Skocz do zawartości

Jaki telefon na lata? Iphone to dobry wybór?


Recommended Posts

Cześć! 

Zakładam temat z powodu tego że poszukuje smartfona na kilka ładnych lat. Mój aktualny Huawei p9 lite po 3 latach użytkowania powoli niedomaga. Działa wolno, zdarza mu się zaciąć pomimo czyszczenia, resetowania do ustawień fabrycznych, co oznacza że pora na zmianę. Od telefonu nie wymagam zbyt wiele podstawową sprawą jest to żeby działał szybko i wie wieszał się pomimo upływu lat, ewentualnie żeby miał dobry aparat bo strzelać fotki akurat mi się zdarza. Ważne żeby był duży najlepiej w okolicy 5,5 - 6 cali. Póki co wszystkie telefony jakie miałem marki: Samsung, Huawei, Sony przez pierwszy rok działały bez zastrzeżeń, cuda zaczęły dziać się po czasie. Dodam ze bardzo dbam o telefony, nie instaluje zbędnych aplikacji, nie gram w gry, zawsze dbam żeby pamięć była wyczyszczona. Teraz pytanie jaki smartphone przeżyłby w moich rękach kilka lat bez objawów zacinania, chwilowych zwiech? Czy rzeczywiście tak jest z Iphonem że pomimo kilku lat dalej działają szybko i bez zacinania? Zastanawiam się nad Iphonem 7s Plus ew.  Iphone 8 Plus. Czy to dobry wybór? Dajcie znać co polecicie dla takiego laika jak ja. Budżet myślę w okolicy +/- 2500 zł. 

 

Pozdro! 

Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia iPhone jako telefon przy którym nic a nic nie trzeba będzie grzebać mogę szczerze polecić. Posiadam iP8, a wcześniej tylko i wyłącznie Androidy i jestem bardzo zadowolony. Posiadam go już rok i działa tak samo jak pierwszego dnia - jeśli tylko cena iPhone cię nie odstrasza to będziesz zadowolony, zwłaszcza że Apple udostępnia aktualizacje długo po premierze.

EDIT: OnePlus jest co najwyżej tak samo dobry jak iPhone,

Edytowane przez MacPiston
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia iPhone jako telefon przy którym nic a nic nie trzeba będzie grzebać mogę szczerze polecić. Posiadam iP8, a wcześniej tylko i wyłącznie Androidy i jestem bardzo zadowolony. Posiadam go już rok i działa tak samo jak pierwszego dnia - jeśli tylko cena iPhone cię nie odstrasza to będziesz zadowolony, zwłaszcza że Apple udostępnia aktualizacje długo po premierze.

EDIT: OnePlus jest co najwyżej tak samo dobry jak iPhone,

 

Tak naprawdę nie zależy mi na cudach jakie oferuje. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to żeby mi posłużył nawet 5 czy jeśli to możliwe 6 lat z podobną szybkością, niestety mam wrażenie że nawet flagowcy od Androida nie dają sobie rady z biegiem lat. Jedyny, wyjściem bedzie iphone? 

Link to post
Share on other sites

Może nie jedynym, ale moim zdaniem (na bazie wielu urządzeń z Androidem oraz tych od Apple) najlepszym. Jako drugi przykład przytoczę iPada Air (tego pierwszego Air'a) - od nowości (zakupu po premierze) nie zrobiłem nawet formata, a działa do dzisiaj i jest codziennie używany. Wiadomo, nie aż tak responsywnie jak w dniu zakupu ale nowy iOS jest jednak bardziej wymagający. Urządzeń z Androidem nie neguję, one też mają swoje zalety niemniej od wielu lat to jednak Apple wychodzi górą jeśli chodzi o to ile można używać raz kupionego urządzenia.

Edytowane przez MacPiston
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam obecnie iPhone X, a wcześniej miałem iphone SE. Telefony od Apple są świetne. Nie ma czegoś takiego, jak mulenie, problemy z aplikacjami, błędy systemu. Wszystko śmiga jak pierwszego dnia, po wyjęciu z pudełka. Każdemu szczerze polecam iphony. Fakt, cena wysoka, ale warto poszukać używanych. Moim zdaniem, żaden inny telefon nie ma startu do iphone i do ios. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz coś na androidzie co nie będzie mulic w czasie to wyłącznie oneplusy. Opcjonalnie Pixele od google, natomiast tam mniejsza ilość RAMu względem oneplusa jest odczuwalna. W cenie nowego OP7 nie kupisz ano iPhone X, nie mówiąc o Xd. Co jedynie 8 plusa, który w żadnym praktycznie aspekcie nie będzie lepszy od OP.

 

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Oczxywiście, że aparat iphone 8 ma tysiąc razy lepszy od op7. Także tego... Aha jeszcze jedno, w iphonie nie musisz mieć 6 gb RAM żeby system i aplikacje w miarę płynnie działały. Na twoim miejscu brałbym zdecydowanie iPhone. Nieważne, czy kupisz iphone 8, czy X, będą śmigać jak złoto. Wygoda użytkowania, piękna budowa, dopracowane aplikacje (nie to co szmelc ze sklepu Play, gdzie nikt tego nie kontroluje, i ponad połowa aplikacji to śmieci, często niebezpieczne) jeśli na tym tobie zależy, bierz iphone.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...