Skocz do zawartości

Porada przy kupnie routera na symetryk 600


Recommended Posts

Witam

 

Za miesiąc będę miał neta 600/600

 

Aktualnie mam router Netii, ale rozwiązuję z nimi umowę.

 

Mam starego Linksysa WRT54GL na Tomato, ale on ma chyba do 54mbit przepustowość

 

Potrzebuję czegoś, co obsłuży mi tego neta i nie będzie przysparzało problemów, będzie łatwe w konfiguracji. Zasięg wifi nie ma aż tak znaczenia(przeważnie korzystam będąc w domu, czasami pod blokiem radiem samochodowym się podpinam).

 

Zastanawiam się nad Asus RT-N56U(na Allegro używka bez gwarancji koło 170zł, nówka 280zł), TP-Link Archer C5(nówka 190zł). Asus dlatego, że mam kota w domu i antenę to chwila moment pogryzie dla zabawy :P

 

W którymś routerku widziałem fajną opcję, gdzie można zrobić kilka sieci wifi i każdą inaczej skonfigurować(nie wiem, czy nie w którymś Archer'ze) i było by to całkiem fajne

 

Rzeczy typu Tomato mnie nie interesują za bardzo

 

Do 300zł

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Jeśli to światłowód to urządzenie dostaniesz od operatora.

 

Nie światłowód, mają podobno jakieś urządzenie, które pozwala uzyskać takie prędkości na zwykłym kablu

 

Narazie będę miał 150/150, a za 2 miesiące kończą testy i będzie 600/600

Link to post
Share on other sites

No to od nich dostaniesz jakieś urządzenie, możliwe, że wystarczy.

 

Nie wiem czemu się sprzeczasz. Nic od nich nie dostanę, router muszę sam sobie kupić lub w dzierżawę 10zł miesięcznie. Dlatego pytam ;) A urządzenie które testują to coś w skrzynce na klatce, jakiś switch czy cuś

kupujesz router z portem wan 1 giga i po problemie

Linksys WRT54GL ma port Wan 100 mbit

 

No właśnie liczę na propozycje, bo te dwa wpadły mi w oko(recki), ale może jest coś naprawdę godnego polecenia

Link to post
Share on other sites

Czymś muszą zakończyć łącze. Czym w takim razie bo do tego czegoś musi być dobrany router.

 

Jeśli ethernet to tak jak kolega napisał wam gigabit i ac1200.

 

 

a to nie tak, że światłowód do klatki dochodzi, a stamtąd rozdzielają switchem na mieszkania po kablu?

Link to post
Share on other sites

Skąd mam wiedzieć jak to u Ciebie wygląda? Możliwości jest kilka.

 

No bo babka mi właśnie o tym mówiła, że te urządzenie, które testują, będzie w klatce zamontowane po testach. A do domu kabel jest, dlatego muszę kupić jakiś routerek dobry, żeby puścić dalej neta(wifi, komp i konsola)

Link to post
Share on other sites

Toć napisałem-z piwnicy skrętka idzie...

 

Nie wiem po co tu dywagujemy nt tego jak to podłączą, nie dostanę od nich urządzenia i już, a łącze będę miał 600/60 jednak. Dlatego szukam urządzenia godnego polecenia, spełniającego mniej więcej moje wymagania

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...