Skocz do zawartości

1500+ zł do maszyn wirtualnych / praca biurowa


Recommended Posts

Cześć. Nie wiem czy dokupić RAM czy zrobić upgrade na nową platformę? Obecnie mam AMD FX6300 6-rdzeniowy. Procesor jest OK, wystarcza pod moje wymagania. Płyta główna ASUS M5A78-LM już troszkę stara i 8GB ram robi się za mało oraz nie mogę zamontować nowoczesnych dysków NVMe.

 

Mógłbym zrobić upgrade, ale kompletnie już nie siedzę w temacie. Wymieniłbym tylko płytę, ram i cpu. Zasilacz beQuiet 550W chyba może zostać. Obudowa Fractal jakaś tam. Nie pamiętam. Duża jest. Grafika Nvidia 970 GTX i na pewno zostaje jeszcze na kilka lat. Z taką konfiguracją Wieśka 3 pociągnęło prawie na ultra bez rozmazania tła przy obracaniu kamery, czego bardzo nie lubię.

 

Komputer służy mi wyłącznie do pracy. Często uruchamiam maszyny wirtualne stąd zapotrzebowanie na wielordzeniowy CPU oraz szybkie dyski. Niekiedy raz na rok odpalę jakiś tytuł AAA.

 

Co teraz mógłbym kupić z płyt pod procesor AMD z RAMem? Czy warto poczekać, bo może coś nowego się szykuje?

 

Budżet to około 1500zł za wszystko. Ale gdyby było warto dopłacić, bo można jakiś % więcej zyskać, to mogę to rozważyć.

Link to post
Share on other sites

Możesz polować na używanego i7 8700. Ja takiego kupiłem  za 1030, mam tanią płytę B360M DSH, "trochę" RAMu i do wirtualizacji jest jak znalazł. Szczerze to mojej płyty akurat nie polecam. Lepiej poszukać czegoś z kartą Intel. Na mojej jest Realtek, którego nie wspiera ESXi. Druga sprawa, to płyta na sekcji zasilającej nie ma radiatorów. Szczerze nic mi się nie dzieję, ale dziś kupiłbym coś innego. Podsumowując, Jakbyś znalazł tanie i8700 to może w budżecie 1500-1700 byś się zmieścił.

Link to post
Share on other sites

Możesz polować na używanego i7 8700. Ja takiego kupiłem  za 1030, mam tanią płytę B360M DSH, "trochę" RAMu i do wirtualizacji jest jak znalazł. Szczerze to mojej płyty akurat nie polecam. Lepiej poszukać czegoś z kartą Intel. Na mojej jest Realtek, którego nie wspiera ESXi. Druga sprawa, to płyta na sekcji zasilającej nie ma radiatorów. Szczerze nic mi się nie dzieję, ale dziś kupiłbym coś innego. Podsumowując, Jakbyś znalazł tanie i8700 to może w budżecie 1500-1700 byś się zmieścił.

 

Tylko podzespoły nowe mnie interesują.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie możesz kupić wszystko z promki X-komu obecnie Ryzen 5 1600 1x16GB DDR4 2400 (drugą kostkę zakupić przez zamówić przez znajomego/rodzine z kodem last-minute ) i do tego np. Aorus Elite lub Bazooka v2 zależnie jaki rozmiar płyty potrzebujesz/wolisz i masz maszynkę z 6c/12t 32Gb ramu i płytą która pozwoli ci na lekkie OC jeżeli będziesz tego potrzebować, mieszcząc się w budżecie 1500pln. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...