Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ktoś z was posiada ten procesor ?? .. chodzi o to jakie temperatury ma na stockowym wentylu .. Chce go mieć na płycie b450 Tomahawk.. Gdzies wyczytałem, że ten procek z tą płytą może mieć ciepło .. Nie planuje OC procka.. więc pytanie czy zostawić wentylator dołączony do procka czy zakupić SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Ewentualnie, czy jest sens bez planowania oc x470 do tego procka ?? ew jaką. ??

Edytowane przez Michu84
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to stockowy radiator nie wydawał się zły... aż nadeszły upały :)

 

Pytanie do czego autor będzie używał procka, jak gry + i multimedia jak ja to jak mówiłem ujdzie bo te 65 stopni i głośność ujdzie bo przy tej temperaturze to kartę słychać, a nie wentyl procka...

 

No ale jak zamierza cisnąć benchmarki albo jakieś inne zastosowania obciążające bardzo procesor to też bym sam wymienił jednak na jakieś lepszej klasy powietrzne :)

Link to post
Share on other sites

Ten procesor do super gorących nie należy. Stokowe wystarczy, aczkolwiek żeby było chłodniej i zwłaszcza ciszej, to jak kolega Krzyhox radzi, lepiej kupić chłodzenie. Z Fortisem na jego max obrotach nawet pod bardzo dużym obciążeniem ( OCCT zakładka Power Supply) temperatura raczej nie przekroczy 68 st.C a temperatury karty RX580 nie powinny być wyższe niż 72-73 st.C.  Z tym, że obudowa musi być dobrze wentylowana. Te temperatury wziąłem ze swoich testów Ryzena, tyle że tego z X-em bez OC.

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie takie samo combo i wymieniłem stocka na Dark Rock Pro 4. Tempy spadły o ponad 10 stopni + błoga cisza.

O ile jeszcze temperatury nie wysadzały w komsos, tak hałas był nie do zniesienia. Stock kręcący się na 2.5k RPM to samobójstwo, ja nawet grafy nie słyszałem tylko to dziadostwo. DRP zamontowany - cisza jak makiem zasiał :P

Link to post
Share on other sites
Gry i multimedia bez oc

 

Każdy tak mówi, wcześniej czy później go podkręcisz - bo porostu warto.

To cpu na 4.0 leci na bardzo przyzwoitych napięciach.

 

Kup i zamontuj stock, zobaczysz - jak hałas Ci nie będzie przeszkadzał pod obciążeniem to sobie odpuścisz.

W przeciwnym wypadku taki Fortis3 będzie w sam raz a i z OC w razie czego sobie poradzi.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie takie samo combo i wymieniłem stocka na Dark Rock Pro 4. Tempy spadły o ponad 10 stopni + błoga cisza.

 

O ile jeszcze temperatury nie wysadzały w komsos, tak hałas był nie do zniesienia. Stock kręcący się na 2.5k RPM to samobójstwo, ja nawet grafy nie słyszałem tylko to dziadostwo. DRP zamontowany - cisza jak makiem zasiał :P

Panie co Pan robisz z komputerem, że box Ci na 2.5k lata. Mi leci na 900 do 1500 pod obciążeniem i jest cicho, nigdy 2k nie miałem a tam już faktycznie może buczeć

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...