Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry szanownym kolegom i koleżankom,

zwracam się do Was z zapytaniem od mojego leworęcznego kolegi odnośnie polecenia nowej myszy.

Poniżej standardowa formułka, wymagania to symetria i nieprzekraczalne 150 zł.

 

§  Budżet: do 150 zł
 
§  Jakiej myszki obecnie używasz: najtańsza dostępna (chwilowy zamiennik)
 
§  Jaką masz obecnie podkładkę: 45cm x 35 cm
 
§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800-1200
 
§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 35 cm
 
§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): wszystkiego po trochę (w tym FPS)
 
§  Ile przycisków używasz w myszce: 3-6
 
§  Chwyt: palm grip
 
§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
 
§  Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: 13 cm
 
§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: (poprzednia dokonała żywota)
 
§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): leworęczny użytkownik (musi być symetryczna), fajnie by było, gdyby miała przynajmniej 5 przycisków
Link to post
Share on other sites

Dziękuję jarrino za, jak zawsze zresztą, rozbudowaną i elokwentną wypowiedź na temat. Twoja wiedza oraz trafne, zawsze w punkt, wypowiedzi są niezmiernie cenione przez wszystkich użytkowników tego forum.

 

I akurat trafiłeś - kolega jest w trakcie zmiany operatora, internet będzie miał dopiero za 4-5 dni, więc jest to idealny moment na zadanie tego typu pytania, aby do końca nadchodzącego tygodnia mógł zamówić i odebrać odpowiednią mysz.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyjaśnienie i myślę, że wiesz o co mi chodziło. Trafiają się tu pytania (nie Twoje) na zasadzie - przepraszam, która jest teraz godzina?...:) Ja bym radził koledze kupić taką samą, bo ją zna i ma przyzwyczajoną do niej dłoń. Jeszcze raz przepraszam Ciebie i kolegę...

Link to post
Share on other sites

Hej.

Ile wynosi dokładna długość całej dłoni?

 

Wybór jest wysoce ograniczony, z pewnością nie rozpieszczę suplementarnymi, dodatkowymi przyciskami bocznymi - producenci wyjątkowo rzadko decydują się na obustronną dogodność.

 

Cooler Master MasterMouse Shttps://bit.ly/2Woikbi

Zaznaczyć muszę naprawdę wybiórczą jakość komponentów, w szczególności przełączniki SMD Tactile, wspomagające pracę przycisków bocznych, które nadają im naprawdę ślamazarnego i odpychającego "feelingu", towarzyszy im również huczny wydźwięk chińszczyzny.

Główne, są niczym więcej, niż poczciwą implementacją - bez afektu.

Relanium zdaje się być kształtem, który jest doprawdy polubowny i kapitalnym PMW3330, będącym wykastrowanym PMW3360 z pokaźnej wartości prędkości maksymalnej, do absolutnie wystarczających pięciu metrów na sekundę.

 

Logitech G102https://bit.ly/2Y10loZ

Recenzja modelu "G Pro", dzierżącego identyczne kontury:  https://bit.ly/2Mc9olD

 

DM1 Prohttps://bit.ly/2WW8WwG

Przez korpulentny tyłek, radziłbym wyłącznie, gdy długość dłoni wynosi co najmniej 18cm.

 

Sensei 310https://bit.ly/2Y5DpVH

Pozycja dostępna wyłącznie z drugiej dłoni, scenariusz podobny, przyprawiony kwestionującymi, silikonowymi bokami - uogólniając, świetna mysz, zalecam, gdyby naprawdę zależało nam na przyciskach bocznych po prawej stronie.

 

 

 

Dziękuję za wyjaśnienie i myślę, że wiesz o co mi chodziło. Trafiają się tu pytania (nie Twoje) na zasadzie - przepraszam, która jest teraz godzina?... :) Ja bym radził koledze kupić taką samą, bo ją zna i ma przyzwyczajoną do niej dłoń. Jeszcze raz przepraszam Ciebie i kolegę...

Zwróć uwagę, iż tak naprawdę większość populistycznych portali IT, zawiera użytkowników, którzy nagminnie i stronniczo zalecają produkty, na których temat niewiele są w stanie powiedzieć - nie można aprobować takich wątków.

Naprawdę nie widzę nic złego w ekstrakcie tematu, przecież po to właśnie jest ten dział i bardzo mi miło, że ktoś przyszedł akurat do mnie, z prośbą o pomoc, co więcej - nadmiar, autor prosi o mysz dla osoby leworęcznej w podanym budżecie stu pięćdziesięciu złotych, nie pamiętam kiedy ostatni raz ktoś wspomniał o takim pryncypium - dwie pierwsze strony Google, to wybrakowane wątki sprzed roku, nie udzielające odpowiedzi.

Staram się dosadnie i obficie reagować, coby zadowolić jak największą gawiedź pytających, co odgórnie wyróżnia taką metodę na tle jednostronnych i zero-jedynkowych, powszechnych odpowiedzi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci Leminairre za bardzo wyczerpującą odpowiedź, bardzo doceniam Twoją pomoc.

I ten Twój niepowtarzalny styl pisania, miód na me oczy w czasach tak rozpowszechnionej pogardy dla naszego języka. Zawsze doceniam tak bardzo mocno.

 

Wyniki wyszukiwania w Google nie przyniosły praktycznie żadnych rezultatów, prócz klepania w kółko tych samych trzech modeli.

 

Moim osobistym faworytem jest Sensei 310, jednak pomysł zakupu używanych peryferiów zawsze wydawał mi się chybiony, ponieważ są to rzeczy ulegające zużyciu dość szybko, przynajmniej w aspekcie wizualnym.

 

Decyzja zapewne zapadnie w ciągu najbliższych dwóch dni, o jej wyniku nie omieszkam poinformować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Końcem końców kolega wybrał Logitecha G203, czyli tak naprawdę G102.

Generalnie jest zadowolony, prócz drobnego szkopułu - zbyt mały nacisk jest wymagany, by wcisnąć przycisk w rolce przewijania w trakcie używania tejże.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...