Skocz do zawartości

Przesiadka z i7 3770 komputer do grafiki 2D i gier


Recommended Posts

Witam,

 

W moim komputerze niestety zaczyna brakować pamięci RAM (16GB) 

przy odpalonym Photoshop i CaptureOne i załadowanych kilku zdjęciach po godzinie pracy zaczyna brakować pamięci o czym w pierwszej kolejności powiadamia mnie lag kursora przy ładowaniu elementów do pamięci.

 

I tu pojawia się dylemat ponieważ mój komputer dalej pracuje na DDR3 

Mogę dokupić zwyczajnie pamięć i będzie względnie OK ale utopie pieniądze ponieważ i tak za rok może mniej pasowało by przesiąść się na nowszą platformę.

Mogę również zakupić nową platformę choć to wiąże się ze sporym kosztem...

 

Planuję przesiadkę na i7 8700K, nie wiem jaką płytę dobrać. Zależy mi na przynajmniej 6 złączach sata (mam sporo dysków) złączu M2 oraz 4 bankach pamięci i sekcji zasilania pozwalającej na zwykły overclocking bez ekstremów.

Pamięć ram - 24 lub 32GB (czemu 24? kwestia finansowa)

Kartę grafiki zostawiam GeForce 1070

 

Generalnie potrzebuje Procesora, pamięci ram, dysku M2 dość szybkiego na system (240-500MB) obudowy z 3-4 zatokami hdd 3,5 cala i dwiema 2,5 SSD

 

Jakieś propozycje? może procesor i7 8700K to zły wybór? Ryzena niestety nie mogę wstawić ponieważ pracuje na systemie windows + mac os high sierra a ten nie lubi się z AMD

 

Ahh biorę pod uwagę części z olx'ów allegro, nowe używane :)

 

Link to post
Share on other sites

Nie rozwiąże tutaj całkowicie twojego dylematu ale , wg. mnie to lichy czas na zakup intela - jeśli wierzyć informacjom w sieci to idą obniżki cen niebieskich - czego można było się spodziewać.

 

Jeśli tylko przez ram coś Ci kuleje to...

https://allegro.pl/oferta/najtaniej-ddr3-16gb-1600-8gb-amd-8006428081

 

Posiedź chwile i na spokojnie uszpyraj na nową/używana konfigurację.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat do Twoich zastosowań i7 8700 jest dobrym wyborem. Nie można zapominać o Intelowskim QSV, którego próżno szukać w CPU konkurencji. Dobra MB... Asrock Z390. Sporo złącz SATA, M2 i świetna sekcja zasilania, dodając dobre rozplanowanie gniazd PCIE.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem dziś taki zestaw dla bratanka (przesiadka z 2500K i GTX670) , sam czekam do świat może będzie 10nm

Małe pytanie czy warto to odrazu podkręcać procka ? czy można se odpuścić grac bezie 1080p

 

podmieniasz proca i masz dobry zestaw ;)

pamięci na kościach samsunga

 

Procesor Intel Core i5-9600K, Hexa Core, 3.7GHz, 9MB,14nm, BOX (BX80684I59600K)

Edytowane przez wiwat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

pamięci na kościach samsunga

3200 CL16 to nie jest B-die.

 

Po co MOBO za 700żł pod i7 8700? - są zdecydowanie tańsze płyty z dwoma złączami M2.

Vero pod RTX 2070? - pod taki konfig co najmniej Focus Gold 450W, jednostka dużo lepsza pod każdym względem no chyba, że ktoś lubi wymieniać zasilacz co 2-3 lata to ok, chytry 2 razy traci.

Link to post
Share on other sites

3200 CL16 to nie jest B-die.

 

 

Byłem przekonany ze pamięci są na samsungach , wiec ktorę są?

Co do zasilacza się nie znam , myślałem ze te nowe np Vero serie są ok ,

Sam posiadam już co najmniej 6 lat Corsair HX520 na 1080 i wydaje sie ok

 

Czy ten będzie ok ? Zasilacz XFX TS 550W (P1-550G-TS3X)

Dzięki 3ndurek przeczytałem twoj temat o zasilaczach

i zmieniłem na XFX TS 650W :)

  Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Na zasilaczach się aż tak dobrze nie znam, dla mnie najważniejsze kryterium by był jakiejś marki a nie no name, potem sprawdzam na producenta kondensatorów jakie są użyte w zasilaczu. Cenione są japońskie ewentualnie tajwańskie. Potem dobrana powinna być moc. Dla mnie minimum to 500W by była rezerwa w przyszłości na dodatkowe akcesoria czy dyski.  Warto zobaczyć jakie zabezpieczenia posiada jednostka i czy ma pojedynczą czy wiele linii 12V.

Modularność też swoje zrobi na plus jak i pół-pasywne chłodzenie. Tak oto ja wybrałem evga supernowa bo wolę mieć pewny zasilacz na kilka lat.

 

 Co do tematu zakupiłem RAM 16GB + to co mam i czekam na obniżę cen do końca września.

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...