Skocz do zawartości

Wymieniać, czy czekać i kupić cały sprzęt ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlurgH,

Recommended Posts

Witajcie

 

Pytanie moje jest następujące:

Czy do konfiguracji I7 4790k (na razie bazowe 4.0 GHZ, nie miałem potrzeby kręcić) 16GB RAM 1600 (DDR3) i XFX TS550 warto pchać jakąkolwiek kartę z segmentu GTX2070 (albo analogicznego RADEONA), czy w/w sprzęt nie pozwoli karcie rozwinąć skrzydeł ?

 

Moja obecna karta, czyli GTX980 świetnie sobie dawała radę w 1080, ale po zmianie monitora na 1440 zaczyna dostawać zadyszki, zwłaszcza w nowych tytułach (w starszych też - już Wiesiek 3 potrafi jej dość mocno pocisnąć w 1440)

 

Co zrobić ? Zmienić kartę, czy spokojnie doskładać przez rok na wymianę całego sprzętu ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A zasilacz wytrzyma, jak podkręcę procka i wstawię takiego potwora ? (o chłodzenie się nie martwię, bo mam Macho rev2, więc powinien wydolić, zwłaszcza, że w obudowie też jeszcze miejsce na wiatraczki się znajdzie.

Link to post
Share on other sites

Musiałbym to zabudżetować na następne zakupy (pewnie po wakacjach), bo zmiana 16 GB z 1600 na 2400 to będzie 400-500 PLN. Teraz mam 2,5k i jak przekroczę budżet, to moja ślubna mnie zabije ze szczególnym okrucieństwem...

Link to post
Share on other sites

Poczekaj jeszcze na premierę RTX super, wtedy ceny takiej 2080 i 2070 powinny spaść, ja mam nadzieję że używki 2080 będą chodzić po 2400-2600 zł. Jest jeszcze Navi ale z kartami AMD to wszyscy wiedzą jak jest.

Edytowane przez BuNcOL5s
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm... w sumie... Może faktycznie wstrzymam się z zakupem do sierpnia (planowałem zakup teraz), bo nie dość, że ma się pokazać Radeon 5700, to jeszcze premiera serii Super ma być w czerwcu... Przez 2 miesiące będzie można popatrzeć na ceny, a jak sprzedam swoją obecną (pewnie 500-600 PLN wezmę, bo na Allegro widzę, że chodzą i po 700-800 za używki), to będę miał jeszcze ekstra na RAM, wiatraczki i pastę pod procka ;) )


miałem I7 4790k @4.7 dostawał zadyszki przy rtx 2080, w rozdzielczości 1440p. dopiero wymiana na 9700k dodała karcie skrzydeł.  Także nie wiem skąd koledzy wyżej pewni że będzie ok ;)

 

RTX 2080 jest zdecydowanie ponad mój budżet :(

Edytowane przez BlurgH
Link to post
Share on other sites

miałem I7 4790k @4.7 dostawał zadyszki przy rtx 2080, w rozdzielczości 1440p. dopiero wymiana na 9700k dodała karcie skrzydeł.  Także nie wiem skąd koledzy wyżej pewni że będzie ok ;)

 

Co znaczy rozwinęła ?

Chyba z cieniowaniem to się zgodzę albo powyżej 130fps na ULTRA

Ale co jak co 9700k to sztos  8-)

jakbym miał hajs luźny też bym kupił.

Nigdy więcej żadnej I5 nie kupię bo to strata pieniędzy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musiałbym to zabudżetować na następne zakupy (pewnie po wakacjach), bo zmiana 16 GB z 1600 na 2400 to będzie 400-500 PLN. Teraz mam 2,5k i jak przekroczę budżet, to moja ślubna mnie zabije ze szczególnym okrucieństwem...

Ram potaniał i to bardzo, 2400 MHz cl 11 kupisz nowe za 400 zł a używki poniżej 350. Za swoje też weźmiesz jakieś 220 zł więc za dużo nie dorzucisz.

Jak grasz w 1440p to spokojnie możesz kupować 1080 ti czy rtx 2080.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
miałem I7 4790k @4.7 dostawał zadyszki przy rtx 2080, w rozdzielczości 1440p. dopiero wymiana na 9700k dodała karcie skrzydeł.  Także nie wiem skąd koledzy wyżej pewni że będzie ok

 

 

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-9700k-octa-core-4-9ghz-12mb-14nm-box-bx80684i79700k-4142642/

 

Czyli do  GPU za 3500 trzeba jeszcze procek od intela za 2000.... a gdzie reszta gratów? to żeby sobie "pyknąć" w gre to ~9k pójdzie się...

 

Mam dla was Panowie alternatywę:

http://www.junak.com.pl/katalog/motocykle/junak-m12-vintage/

 

Co prawda bez tej Pani, ale z takim cackiem nie trudno o to żeby się jakaś napatoczyła..wtedy też będzie sobie można pyknąć ale w realu, a i dwie stówki na wachę jeszcze zostaje. ;)

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak za DDR3 to drogo, za 300 złotych można już mieć 16 GB DDR4 3000 MHz. Tak poza tym to nie opłaca się inwestować bo różnica będzie marginalna.

do i7 4790k ddr4 nie zapakuje.

Gość się pyta czy może włożyć lepsza kartę do obecnego zestawu, więc odpowiadam tak może. Wymiana ram na szybszy da sporo, szczególnie w minimalnym FPS. I nie kosztuje 1000 zł jak doplata do rtx 2080 tylko 100-150 zł. Każda karta zaczynając od 1070 w zwyz da sporego boosta w 1440p.

Edytowane przez wujeksamozło
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ta i5 i tak ma gluta wiec chłodzenie bez jego wymiany nic nie da. 
 

Co do chłodzenia to przeoczyłem - fakt AIO nie będzie szczególnie potrzebne. Autor tematu ma i7 4790K, co do gluta to masz rację - do konkretnego podkręcenia CPU delid będzie potrzebny. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Co do chłodzenia to przeoczyłem - fakt AIO nie będzie szczególnie potrzebne. Autor tematu ma i7 4790K, co do gluta to masz rację - do konkretnego podkręcenia CPU delid będzie potrzebny. 

 

A po ludzku...Co będzie potrzebne ? :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Reasumując - czekam na nowe karty, zobaczę czy jak będą wyglądały ceny na koniec sierpnia, wtedy kupię na spokoju RTX 2070. Jak sprzedam obecnego GTX980, to dokupię RAM i podkręcę procka. Dziękuję wszystkim za opinię, plusy lecą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...