Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Witam. Chce rozwiać swoje wątpliwości dotyczące zakupu procesora.

Mam możliwość zakupienia:

- ryzen 5 2600 za 600 zł

- ryzen 5 2600x za 700 zł

- ryzen 7 2700 za 800 zł

Procesory będą działać na płycie msi b450-tomahawk z ramem 3000 MHz i będą kręcone. Oczekuje jak najwyższej wydajności głównie w grach. Nie interesuje mnie ten intel 9400f. Proszę o szybką odpowiedź co będzie najbardziej opłacalne.

Wiem że ma być premiera nowych procesorów ryzena ale podobno koszt płyty i 5 3600 ma wynieść około 1600 zł co jest ponad moim zasięgiem finansowym. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Cenowo jak to będzie wyglądać?

Procek z tą nową płytą?

Bo teraz okazja na 5 2600 z tym tomahawk za 899. A jeśli będę musiał wybulic za procesor 1000 a za płytę 600 to trochę dużo.

 

------- edit

Chyba że istnieję możliwość włożenia 5 3600 na b450 to wtedy zmienia sprawę.

Edytowane przez Ghost_PL
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ryzena 5 3600, prawdopodobnie szybszego w grach niż 2700x, kupisz za około 900 PLN + kupon na 3 miesiące Xbox Game Pass:

 

http://m.benchmark.pl/aktualnosci/xbox-game-pass-do-procesorow-amd-ryzen-3000-i-kart-radeon-rx-5700.html

 

Ruszy on bez problemu na B450 Tomahawk, zrobisz nawet OC - trzeba tylko Bios będzie zaktualizować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ofc, że masz rację - dlatego nigdzie nie napisałem, że trzeba kupować w Polsce.

+ na razie widziałem ten jeden test, który Hiszpanie wrzucili - a tam właśnie takie wyniki były. Na pewno zanim te płyty trafią do sprzedaży będzie więcej testów i recenzji.

Link to post
Share on other sites
Na pewno zanim te płyty trafią do sprzedaży będzie więcej testów i recenzji.

Przecież test był na obecnym już dawno Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 WiFi

 

Nie wiem tylko czy to znowu problemy wieku dziecięcego, brak wsparcia W10 czy jeszcze co innego., a sam przymierzam się mniej więcej do takiego konfigu.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Złożyłem ryzena 5 3600 na płycie b450 tomahawk lecz po włączeniu komputera na monitorze wyświetla się brak sygnału a dioda cpu świeci na czerwono. Wyjmowałem już baterie od biosu na kilka minut, sprawdzałem wpięcie zasilania na płycie i cpu oraz wpinałem jeszcze raz procesor w podstawkę, wyjmowałem również kości RAM i nadal to samo. Startowałem bez ramu, bez gpu itd i ciągle świeci dioda cpu na czerwono. Co może być tego przyczyną?

Edytowane przez Ghost_PL
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja załatwi sprawę?

Dodam że wszystko inne startuje, świeci się płyta, wiatraki w obudowie chodzą jak i na cpu oraz karta również więc wątpię by było coś źle podpięte.

I mam pytanie czy mogę wykonać tą aktualizacje jakoś sam np z pendrive? Na ekranie mam brak sygnału, mam przycisk od bios flash ale nigdy nie aktualizowalem biosu gdy wgl nie było sygnału do monitora.

Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś był ciekaw. Zaktualizowałem bios, komp wstał wszystko zaczęło działać, normalnie wgrałem system i wszystko. Ram standardowo chodził na 2200 lecz wygrało mi xmp bez problemu i jest aktualnie na 3000 mhz cl 16.

Procka niestety jak narazie max mogę ustawić na 4200 mhz powyżej obojętnie z jakim napięciem komputer nie startuje.

Aktualnie chodzi na napięciu 1,33 V, nie chciało mi się już sprawdzać niżej, potem może pokombinuje jeszcze. Temperature w stresie osiąga 68 stopni sprawdzałem cinebenchem i occt. W spoczynku około 35.

Chłodzony jest grandisem i do tego pasta dana thermal grizzly.

Dzięki za pomoc z tym biosem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Rebelmind z całym szacunkiem, ale doradzanie opierając się na przypuszczeniach nie wydaje się dobrym pomysłem.

Zapomniałeś chyba o januszowym i polskim podatku od nowości.

 

Tak wyglądają przypuszczenia https://pclab.pl/news81147.html

Powiedz mi @Chris, źle mu doradziłem? W czymkolwiek się pomyliłem? Nawet Bios przewidzialałem :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...