to będzie wyglądać.

https://www.sferis.pl/greenblue-miernik-energii-watomierz-gb202-p618860?nobid

 

Jak ogólny pobór budy po CO nie przekroczy 80% max. obciążenia +12V, czyli 36A co przełoży się na jakieś 450W na cały PSU to możesz przy nim zostać.

 

Ps. 850W nie jest i nigdy nie będzie Ci potrzebne do szczęścia - chyba że planujesz jakieś SLI.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem, jak przyjdzie to dam znać jak to wygląda.

Ale chyba tak chyba zostanie. Dokupię sobie jeszcze 16 ramu, w czerwcu wyjdą "SUPER" więc obecne ceny spadną i będzie można pomyśleć o karcie. Trzeba się szykować na CP2077 :) 2080Ti i mam prawie kompa na którym puszczali demo na E3.

 

Ewentualnie pod koniec roku jakiś nowy zasilacz.

 

P.S

O i nawet coś odnośnie tematu. Dokładna specyfikacja ich kompa. 600w psu z tytanem :)

We’ve included the PC specifications down below:

CPU
: Intel i7-8700K @ 3.70 GHz

Motherboard
: ASUS ROG STRIX Z370-I GAMING

RAM
: G.Skill Ripjaws V, 2x16GB, 3000MHz, CL15

GPU
: Titan RTX

SSD
: Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe

PSU
: Corsair SF600 600W

Edytowane przez krzych29
Link to post
Share on other sites

Jestem pełen podziwu jak gra która ma swoją premierę za rok może napędzać gospodarkę i sprzedaż elektroniki już dziś, 

Producenci powinni bulić CDPR odsyp już dziś... :rotfl:

 

 

 

Dokupię sobie jeszcze 16 ramu
 

 

For what, że tak się zapytam? robisz coś na tym sprzęcie oprócz grania...? Jak nie to lepiej tą kasę na dom dziecka oddaj.

 

Jak już chcesz coś zyskać na wydajności w temacie ramu to jesienią sprzedaj te które masz a kup coś szybszego. 

https://gamingsociety.pl/artykul/ceny-pamieci-ram-734127/

Link to post
Share on other sites

Może się wydawać16Gb wystarczająco ale ostatnio coś odpaliłem ( niestety nie pamiętam co dokładnie) i gra + system i pokazywało mi 12Gb użycia.

a co do CP. Nic dziwnego, że chyba najbardziej wyczekiwana obecnie gra już napędza sprzedaż sprzętu plus do tego niedługo nowa generacja i jest dobra wymówka żeby wtopić kupę kasy w sumie nie tak potrzebny sprzęt ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Może się wydawać16Gb wystarczająco ale ostatnio coś odpaliłem ( niestety nie pamiętam co dokładnie) i gra + system i pokazywało mi 12Gb użycia.

 

tenor.gif?itemid=8755392

 

chrome siedział w tle... ubij ręcznie proces i zluzuj majtki. :rotfl:


A tak poważnie to ofc 32GB wcześniej czy później nawet do rozrywki i gamingu będzie potrzebne, ale rozmawiamy tu już raczej o DDR5, wiec do tego celu "na nic" jest zakup "na zapas" bo to nie konserwa że przeleży kilka lat i jeszcze da się skonsumować.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mam podobny zestaw (sygnatura), ale z GTX1080Ti, ciągnie max 430W, 

także spokojnie, ten XFX da radę z zapasem, (ma nawet mocną linię 12V)

 

Co do pamięci, jeśli karta graficzna ma więcej jak 6GB VRAM, w takim przypadku 16GB RAM będzie aż nad to do gier,

dlatego że w większości przypadków silnik gry woli bardziej wypełnić pamięć w karcie graficznej niż tą podstawową.

 

 

jak chcesz zwiększyć wydajność pamięci ram w grach to polecam wymienić na szybsze moduły np. 3600MHz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...