Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, poszukuję smartfona budżetowego, w miarę możliwości spełniającego poniższe wymagania. Im więcej opinii czytam, tym mniej wiem, co wybrać, dlatego potrzebuję fachowej porady. Będę wdzięczna:)

 

mój budżet : ~ 600-700 (800?)
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sprawdzony sklep (czy warto x-kom?)
nowy czy używany : nowy
preferowany rozmiar wyświetlacza : do 6''
preferowany system mobilny : Android
do czego będę używać urządzenia : rozmowy, internet, router, aplikacje, zdjęcia
najważniejsze wymagania :

  • Dual SIM
  • (w miarę) dobry procesor
  • wytrzymała bateria
  • 4GB RAM (3GB?)
  • ma wystarczyć na dłużej niż 2 lata
  • płynność działania

Zastanawiałam się nad m.in.:

Edytowane przez Hey_ma
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być na dłużej niż 2 lata to lepiej brać coś z 4GB ramu od razu. Z tych wymienionych Mi A2 ma nieco lepszy procesor i znacznie lepszy apart, a redmi note 5 ma znacznie pojemniejszą baterię, kwestia tego na czym bardziej Ci zależy. Poniżej 800zł można znaleźć redmi note 7 albo redmi note 6 pro, może warto dołożyć parę dyszek? Za 700zł warty uwagi jest też ASUS Zenfone Max M2: https://www.x-kom.pl/p/480054-smartfon-telefon-asus-zenfone-max-m2-zb633kl-4-32gb-ds-srebrny.html tu na minus niska rozdzielczość ekranu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki! :))) Asus wydaje się nawet ok, do tej pory miałam Samsunga S III, więc rozdzielczość ekranu i tak chyba byłaby tu lepsza. Czy redmi note 7 albo redmi note 6 pro na pewno są lepsze od redmi note 5? Gdzieś czytałam, że nowe wersje są wypuszczane po to, aby ludzie kupowali nowe telefony w wyższych cenach;) Posprawdzam jeszcze ceny i modele, które polecasz, jeśli wg Ciebie warto byłoby dołożyć kilka zł. Jakby co, będę jeszcze pisać ;)

 

A jak miałby się do tych smartfonów ten?

Edytowane przez Hey_ma
Link to post
Share on other sites

Mi A2 Lite ma lekko przestarzały procesor. Z wymienionych najlepszy chyba będzie Mi A2 jeśli nie przeszkadza Ci trochę mniejsza bateria (cały dzień powinien i tak spokojnie trzymać) ,tylko 32GB pamięci wbudowanej (trzeba będzie regularnie zrzucać z niego zdjęcia żeby go nie zapchać) i brak wejścia na słuchawki (przejściówka na usb jest w zestawie z tego co widzę)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...