Skocz do zawartości

Czy dane komponenty są kompatybilne ze sobą ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez chrisplbw,

Recommended Posts

Piszę dzisiaj do państwa by się spytać czy kompatybilne są ze sobą wszystkie komponenty (szczególnie dysk) podane przez ze mnie. Gdyż składam komputer i po długim składaniu wreszcie wyszła mi dobra składanka z której jestem dumny. Ten komputer będzie służył do gier między innymi   :right: Oto komponenty:

 

 

  • Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB
  • Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK
  • Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black
  • Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G GDDR6
  • Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 600W
  • Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
  • Dysk SSD Plextor M9PeG 1TB PCIe x4 NVMe 

Byłbym wdzięczny za każdą uwagę   :). Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie dyskutuj z Kokoshn jako Ekpertem działu dyski :) Jeśli nadal masz mało przekonania tutaj podsumowanie testów https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_ssd_plextor_m9pe_m2_bardzo_szybkie_malenstwo?page=0,18

ew. zajrzyj do Działu dyski i przejrzyj polecane.

 

Co do RAM jest już założony inny temat , w którym użytkownik na problem z tymi pamięciami na tej płycie, mimo że są polecane do Ryzena (nie osiągają 3200MHz).  Rozważ np. kości Aegis

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do RAM jest już założony inny temat , w którym użytkownik na problem z tymi pamięciami na tej płycie, mimo że są polecane do Ryzena (nie osiągają 3200MHz).  Rozważ np. kości Aegis

 

Być może to tylko problem jednostkowy ale poczytaj...

http://forum.benchmark.pl/topic/283830-ryzen-2600-msi-b450-tomahawk-problem/?do=findComment&comment=2614705

 

Reszta wydaje się ok, co do dysku to widocznie da się lepiej ;) ...  wiec pogmeraj jeszcze.

 

Nie wiem kiedy planujesz zakup, 

R7 2700 da się już powoli kupić za niezłe pieniądze, ciekawe jak po 07.07 ale powinny być jakieś promki.

https://www.x-kom.pl/p/421250-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-7-2700.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem wdzięczny za każdą uwagę i rzeczywiście przyjrzę się jeszcze, szczególnie dyskowi, ponieważ już trochę szukam i nie mogę znaleźć dobrego dysku w cenie do 650zł. A co do ram'u to mam lekki problem ale zobaczę te Aegis. (zakup właśnie odbędzie się 07.07  ^^ ).


Jestem wdzięczny za każdą uwagę i rzeczywiście przyjrzę się jeszcze, szczególnie dyskowi, ponieważ już trochę szukam i nie mogę znaleźć dobrego dysku w cenie do 650zł. A co do ram'u to mam lekki problem ale zobaczę te Aegis. (zakup właśnie odbędzie się 07.07  ^^ ).

PS: Mogę się zdecydować na jeden z tych dysków podanych w tym filmiku ?

https://www.youtube.com/watch?v=YuZVamB4f4g

Link to post
Share on other sites

A co do ram'u popatrzyłem trochę i zauważyłem dwa ciekawe ram'y od G.Skill:

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16

 

Jak mówiliście przyjrzałem się i zauważyłem te które są z ciekawszych według mnie. I nie wiem czy zmienić z jakiś tych, czy poszukać dalej (byłbym wdzięczny jeśli mielibyście dobrą propozycję). A z dysku po przyjrzeniu się zaintrygował mnie Dysk SSD Plextor M8Pe SSD 1TB M.2 2280 PCIe Gen 3x4 NVMe  bo jest skuteczniejszy niż podany jednak przez ze mnie wcześniej dysk. Nie zauważyłem już żadnych 1 TB dysków, które by mnie zaciekawiły, jeśli znacie jakiś to jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam  :) .

Link to post
Share on other sites

 

 

A co do ram'u popatrzyłem trochę i zauważyłem dwa ciekawe ram'y od G.Skill: Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16

 

W tzw. międzyczasie okazało się że w przypadku tych viperów najnowszy (beta) bios do tomahawka załatwił sprawę  są tam ponoć "świeże" moduły innego producenta i stąd ten ambaras.

 

Jednak Te Aegisy są "bardziej pewne"  Ripjaws V 3200 na x-kom widzę 399zł... 

Powiem tak, czego nie weźmiesz  z w/w będzie ok, najlepiej jednak zamów online z możliwością 14-dniowego zwrotu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...